dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

recenzje
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-02-05, 19:12 
nie wiem czy ten temat sie przyjmie bo wymaga trochę wysiłku. :)

pomysł jest taki, że każdy kto przeczyta, jego zdaniem, wartosciową i ciekawą książkę napisze krótką recenzje przyblizającą treść i zachęcającą innych do przeczytania. :)

bo napewno każdy zastanawiał się kiedyś jaką książkę przeczytać i nie miał pomysłu a suchy tytuł nic mu nie mówił. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-06, 19:33 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ja jestem za, ale może zamiast recenzji krótki opis i ocena np od 1 do 10, bo długie recenzje to nie wszystkim chce sie czytać 8-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-06, 20:08 
no napisalam, ze krotka recenzje czyli taki skrocony opis i ocene :>


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-06, 21:25 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
no zdecydowanie krótką, niektórym to się nawet długiego postu ze zrozumieniem przeczytać nie chce...

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-07, 14:49 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ale wiesz alinka, mnie sie recenzja kojarzy z dłuższym tekstem a przeoczyłam w Twoim poście słowo "krótka" :-P

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-07, 15:26 
no okej :>
to może ktoś napisze jakąś? :D
ja mam jedną ale okropnie starą z czasów gimnazjum, pisałam na prace domową. ;p

znaczy w sumie mam 3 :) ale jedna jest książki popularnonaukowej więc wątpie by kogoś zainteresowała a 2ga jest raczej negatywna a to temat który ma zachęcić do przeczytania danej książki ;p

Obrazek

Zbiór opowiadań Wojciecha Kuczoka – Widmokrąg (Wydawnictwo W.A.B, Warszawa 2004) pokazuje jak różna może być miłość. Mimo, iż wydawać by się mogło, iż na ten temat napisano już wszystko książka z każdą stroną zaskakuje nas coraz bardziej. Bohaterowie i ich historie są tak różni jak sposób w jaki przeżywają uczucia. Sprawia to, iż czytamy książkę w napięciu gdyż nigdy nie wiedziemy jak zakończy się dane opowiadanie. Autor zadziwia, czasem szokuje, porusza temat ludzkiej seksualności i namiętności.
W Książce możemy odnaleźć wiele błyskotliwych spostrzeżeń.
Kuczok pisze nietuzinkowo i z polotem. Autor doskonale wykorzystuje giętkość i dwuznaczność naszego języka o czym świadczą gry słowne i neologizmy.

Generalnie Kuczok to jeden z moich ulubionych Autorów, za Gnój, za Widmokrąg i troszke mniej za Opowieści przebrane.
Uwielbiam sposób w jaki operuje językiem. A Widmokrąg polecam na długie, zimne wieczory gdyż jest to lektura przyjemna i pełna ciepła.
Jeśli moja rekomendacja nie wystarczy to powiem tylko, że autor ten jest laureatem nagrody nike. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-09, 22:28 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
No to i ja ;)

Dean Koontz
Opiekunowie


Sensacja, Horror, Fantastyka
550 str.

Podczas pożaru w laboratorium genetycznym na wolność wydostają się dwa stworzenia - superinteligentny pies i Obcy, który został stworzony jako maszyna do zabijania i który za wszelką cenę chce zgładzić znienawidzonego retrievera. Psa znajduje Travis, były członek elitarnej jednostki Delta. Wkrótce ze swoją nowo poznaną przyjaciółką Norą odkrywają niezwykłe cechy umysłowe zwierzęcia.
Ale za psem podąża Obcy, a szlak jego wędrówki znaczą zwłoki pomordowanych ludzi i zwierząt. Travisowi i Norze, którzy nie rozstają się z retrieverem, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Niestety, uciec przed Obcym nie sposób, ponieważ jego i psa łączy swoista więź telepatyczna. Pary zbiegłych stworzeń szukają ludzie Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, gotowi na wszystko, byleby tylko złapać psa i zabić Obcego.

To po krótce o co chodzi w książce. Od siebie dodam, że książka może nie jest zbyt najwyższych lotów, więc może nie przypaść do gustu czytelnikom o bardziej wyrafinowanym guście. Mnie jednak bardzo wciągnęła, po prostu spodobała mi się historia inteligentnego psa i obcego, którego czasami robiło mi się żal ;) Lektura wciągnęła mnie - co jest nie lada wyczynem, bo rzadko udaje mi się przeczytać książkę do końca z własnej woli :P

Obrazek

I jeszcze mam taką propozycję żeby dopisywać jaka to książka np. przygodowa, obyczajowa iitp. i ile ma stron.[/quote]


EDIT: Sie robi szefuniu ;)


Ostatnio edytowano 2007-02-10, 12:59 przez ema, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-10, 10:43 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
A ja prośbę mam natury technicznej: jeśli wstawiacie obrazki z imageshack to wstawiajcie miniatury, bo jak obrazki są w pełnym wymiarze to się forum "rozjeżdża". Dziękuję ;-)

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-30, 16:48 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Patrick Suskind "Pachnidło"


XVIII wiek, Francja. Jean-Baptiste Grenouille obdarzony jest fenomenalnym węchem. Wykorzystuje on swój talent do tworzenia niewiarygodnych perfum. Jednak w poszukiwaniu nieznanych zapachów jest skłonny posunąć się nawet do morderstwa.


Powiem szczerze, w pewnych momentach dziwnie mi się czytało tą książkę ale jest warta polecenia. Lubie książki w których są tak obrazowo ukazane pewne fakty, najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie, normalnie nie mogłam uwierzyć w to co czytałam, ostatnia rzecz jakiej się spodziewałam, ale generalnie polecam ksiązkę ;)


Załączniki:
pachnidlo.jpg [12.9 KiB]
Pobrane 2180 razy

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-31, 13:09 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-05-26, 11:15
Posty:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała
,,Książka ta jest sztandarowym dziełem Josepha Murphy'ego. Dowodzi ona, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością i bez jej udziału, będące ważną częścią naszej osobowości, mogą być wykorzystywane w sposób celowy, po naszej myśli. Służą temu specjalne techniki, zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte konkretnymi przykładami. Metody te odsłonią przed tobą nowe obszary i nowe możliwości twojego umysłu. Dowiesz się nie tylko, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, ale także, jak tego klucza używać, aby pomóc sobie i bliskim"...

Jednym slowem: jesli sie chce stosowac so tych technik to trzeba to robic rozsadnie bo sie ladnie mona zakrecic, brzmia one bardzo racjonalnie i ja jestem w stanie w nie uwierzyc a o to wlasnie chodzi w podswiadomosci. Potem ona pracuje dla nas....

Autor:Murphy Joseph, stron 256


Załączniki:
images.jpg [1.79 KiB]
Pobrane 1911 razy

_________________
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją wcale.
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO