dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-06-02, 13:19 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
"MALOWANY WELON"William Somerset Maugham

Historia pięknej, lecz spragnionej miłości Kitty Fane, rozgrywająca się w Chinach i Anglii w latach 20-tych XX wieku. Uwikłana w romans kobieta zostaje zmuszona przez męża, bakteriologa, do wyjazdu w głąb Chin, do małej wioski ogarniętej epidemią cholery. Zazdrosny mąż ma nadzieję, że Kitty umrze. Wszechobecne spustoszenie pobudza kobietę do refleksji nad jej przeszłym i obecnym życiem. Powoli i boleśnie uczy się kochać. Jest już jednak za późno... "The painted veil" jest pięknie napisaną afirmacją ludzkiej zdolności do dorastania, przemiany i wybaczania.

liczba stron:288

aha a moje zdanie na temat ksiazki jest takie: bardzo lekko sie ja czyta,na poczatku moze przypominac male romasnidlo ale pozniej okazuje sie ze nie tylko milosc jest glowna istota utworu,autor rowniez ukazuje watek zagubionej Kitty,ktora szuka swojej zyciowej drogi i sensu istnienia...czy je znajdzie??hmmm


Załączniki:
malowany welon.JPG [11.16 KiB]
Pobrane 1889 razy

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Ostatnio edytowano 2007-06-03, 20:22 przez Eve21, łącznie edytowano 1 raz
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-03, 17:19 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
"Chmurka pod stołem" Zdzisław Domolewski



Powieść-laureatka konkursu na współczesną polską powieść. W zapadłej wsi proboszcz postanawia uporządkować poniemiecki cmentarz. Szczątki niegdysiejszych mieszkańców trafiają do wspólnej mogiły. Od tej pory dzieją się w okolicy rzeczy niepokojące. Giną ludzie. Czy wioską zaczęły władać duchy umarłych, czy ktoś z żyjących załatwia własne porachunki? Klucz do tajemnicy być może posiada rozkopujący groby Krzyś - jest jednak niemową. Między jego milczeniem a gadulstwem sąsiadów rozgrywa się niezwykła opowieść oplatająca brutalną, a jednocześnie magiczną rzeczywistość. W Chmurce pod stołem poezja przeplata się z horrorem, a wulgarność z czułością. "Może niejednego czytelnika zbulwersuje dosadność dialogów, zgorszy pikanteria scen erotycznych, makabryczność zdarzeń. Jeśli jednak odnajdzie w niej piękno i brzydotę, smutek i radość, dobro i zło, wzruszenie i grozę � powiada autor � to mam nadzieję, zrozumie, o czym próbowałem napisać".

Taki jest opis z tyłu książki, ja bym to ujęła troszkę inaczej: wymęczona powieść tak naprawdę do końca nie wiadomo o czym, dziwnie napisana, czasem naprawdę prostacka, jest jedna ciekawa postać bo monologi i rozmowy reszty bohaterów są nudne jak flaki z olejem, polecam facetom lub naprawdę wytrawnym koneserom literatury 'chłodnej'


Załączniki:
ch p s.jpg [2.06 KiB]
Pobrane 1871 razy

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-03, 20:25 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
Natty napisał(a):
wymęczona powieść tak naprawdę do końca nie wiadomo o czym, dziwnie napisana, czasem naprawdę prostacka, jest jedna ciekawa postać bo monologi i rozmowy reszty bohaterów są nudne jak flaki z olejem,


popieram calkowicie zdanie Natty,nie doczytalam nawet tej ksiazki do konca bo w gruncie rzeczy zaczela mnie irytowac a kiedy dowiedzialam sie jaki jest jej koniec to stwierdzilam ze dalej nie ma sensu,autor bardzo mnie zawiodl :-|

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-30, 11:25 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
"Szkarłatny płatek i biały" Michael Faber

Nota wydawcy
Wielki światowy bestseller!
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w niebywale plastyczny sposób, autor przenosi nas do XIX-wiecznego Londynu. Opowieść, pełna detali, barw, kształtów i zapachów, jest tak sugestywna, że ma się wrażenie, jakby on sam żył w epoce wiktoriańskiej, a my wraz z nim. Nad historią Sugar – prostytutki o przeciętnej urodzie, która dzięki doskonałej znajomości mężczyzn, inteligencji i niezwykłemu w jej zawodzie oczytaniu oczarowuje bogatego właściciela firmy perfumeryjnej – unoszą się duchy Dickensa i sióstr Brontë. I to zarówno jeśli chodzi o atmosferę, jak i galerię niezapomnianych postaci, opisanych z ówczesną pieczołowitością, a zarazem z dzisiejszej perspektywy. Dla wszystkich: od miłośników bogatych w wydarzenia fabuł po tych, którzy szukają w literaturze „drugiego dna”.

W mojej ocenie książka na 10 pkt dostaje 8, bardzo przyjemna i ciekawie opowiedziana historia, ale co najważniejsze nie jest tandetna. Czasami wulgarna ale zważywszy na to o czym opowiada nie ma się czemu dziwić, polecam ;-)

liczba stron: 838


Załączniki:
szk.jpg [11.72 KiB]
Pobrane 1768 razy

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-01, 14:19 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Oko - Vladimir Nabokov
Obrazek
Jestem zafascynowana ostatnio literaturą Rosyjską, Nabokova i Dostojewskiego toteż z chęcią sięgnęłam po "Oko" tego pierwszego.
Nie wiedziałam czego się spodziewać gdyż jedyną recenzją jaką znalazłam w internecie było:
Cytuj:
Krótka. ale smakowita powieść Vladimira Nabokova (1899-1977) Oko. napisana na przełomie roku 1929 i 1930. jest bardzo ważna w dorobku pisarza jako pierwsze pojawienie się pewnych istotnych dla jego twórczości tematów. zabiegów i tendencji. To najwcześniejsza Nabokovowska powieść. w której narracja prowadzona jest nie w trzeciej. ale w pierwszej osobie. To także najwcześniejsza jego powieść. w której pojawiają się jako problemy pierwszoplanowe zagadnienia solipsyzmu i tożsamości. Wreszcie jest to pierwsza powieść. w której stykamy się z fałszywą wizją świata. prezentowaną przez człowieka niezrównoważonego psychicznie. W "Oku" należy więc widzieć poprzednika wielu arcydzieł rosyjsko-amerykańskiego prozaika. na przykład "Rozpaczy". "Lolity" i "Bladego ognia".

Tak więc po przeczytaniu recenzji która w sposob bardzo zdawkowy odnosiła się do samej treści utworu zaś jakby podkreślała, że jest to PIERWSZA, NAJWCZEŚNIEJSZA powieść Nabokova o określonych tendencjach itp pomyślałam, ze nie powinnam spodziewać się nic rewelacyjnego. Jakże się myliłam! I odrazu zrozumiałam czemu recenzja nie zdradza treści książki. Wtedy odebrałaby czytelnikowi cała frajdę odkrywania pewnego konceptu autora.
Powieść jest o tym, że każdy człowiek jest jak lustro, ktore odbija różne nasze obrazy. Główny bohater książki popełnia nieudane samobójstwo jednak kiedy budzi się w szpitalu jest przekonany, że to tylko figiel jego umysłu który żyje nadal rozpędem, tworząc przed bohaterem obraz rzeczywistości który jest tylko wymysłem jego wyobraźni. Bohater, przekonany, że umarł w dniu popełnienia samobójstwa pozbywa się pewnych zahamowań i postanawia sprawdzić jaki obraz siebie pozostawił. Zaskakujące jest to, jak różne opinie o jednym człowieku mogą mieć inni ludzie. Książka warta uwagi i polecenia.
Do powieści dołączona jest krótka analiza, można w niej wyczytać wiele kontekstów chociaż autor owej analizy traktuje czasami czytelnika jak przygłupa który nie zrozumiał treści książki i wszystko tłumaczy od początku i łopatologicznie :D Także przedmowa Nabokova po krotce wprowadza nas w świat powieści, autor między innymi przeprowadza krótką genezę tytułu powieści - bardzo trafnego zresztą, i rys postaci.
minusem są rosyjskie nazwiska do których nigdy nie mam pamięci :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: recenzje
PostNapisane: 2010-12-04, 21:06 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
"ręce precz od tej książki" Jan van Helsing
autor ukazuje wizje świata, aktualnego, w którym istnieje świat pod skorupą ziemi, pisze o dzieciach ze zdolnościami paranormalnymi, o ludziach w stanie sabathi( albo jakoś tak), który jest takim snem zimowym ale może trwać tysiace lat, o technologiach które zrewolucjonizowały by świat, zakończenie jest dość ciekawe,

"wróg bez twarzy" Lee Child, kryminał, przygody Jacka Ratchera, były żołnierz musi odszukać żołnierza wojny w wietnami który zaginął 30 lat temu

"Alchemik" Paolo Coelho, przygodowy, podróż pastuszka, bardzo lekkie, w sumie bardzo wciąga,

"Morderstwo w Orient Ekspresie" autora nie pamietam, kryminał, wciąga, bo człowieka ciekawi dość zaskakujące zaskoczenie,

"Powrót Mesjasza" autora nie pamietam, thriller, jak się czyta uważnie, to w 3/4 książki znajdzie się rozwiazanie, potem najciekawsze jest zakończenie

to taka skormna cześć tego co przeczytałem w tym roku:)

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: recenzje
PostNapisane: 2010-12-05, 00:35 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
"Siódma minęła ósma przemija". Paula Herrmanna.

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: recenzje
PostNapisane: 2011-02-24, 12:54 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-02-24, 12:48
Posty:9
Ja ostatnio przeczytałam i mogę polecić wszystkim nastolatkom książkę Wendelin Van Draanen "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak". Książka opowiada o zamieszanych wątku romantycznym. Juli od momentu kiedy tylko zobaczyła Bryce'a zakochała się w nim. Potem na skutek jego grubiańskiego zachowania chciała się od niego uwolnić, ale w tym momencie to co na początku irytowało Bryce'a w Juli teraz go fascynuje i od tej chwili Bryce stara się do niej zbliżyć. Każdy nastolatek powinie przeczytać tę książkę ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: recenzje
PostNapisane: 2011-03-24, 10:56 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-03-21, 14:39
Posty:2
A zatem książka, którą przeczytałam całkiem niedawno i szczerze mogę ja polecić to "7razy dziś".
Tytułem wprowadzenia i zachęcenia jednocześnie:
To historia młodej dziewczyny, która 7 razy przezywa ten sam dzień, ale nie powiem jak to się stało :) W ciągu tych 7 dni dzieje się mnóstwo rzeczy, poruszane są wątki, które można odnieść do swojego życia. Lektura bardzo przyjemna i pouczająca, także zachęcam :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: recenzje
PostNapisane: 2012-01-17, 17:51 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
Ja jestem w trakcie czytania książki „Czy to prawda, że...” znanego niemieckiego popularyzatora nauki Christopha Drössera. Krótki opis:
http://www.eureknews.pl/index.php/nasze ... ieniu.html


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO