dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: dom czy mieszkanie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-03-16, 22:51 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Lafina.. wbrew pozorom - jeśli masz kiepskie mieszkanie (czytaj tzw zimne) - opłaty za jego ogrzewanie nie są wcale niższe niż ogrzanie domu :)

Ja stawiam na DOM.
Zdecydowanie.

Wychowałam się w domu. Mieszkałam dużo w mieszkaniach w tych dużych blokach i tych mniejszych.
Różnica diametralna.

Jeśli już miałam ładować kupę kasy to tylko w dom.
Ta cisza... ten spokój.. nikt mi z okna nie spogląda gdy wychodzę czy wracam. Nie słyszę sąsiadów a oni mnie. Gotuję np. bigos kiedy chcę i nikt mi nie powie, że śmierdzi... nie muszę sprawdzać grafiku czy w tym tygodniu jest moja kolej mycia korytarza/piwnicy ... czy nie.

Dom Dom Dom.

Robota ? w sumie podobna jak w mieszkaniach. Jedynie w ogródku więcej do roboty. Jak ma się własnościowe mieszkanie tak czy siak wszystkie remonty opłaca się samemu... tak jak w domu. Opłaty miesięczne podobne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-03-17, 12:09 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Dagmara38 napisał(a):
Nie mam najmniejszych wątpliwości, od dziecka mieszkałam w blokach, z mężem obiecaliśmy sobie, ze po ślubie koniecznie musimy wybudować dom, wybraliśmy pracownie architektoniczną architekt wnętrz Warszawa a teraz mieszkamy w pieknym i nowoczesnym domu z ogrodem, nigdy nie zamienilibyśmy go na bloki :!:


Jeśli chcesz reklamować kogoś, to może najpierw z nami trochę popisz co?
Ja bym chciała dom oczywiście z ogródkiem warzywnym. Miasto fajne ale męczy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-03-21, 18:03 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-10-12, 20:26
Posty:95
Mieszkanie w domu nie musi oznaczać mieszkania z dala od miasta. Choć oczywiście im bliżej centrum miasta i im większe miasto tym wyższy koszt takiego domu. Można więc uznać, że w przypadku dużego miasta stajemy przed wyborem między mieszkaniem w sercu miasta lub domem na obrzeżach. Koszty mogą okazać się bardzo zbliżone.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-04-02, 18:24 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-04-02, 14:05
Posty:43
Nie ma o czym mówić, dom, dom i jeszcze raz dom! Projektujesz tak jak Ci się podoba, nic nie jest narzucone z góry :) Niedawno zaczęliśmy z zona budowe, ale jeszcze długa droga przed nami...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-07-15, 10:03 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-12-15, 12:48
Posty:83
Podzielam zdanie wszystkich osób wypowiadających się w tym temacie, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie budowa domu. Nie mamy w ten sposób sąsiadów zaraz za ścianą, a dodatkowo zawsze jest jakiś niewielki ogród koło domu gdzie można się zrelaksować.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-07-21, 12:58 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-30, 13:49
Posty:77
Dom jest spoko. Tylko że dom ma sens niedaleko mniejszego miasta, bo w Warszawie to albo codziennie minimum 2 godziny dojeżdżasz do pracy w korkach, albo mieszkasz w "domu" z maleńką działką obok miliona podobnych domków - do mnie to kompletnie nie przemawia- jak się jedzie po takich osiedlach małych domków to czuję się jak w kreskówce :/
Jasne - chciałabym mieć dom, ale dom gdzieś na wsi, z zielonymi terenami na około i dużym ogrodem.

Teraz mieszkam pod warszawą na osiedlu Japan Garden - dużym plusem jest lokalizacja - blisko lasu kabackiego, a to dla mnie bardzo ważne. Jest tam dość cicho, no i nie jest to kolos z dziesiątkami mieszkań...
A kiedyś może doczekam się domu :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-07-25, 13:03 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-06-06, 20:47
Posty:18
a ja wybieram mieszkanie. W tej chwili, jak się ma kasę można kupić piękne mieszkanie z tarasem na parterze albo na dachu. Wszystko zależy tylko od zasobności portfela. Oczywiste, że budując dom cena za metr jest niższa, ale wszystko jest na naszej głowie. Od rynny po dach. Jak się dużo pracuje to ciężko o wszystko zadbać. Na razie mam swoje 40 m2, ale może to się zmieni:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-07-25, 18:06 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-04-09, 13:25
Posty:65
Konwalia napisał(a):
Teraz mieszkam pod warszawą na osiedlu Japan Garden - dużym plusem jest lokalizacja - blisko lasu kabackiego, a to dla mnie bardzo ważne. Jest tam dość cicho, no i nie jest to kolos z dziesiątkami mieszkań...

To te małe bloki w Józefosławiu? Przeglądałem ofertę Piekuta, całkiem przyzwoity stosunek ceny do metrażu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-07-26, 11:59 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-30, 13:49
Posty:77
Tak, to ten kompleks 4 budynków.
Cena niewysoka, mieszkańcy bardzo sympatyczni i miejsce fajne :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: dom czy mieszkanie?
PostNapisane: 2011-07-28, 19:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-04-09, 13:25
Posty:65
Fakt, okolica, to i mi się podoba. No i przynajmniej nazwa odzwierciedla wygląd, bo zieleni dużo.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO