dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-02-13, 16:58 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
wichura napisał(a):
ema napisał(a):
Wielu, na prawdę wielu nauczycieli przy omawianiu lektur ogranicza się jedynie do przedyktowania do zeszytu informacji nt. 'co autor miał na myśli', znajdujących się w jakimś opracowaniu. I to wszystko. Bo Słowacki wielkim poetą był

może dlatego że matura polega na tym "komisja ma w du### Twoje zdanie, liczy się klucz", i dlatego nauczyciele uczą nas tego co komisja chce zobaczyć na egzaminie, żebyśmy go zdali, bo co z tego że napiszemy co myslimy itp, skoro w kluczu ma być co innego???


Najprawdopodobniej dlatego, ale niestety przez to zabijana jest cała przyjemność czytania.
Swoją drogą o kluczu odpowiedzi nie będę się wypowiadać, bo to według mnie kompletny bezsens.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-13, 17:14 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
ema napisał(a):
przez to zabijana jest cała przyjemność czytania

przyjemność czytania, czy zdolność do własnego myślenia??

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-13, 20:20 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
wichura napisał(a):
ema napisał(a):
przez to zabijana jest cała przyjemność czytania

przyjemność czytania, czy zdolność do własnego myślenia??


Zdolność do własnego myślenia to jedno, ale chyba nie o tym jest temat?
Nie przejęzyczyłam się - przez bezmyślnych nauczycieli, którzy nie potrafią zachęcić do czytania, a wręcz przeciwnie, zniechęcają, traci się całą przyjemność z czytania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-13, 20:27 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
lekkie OT :diabel:
dziś jest po prostu inne podejście, nauczyciel Cię uczy pisać wg klucza, który będzie na egzaminie, więc nie on jest winny tylko sam klucz na egzaminie, kiedyś nie było kluczy i wtedy można było pisać wg siebie, swoich odczuć, a dziś z takim podejściem można tylko uwalić egzaminy jakiekolwiek czy to podst, gim czy liceum

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-15, 21:35 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-12-05, 13:35
Posty:8
No tak...ale ja miałam same nie miłe wspomnienia z lekturami, może to faktycznie zniekształcenie pod wpływem nauczyciela...nie miałam szansy "zakochać" się w lekturze obowiązkowej


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-11, 13:31 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Nie zwalaj winy na klucz:) Może po prostu nie dałaś tym książkom szansy? Bardzo często jest tak,że jak ktoś nas do czegoś zmusza( nauczyciele do zapoznania się z treścią lektur) to my na przekór dajemy temu opór:) Wiem, bo miałam dokładnie tak samo - później nikt nas nie zmusza wiec więcej czytamy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: CZYTANIE KSIĄŻEK - CZY JEST SENS TO ROBIĆ/NIEROBIĆ-DLACZ
PostNapisane: 2010-06-04, 16:39 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-06-04, 16:32
Posty:21
Czy jest sens czytać książki? No pewnie. Jeżeli nie będziemy tego robić jako społeczeństwo to za parę lat będą tego skutki. Analfabetyzm, niski poziom wysławiania się i niemożność znalezienia prostych aczkolwiek sensownych słów w głowie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: CZYTANIE KSIĄŻEK - CZY JEST SENS TO ROBIĆ/NIEROBIĆ-DLACZ
PostNapisane: 2010-06-23, 10:11 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2010-06-09, 17:35
Posty:47
oj tak ja też jestem za tym, żeby czytać i to jak najwięcej.
Czasem mnie martwi to, że teraz dzieciaki coraz mniej czytają. Tylko większość czasu spędzają na oglądaniu TV, czy przed kompem. Czytanie rozwija naszą wyobraźnię i w bardzo prosty sposób może nasz przenieść do zupełnie innego świata;)
także moim zdaniem warto czytać i jest sens czytania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: CZYTANIE KSIĄŻEK - CZY JEST SENS TO ROBIĆ/NIEROBIĆ-DLACZ
PostNapisane: 2010-06-24, 18:38 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-06-24, 18:03
Posty:5
Lokalizacja: Gdańsk
Dla mnie czytać znaczy żyć. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym tego nie robić. Już nie chodzi o rozwijanie wyobraźni czy o dowiadywanie się wielu rzeczy o świecie- po prostu od razu widać, czy ktoś czyta, czy nie. To wpływa na słownictwo, na poprawność, na jakąś lekkość stylu, wyrażania myśli... Czytanie jest dla mnie lekiem na każdą gorszą chwilę.

_________________
"Co pozostanie? Noc, mitologia niedorzeczna, sowiooka noc, zielona noc. Noc jest wieczna."

K.I.Gałczyński


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: CZYTANIE KSIĄŻEK - CZY JEST SENS TO ROBIĆ/NIEROBIĆ-DLACZ
PostNapisane: 2010-09-10, 13:53 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-08-09, 14:26
Posty:177
Nie widzę sensu jedynie w nieczytaniu. Czytanie rozwija wyobraźnię (która jest towarem deficytowym u niektórych ludzi), zasób słów także powiększa i to znacznie. Utrwala zasady poprawnego pisania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO