dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Dobieranie oleju silnikowego
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-08-15, 23:56 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Najlepiej kierować się stanem silnika. Musisz zapytać mechanika swojego przy okazji jak będziesz na wymianie albo na jakimś przeglądzie. Tutaj ta lepkość ma duże znaczenie. W starszych autach z silnikiem w świetnym stanie tez można używać Shell syntetykow.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2018-08-22, 09:28 
Nie wiem czy tak się da, ja od zawsze leję shell helix ultra, od nowości więc ja nie zmieniam. Tu wyżej ktoś podawał nazwe aplikacji do sprawdzania tego typu rzeczy, może tam sprawdź.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2018-08-29, 18:53 
Wydaje mi się, że to nie ma chyba znaczenia, tyle lat to jeszcze nie przepaść. Sam korzystałem z shell lubematch, stosowałem się do ich zaleceń i wszystko gra do tej pory.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2018-12-14, 21:52 
urywek, możesz sprawdzić tę informację jak nie wiesz w aplikacji shell lubematch, jest prosta w obsłudze.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2019-04-11, 18:39 
wymieniam olej co 10-12 tysięcy km. Od jakiegoś czasu leję olej shell. Mechanik mi polecił powiedział że oczyszcza silnik. Przy poprzednim oleju musiałem dolewać oleju (jakieś 0,5 litra) pomiędzy wymianami aktualnie nie dolewam nic.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2019-05-19, 13:31 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
butirimo napisał(a):
Nie wiem czy tak się da, ja od zawsze leję shell helix ultra, od nowości więc ja nie zmieniam. Tu wyżej ktoś podawał nazwe aplikacji do sprawdzania tego typu rzeczy, może tam sprawdź.



LubeMatch to nie aplikacja. Wchodzi się on line na strone Shell i tam wtedy podając kolejno poszczególne dane auta sprawdza się jaki olej jest proponowany przez producenta. Można też dowiedzieć się co ile sugerowana jest wymiana. Calkiem fajne narzędzie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2019-06-14, 20:50 
I dobierałaś już kiedyś olej przez ten lubematch? Ufasz mu?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2019-06-16, 18:28 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
majojor napisał(a):
I dobierałaś już kiedyś olej przez ten lubematch? Ufasz mu?


Tak, LubeMatch Shell wskazuje tam jaki olej jest zalecany przez producenta, więc jest dla mnie wiarygodną opcją.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2019-06-26, 21:24 
U mnie mechanik z tego Shell lubematch korzystał kiedyś przy dobieraniu. Mnie to przekonało.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dobieranie oleju silnikowego
PostNapisane: 2019-07-14, 19:49 
Sporo osób używa widzę Shell ale który z ich olejów macie zalany? Chciałabym jakiś dobry syntetyk.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO