dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Alergie dzieci
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-07-29, 12:24 
WAPŃ
Wapń zawarty w mleku najczęściej jest już w nieczynnej formie. Sporo badań pokazuje, że wraz ze wzrostem spożycia mleka wzrasta zachorowalność na osteoporozę w społeczeństwie, zatem można wnioskować, że produkty nabiałowe, wcale nie są takimi dobrymi źródłami wapnia.
POZNAJ PIRAMIDĘ ŻYWIENIA DZIECKA
Zdecydowanie lepszym jego źródłem niż mleko, są skorupki jaj, zawierające również stront we właściwych proporcjach. Taki wapń świetnie wbudowuje się w kości. Ważne jest żeby takie skorupki były ekologiczne, od kur ze wsi. Nie gotujemy ich tylko dokładnie myjemy, sparzamy, rozgniatamy w moździerzu, zalewamy sokiem z cytryny i zostawiamy na dwa, trzy dni. W przypadku mniejszych dzieci skorupka z jednego jaja wystarczy na osiem porcji, które codziennie dodajemy do potraw.
Kolejnym dobrym, żywym źródłem wapnia są zielone warzywa – np. brokuł, jarmuż. Wiem, że niektóre dzieci nie lubią zielonych warzyw i trudno jest im je przemycić w diecie. Niektóre też niezbyt dobrze tolerują warzywa kapustne, ponieważ zawierają celulozę, która jest trudna do strawienia przez ich „młode” jelita. Orzechy również zawierają wapń, chociaż nie każde dziecko może je jeść ze względu na nietolerancje.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alergie dzieci
PostNapisane: 2016-07-29, 12:25 
BIAŁKO
Dobrym jego źródłem jest po prostu jajo. Jeżeli dziecko ma nietolerancję na jaja – produkty mięsne i ryby – to jest źródło bardzo łatwo przyswajalnego, białka o najwyższej wartości biologicznej. W produktach nabiałowych jest go mniej niż węglowodanów. Biorąc pod uwagę serki, jogurty i mleko – mamy do czynienia z przewagą węglowodanów (ok. 6 g węglowodanów na 2-3 g białka). Inaczej sprawa wygląda w przypadku twarogów i sera żółtego, które pod tym względem wypadają lepiej.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alergie dzieci
PostNapisane: 2016-07-29, 12:26 
KASZEL, KATAR
Ale wracając do sedna sprawy – katar, kaszel, infekcje górnych dróg oddechowych – to jest najczęściej problem związany ze spożywaniem nabiału, który zaśluzowuje organizm, powoduje zwiększenie wydzieliny w nosie, pojawienie się chrypki, uczucie kluchy w gardle, która również może być objawem refluksu. Refluks z kolei również może być skutkiem spożywania źle trawionego przez żołądek nabiału. W układzie pokarmowym u dzieci do 2-3 roku życia znajduje się enzym zwany podpuszczką, dzięki któremu dobrze trawią nabiał. Ale z wiekiem jest on coraz mniej aktywny i trawienie nabiału się pogarsza.
U młodszych dzieci problemy z górnymi drogami oddechowymi w 90% są skutkiem spożywania nabiału lub produktów zbożowych – najczęściej pszenicy.
Zatem sugerowałabym w pierwszej kolejności usunięcie z diety dziecka nabiału i sprawdzenie czy stan jego dróg oddechowych się nie polepszy. Często lekarze sugerują usunięcie migdałków, co nie jest rozwiązaniem problemu – pierwotna ich przyczyna pozostaje a po wycięciu migdałków często pojawiają się inne dolegliwości.
Jeśli twoje dziecko cierpi na nadmierną produkcję śluzu, katar, kaszel usuń nabiał, bo nie jest on niezbędny.
Obserwuje się też ostatnio dziwne trendy. Dietetycy przy refluksie u dziecka zalecają dalsze spożywanie nabiału i to odtłuszczonego. Zamiast pieczywa pełnoziarnistego polecają jasne, pszenne. Sytuacja absurdalna. Dziecko potrzebuje tłuszczów mlecznych, nigdy nie zabierajcie mu prawdziwego masła, nawet jeśli nie toleruje nabiału – szukamy masła od krów pasących się na łące zielonej lub koziego. Jeśli dobrze toleruje nabiał, podawajcie mu go w postaci pełnotłustej.

- See more at: http://www.ajwendieta.pl/blog/dieta/kaszel-katar-u-dziecka-nabial-temu-winny/#sthash.0fO17IvZ.dpuf


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alergie dzieci
PostNapisane: 2018-04-09, 10:17 
Adept
Offline

Dołączył(a):2017-11-09, 12:33
Posty:33
Moim zdaniem u dziecka warto także sprawdzić różnego typu nietolerancje pokarmowe. Ona są dużo cięższe do zauważenia niż alergie, a coraz częściej dotykają już małe dzieci. Ja polecam badania w tym miejscu http://www.euroimmundna.pl/nietolerancje-pokarmowe-2. Sama wraz z moimi dziećmi je tu wykonywałam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alergie dzieci
PostNapisane: 2018-04-11, 15:06 
Moje dziecko miało katarek ale nie wiem z czego , ale bardzo pomógł nam aspiratorek do noska, http://haxe.pl/strona-glowna/produkty/male-dziecko/oddychanie.html taki właśnie i on nam bardzo pomógł.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Alergie dzieci
PostNapisane: 2018-10-27, 17:44 
Adept
Offline

Dołączył(a):2018-02-16, 10:58
Posty:37
@Mirka87 zdecydowanie tak! moja corcia np meczyla sie okropnie z biegunkami i okazalo sie, ze ma nietolerancje laktozy. Dopiero jak wykluczylismy ja z diety i zaczelismy podawac probiotyk latopic to objawy ustapily a Majka sie zaczela lepiej czuc


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Alergie dzieci
PostNapisane: 2018-11-05, 19:53 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Lepszy active flora baby. No i obowiązkowo dużo wody. Bez probiotyku ani rusz przy dziecku.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO