dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Otyłość
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-28, 17:26 
Sąd w USA nakazał Arturowi Younkinowi (waga:225 kg) schudniecie o 50 kg i zakazał jedzenia wiecej niż jednego posiłku dziennie. Skazany stracił z powodu otyłości prace i nie spłacał kredytu. Odchudza się w więzieniu. Czy uważacie to za dobry pomysł "pomocy"?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 17:35 
Amerykanie są dla mnie nie normalni i to kolejny dowód na moje twierdzenie...
Nawet, jeśli ten człowiek doprowadził się do takiego stanu to, co innym do tego, przecież to chore, cały amerykański system sądowniczy jest chory...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 18:22 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Może to nie taki głupi pomysł... Skoro ten człowiek nie potrafił sam sobie pomóc, to czemu nie zmusić go do tego? Stracił pracę, nie miał pieniędzy na życie. A tak może coś ze sobą zrobi.

Cytuj:
Nawet, jeśli ten człowiek doprowadził się do takiego stanu to, co innym do tego


Myśląc w taki sposób - nie ma sensu zakładać fundacji, robić akcji, zbiórek, pomagać innym - są biedni? Przecież to ich sprawa. Dziecko im choruje? A co mnie to obchodzi :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 18:31 
Nie o to mi chodzi, mi chodzi o to, że ten człowiek jest sam sobie za to winien, że się do tego doprowadził, jeśli ktoś nie chce siebie zmienić to, co mu da taka pomoc na przymus?! Według mnie nic...
A ten przykład z dzieckiem jest okropny, bo cóż, ale to kompletny przypadek, że ktoś ma ciężko chore dziecko.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 18:40 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Różowy Satanista napisał(a):
Nie o to mi chodzi, mi chodzi o to, że ten człowiek jest sam sobie za to winien, że się do tego doprowadził, jeśli ktoś nie chce siebie zmienić to, co mu da taka pomoc na przymus?! Według mnie nic...
A ten przykład z dzieckiem jest okropny, bo cóż, ale to kompletny przypadek, że ktoś ma ciężko chore dziecko.


Nie chodziło mi konkretnie o fakt posiadania chorego dziecka, ale podejście do sprawy w stylu 'twój problem, co mnie to obchodzi'

Możliwe, że on chciałby coś zmienić, ale nie potrafi. Nie każdy ma tak silną wolę, żeby w stanie tak wielkiej nadwagi zmotywować się do diety. Czasami przymus jest jedynym sposobem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 18:49 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Zgadzam się z emą - różowy nie patrz na to jak na przymus ale jak na pomoc - inaczej raczej nie dałoby się mu pomóc, trzeba raczej przyklasnąć że sąd wydał taki wyrok a nie mówić że to chore :-?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 20:16 
Cytuj:
Możliwe, że on chciałby coś zmienić, ale nie potrafi.

Cóż ja tego nie rozumiem są organizacje które walczą z taką otyością, wystarczy się zapisać i one pomagają ludziom

Cytuj:
różowy nie patrz na to jak na przymus ale jak na pomoc

Dla mnie to będzie przymus, bo cóż schudnie dajmy na to te 50kg i co potem? Znów przytyje, gdy wyjdzie na wolności
Poza tym w stanach za wyroki odpowiada ława przysięgłych, czyli grupa losowo powołanych ludzi(z rejestru, do którego wcześniej trzeba się złość), którzy nigdy nie studiowali prawa
Nie dla mnie taka pomoc na przymus to nie pomoc tylko dziwny wyrok...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 20:18 
Tylko, ze to nie takie proste wiele osob wstydzi sie nawet wyjsc z domu nie mowiac o tym zeby isc gdzies i probowac cos zmienic, boja sie ze ktos bedzie sie z nich smial wytykal palcami, twierdzil, ze sa ulomni.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 20:25 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ooo Dari a gdzie pracujesz jeśli wolno spytać? Ja zapewne też będę miała kontakt z takimi osobami na praktykach, ale myśle że sobie poradzę :)
Właśnie o to chodzi żeby się nie zrażać, wolontariusze i inne osoby które pomagają takim osobom powinny przejść jakiś kurs albo chociaż mieć jakieś blade pojęcie o zachowaniach osób otyłych.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 20:28 
Jestem ratownikiem medycznym. Wiesz to nie jest takie latwe, niektorzy chociaz maja duze checi i chca pomagac kompletnie sie do tego nie nadaja i nawet kursy nie pomagaja, bo po prostu nie potrafia rozmawiac ze starsza osoba, lub schodza na tematy osobiste ze swojego zycia a takie osoby najczesciej potrzebuja zeby wlasnie je wysluchac.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO