dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Wok- jak go ugryźć?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-12-08, 17:00 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-11-03, 20:08
Posty:24
Zakupiłam woka, taki z Ikei, za 15 zł. Jeszcze nie używałam. Dowiedziałam się, że wok wymaga szczególnego traktowania: nie wolno myć płynem do mycia naczyń na przykład, ani uzywać metalowych narzędzi- najlepiej drewniane.
Na razie przegotowałam w nim wodę- podobno ma to zapewnić wokowi kształty- żeby się nie zniekształcił. Ale co dalej? Słyszałam, że trzeba opalać, tę wogę przegotowywać przed każdym użyciem. Jeśli któraś z was używa woka- proszę o radę. Niby mogę go zniszczyć - strata niewielka :) Ale jednak wolałabym o niego zadbać :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-08, 19:36 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
kaskada, no na pewno tylko derwaniane łyzki itp.. zadnych metalowych nie uzywaj bo po prostu zniszczych go.
Co do mycia.. najlepiej pod wodą gorącą.. i wycieraz np. recznikiem papierowym.. Ponoć nie powinno sie uzywać płynów ale ja swojego myłam w płynie - no cóż lenistwo :D - ale nigdy sie nie zniszczył :D
no a po za tym az tak sie nie znam..
Moze ktos cos wiecej wie niz ja :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-11, 22:02 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-11-03, 20:08
Posty:24
Dzięki za rady :) Jeśli chodzi o to opalanie, to znajomy mi mówił ( w czasie długiej rozmowy telefonicznej) że wok się opala dlatego, że musi się na nim wytworzyć pewna warstwa "spalonego" tłuszczu. I potem ten tłuszcz ma przechodzić do kolejnych potraw. I dlatego- żeby nie zanieczyścić osadu- nie należy własnie stosować płynu do naczyć. Za to później można smażyć beztłuszczowo. Ale nie jestem przekonana do tego pomysłu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

:)
PostNapisane: 2009-06-19, 23:57 
takich bredni to ja nie słyszałem.... po pierwsze jaki to wok ? ze stali węglowej czy jakaś padaka jeśli kupiłas w ikei to padaka pokryta nieprzywieralną warstwą możęsz to wywalić do śmieci, po drugie aby gotować w woku potrzebujesz odpowiedniego palnika jesli nie masz palnika który daje skoncentrowany płomień o mocy minimum 8 kw to wok traci sens uzywaj dalej patelni bo wok mija sie z celem... sedno sprawy w uzywaniu woka to szybkość smażenia mniej więcej zrobienie gotowej potrawy zajmuje około 5 minut na zwykłej kuchni nie ma szans bedzie to zwykłe tłuste żarcie... po trzecie opalanie woka ze stali potrzebne jest do tego aby wytworzyć warstwę węgla który to ma zapobiec przywieraniu stosuje sie to do wszystkich rodzajów stalowych "rdzewiejących" patelni jak masz jakieś pytania to pisz pracowałem przez rok na wok station w ruchliwej restauracji wiec chętnie odpowiem na pytania gg 4212852

pzdr




kaskada napisał(a):
Dzięki za rady :) Jeśli chodzi o to opalanie, to znajomy mi mówił ( w czasie długiej rozmowy telefonicznej) że wok się opala dlatego, że musi się na nim wytworzyć pewna warstwa "spalonego" tłuszczu. I potem ten tłuszcz ma przechodzić do kolejnych potraw. I dlatego- żeby nie zanieczyścić osadu- nie należy własnie stosować płynu do naczyć. Za to później można smażyć beztłuszczowo. Ale nie jestem przekonana do tego pomysłu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-16, 05:04 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-11-11, 21:20
Posty:190
...a skąd bierzecie takie kuchenki o skoncentrowanym płomieniu? Można to gdzieś dostać? I kolejne pytanie jak robiliście warzywa czy mięsko na parze? Zamawiał Ktoś takie specjały?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-21, 19:29 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-09-21, 18:28
Posty:13
Też mi się wydaje, że o woka za 15 zł nie musisz sobie tak żył wypruwać. Mój wok służy mi już pół roku i na razie się nie skarży. Przede wszystkim używam tylko drewnianych szpatułek, żadnych widelców i innych narzędzi zbrodni. Po drugie, nigdy nie wkładam pod wodę gorącego naczynia. Czekam aż wok całkowicie wystygnie i dopiero wtedy go myję. A po trzecie do mycia używam płynu i miękkiej gąbki, nigdy druciaków ani rysujących powierzchnię past do czyszczenia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

cd
PostNapisane: 2010-03-09, 02:01 
palnik mozna kupić w sklepie tonkin.pl parowane warzywa to najlepiej na sitko METALOWE wrzucamy warzywa pokrojone, do garnka woda na dno na garnek sitko na sitko pokrywka i gotowy parownik odgrzewacz czy jak to zwał, jedynie trzeba pokroić warzywa najtwardsze w najmniejsze kawałki a najmiększe w największe żeby się równomiernie gotowały można tak gotować ryby mięso i co tylko przyjdzie do głowy ale ja wole podsmażone na szybko w woku :)



[quote="aerobit"]...a skąd bierzecie takie kuchenki o skoncentrowanym płomieniu? Można to gdzieś dostać? I kolejne pytanie jak robiliście warzywa czy mięsko na parze? Zamawiał Ktoś takie specjały?[/quote]


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-09, 16:38 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-12-11, 17:21
Posty:31
Wok z Ikei jest tani i cienki. rzeczywiści trzeba na początku używać większej ilości oliwy żeby powstała warstwa tłuszczu. Ale jak już masz to możesz go używać spokojnie jak każde naczynie.
Tłuszcz ,mięsko albo same warzywa i potrawa gotowa w kilka minut. Dokup jeszcze kilka dodatkowych rzeczy jako wyposażenie to ułatwi ci przygotowanie potraw.np.kratkę i przykrywkę.
I trzeba uważać żeby był równomierny płomień,najlepiej używać go na kuchence elektrycznej.


Ostatnio edytowano 2010-03-12, 11:40 przez lea16, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-10, 15:47 
Tak, ja swojego woka też zazwyczaj używam do podsmażania warzyw - szybko i w sam raz.
Ja na swojego trochę wydałam ale jestem z niego bardzo zadowolona http://www.stylowazastawa.pl/produkt/81 ... N_HOM.html


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-16, 01:46 
Wok na kuchence elektrycznej to jak rosół babci od knora.... zastanawiam się po co ludzie kupują woki zamiast zwykłej patelni to jakieś placebo smakowe działa chyba albo moda na bycie kul trendi jak z żurnala .... jadam z woka piję kawę z ciśnieniowego ekspresu i bywam na wiecznym lunchu jak w serialach a no i jadam actimel codziennie bo ma bakterie :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO