dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Czy Polacy są kulturalnymi kierowcami?
tak
w większości tak
róşnie z tym bywa
raczej nie
nie
nie mam zdania
Możesz wybrać tylko jedną opcję

Pokaż wyniki

Kultura kierowców
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-07-19, 23:39 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
Zastanawiam się czy polscy kierowcy są kulturalni. Nie chodzi mi o to, czy przestrzegają przepisów, bo wiadomo, że tego nie robią, ale czy wykazują obiawy kultury. Czy przepuszczają pieszych, czy przepuszczają szybciej jadące z tyłu samochody, zjeżdżają na prawy pas z lewego, ostrzegają się przed policją, pomagają w sytuacjach awaryjnych na drodze, itd.

Jak Wam się zdaje?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-20, 09:50 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
To chyba zależy idywidualnie od każdego kierowcy. Ilu ludzi tyle zachowań.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-20, 11:48 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
zgadzam się z ema :) myśle ze z zatrzymywaniem sie przy pasach to nie ma problemu, a jak z innymi sprawami to nie wiem bo nie mam prawka :)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-20, 15:32 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
Ja tez sie zgadzam z emą, są tacy ktorzy zjadą a są tacy ktorzy trzymaja sie srodka jezdni tak jakby gdyby zjechali cosby im sie stalo. Najgorsze co zauwazam jadac z mama to jest to ze jak sie wyprzedza to niektorzy jeszcze przyspieszaja zamiast zwolnic, wtedy tworza sie dizwne sytuacje i to bywa mocno chamskie, ale na szczescie malo osob tak robi.

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-20, 16:05 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Hmmm... Daniel ( "przyjaciel" mojej mamy ) zawsze chce być pierwszy :/ Jak ktoś chce na pasach przejść za ciula się nie zatrzyma tylko zwyzywa :-/ On w ogóle myśli, że jest najlepszy, i że zawsze ma pierwszeństwo :-/ Już słuchać nie mogę jak na wszystkich narzeka :-/ Wszyscy jeżdzą wg. niego źle, a on jeździ wspaniale ( taaa jasne... normalnie nie raz zawału omal nie dostałam - tak jeździ :/ ) TO nie jest kultura.

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-20, 16:48 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
kasioolka56 napisał(a):
Ja tez sie zgadzam z emą, są tacy ktorzy zjadą a są tacy ktorzy trzymaja sie srodka jezdni tak jakby gdyby zjechali cosby im sie stalo.

Bardzo często kierowcy cystern nie zjeżdżają. Wiecie dlaczego? W Polsce drogi, a szczegółnie pobocza są tak nierówne i usłane dołami, że taki koleś zwyczajnie się boi zjechać na pobocze.
Druga sprawa to w nocy bądź wieczorem - piesi, którzy chodzą po poboczu jak chcą, bardzo często zupełnie nie widzialni. Kierowca zobaczy ich w ostatnim momencie i co wtedy ma robić, skoro zjechał na pobocze, a wyprzedza go osobówka? Hamować nie zdąży bo nie wyhamuje prawie 30 ton z prędkości 90 km/h w lewo nie odbije bo zepchnie osobówkę pod jadący z naprzeciwka samochód... .

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-21, 09:16 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-06-03, 17:12
Posty:280
Nie są kulturalni, nie raz zostałbym przejechany na zielonym świetle.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-21, 14:19 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Zdecydowanie nie, a i obserwuje bedac tutaj ze z tego powodu Anglicy zaczynaja chamstwem na chamstwo odpowiadac... :-(

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-29, 00:29 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
A ja zgodzę się z emą. Ale ludzie są różni, opiszę pare sytuacji z dzisiaj (jechałem zza Krynicy morskiej do Rzeszowa - czyli praktycznie cała Polska.) Bardzo dużo kierowców jadących wolniej na trasie jechało poboczem, żeby można było ich wyprzedzić prawie nie zjeżdżając na przeciwny pas, ale znalazł się też jeden miszczu, który jechał przed kolumną aut, wolniej i w pewnym momencie zjechał na pobocze żeby mogli go minąć no to minęło, my gaz do dechy, a ten zobaczył że kawałek wyłączony z ruchu (te białe kryski ukośne) i gdy mieliśmy go mijać ten nagle wraca na pas, bez spojrzenia w lusterko itp. ale zdążyliśmy wyhamować. Dużo osób nie wrzuca kierunkowskazu przed zmianą pasa. Jeżeli są dwa pasy i ktoś jedzie szybciej lewym to dzisiaj ludzie zazwyczaj zjeżdżali na prawy, ale nie zawsze, bo stąd biorą się korki na trasach. Dzisiaj jakaś baba wymyśliła że będzie jechała lewym pasem i ten lewy chwilowo jakby zamienił się w prawy, bo wszyscy jechali szybciej prawym. Nie wiem jak jest zazwyczaj, ale dzisaij jak zajechaliśmy na obiad 50km od w-wy (polecam Zajazd Myśliwski :mrgreen: ) to po pewnym czasie wpadł jakis gość i powiedział ze kawałek dalej (2 pasy w jedną i drugą oddzielone barierką)ktoś wyprzedzał lewym pasem, ale za mały odstęp zrobił odbił się od tego którego wyprzedzał, przeleciał przez barierkę i uderzył w jadącego z naprzeciwka, i żeby ktoś zadzwonił po policję itp. bo nie ma komórki, to prawie wszyscy złapali za telefony. Co do ostrzegania przed policją to była taka sytuacyja że koleś z anteną cb zwolnił do 50 i ojciec wyprzedzał a tu z boku wychodzi gliniarz z lizakiem. Jakoś się wygadał i było pouczenie, ale bylibyśmy 400 stówy do tyłu. Niestety wtedy nikt nie migną, ale często się ludzie ostrzegają. A z pieszymi zdarza się (wrażenia z mojego miasta) że jeden zatrzyma się przed przejściem, a na pasie obok przejedzie na pełnym gazie i nie raz myślałem że ktoś kogoś rozjedzie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-29, 20:04 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
stary - miganie drogowymi to bodajze 200 PLN za NADUZYWANIE swiatel drogowych, wiec czego oczekujesz - jak w poblizu patrol policji jest to jaka masz pewnosc ze nie bedzie kolejnego oznakowanego czy nie...

Kultura jazdy nie na tym polega tylko zeby sobie mrugac ostrzegajac przed policja...
Niestety - mialem okazje smigac w okresie swiateczno noworocznym po Slowacji i z przykroscia stwierdzam ze najbardziej szalona jazde prezentowali kierowcy z PL - i to ze stolecznymi rejestracjami :-(

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO