dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Antykoncepcja
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-08-07, 11:44 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
yoosky, nie sądzę by to było zdrowe. Do tego nie jest zgodne z naturalnym rytmem cyklu. Nie przekonuje mnie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-08-19, 22:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
Czy któraś z was bierze pigułki Elin, bo właśnie dostałam pierwszą receptę nowych pigułek?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-08-20, 16:44 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
mnie też gin przpisał te tabletki, poprosiłam żeby dał coś dobrego po czym nie przytyję bo po ostatnich trochę mi się przytyło, no i do tego pogorszyłą mis ię ostatnio cera, wieć na tym tez mi zależało.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-08-26, 21:47 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
podobno zapisane mi pigułki świetnie regulują cykl a także zmniejszają czas trwania krwawienia. Czy któraś z was stosuje je już, aby móc to potwierdzić?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-08-28, 18:04 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-06-21, 22:56
Posty:42
samba_mamba napisał(a):
yoosky, nie sądzę by to było zdrowe. Do tego nie jest zgodne z naturalnym rytmem cyklu. Nie przekonuje mnie.
A ja myślę, ze jest to bezpieczne.
Krwawienie występujące podczas stosowania jakiejkolwiek hormonalnej antykoncepcji doustnej to krwawienie z odstawienia i nie jest ono fizjologicznym krwawieniem miesięcznym, tzw. okresem, który występuje u kobiet niestosujących hormonów. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną doświadczają regularnego krwawienia, ale nie jest to prawdziwa miesiączka będąca wynikiem normalnych fluktuacji w poziomach hormonów, które prowadzą do owulacji, a przy braku ciąży, do złuszczania wyściółki macicy. Krwawienie z odstawienia jest skutkiem zmniejszenia wsparcia hormonalnego podczas tygodnia, w którym nie przyjmuje się aktywnych pigułek. Jako że dochodzi do spadku stężenia hormonów (szczególnie progestagenu), nie ma wystarczającego wsparcia hormonalnego do utrzymania wyściółki endometrium (śluzówka macicy), zatem dochodzi do krwawienia. Comiesięczne indukowane krwawienie z odstawienia w przypadku obecnych
schematów antykoncepcji jest sztuczne, niepotrzebne, nie daje korzyści zdrowotnych i często indukuje działania niepożądane powiązane z odstawieniem hormonów.
Dlatego uważam, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej o wydłużonym cyklu i ograniczenie do czterech krwawień w roku jest bezpieczne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-09-09, 21:49 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
gadula napisał(a):
podobno zapisane mi pigułki świetnie regulują cykl a także zmniejszają czas trwania krwawienia. Czy któraś z was stosuje je już, aby móc to potwierdzić?

ja skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek, wiec mogę coś o nich już napisać. to co zauważyłam to dobrze czuję się po tych tabletkach, nie mam żadnych bóli, do tego nie mam napadów głodu, przy wcześniejszych tabletkach miałam ciągłe poczucie że jestem głodna i przez to sporo przytyłam, mam teraz dużą tkankę tłuszczową której nie mogę się pozbyć. Przy elinie mam inaczej, a i jeszcze cera mi się poprawiła, więc w sumie same korzyści :)


Ostatnio edytowano 2015-09-13, 13:02 przez aaneczkaa, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-09-10, 21:57 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
i co dobrze się po nich czujesz? zależy mi najbardziej na tym, żeby miesiączkę przejść bez większych bóli i dodatkowo, aby tabletki nie powodowały braku chęci na współżycie. Opisz proszę, jak to u ciebie jest.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-10-08, 09:43 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-06, 15:23
Posty:277
Dziewczyny biorąc pigułki anty, nie zapominajcie o kwasie foliowym bo zaburzają jednak one jego wchłanianie i potem, przed planowaniem ciąży możecie nie zdążyć uzupełnić braków.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-10-25, 20:40 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Jeśli nie planujemy ciąży, wystarczy bogata w niego dieta. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Antykoncepcja
PostNapisane: 2015-10-31, 15:27 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2014-06-20, 23:56
Posty:205
Lokalizacja: Warszawa
A ja przyznam, że o kwasie foliowym nie wiedziałam :) Zawsze przy braniu tabletek bardziej bałam się spadku libido :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO