dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-11-08, 18:27 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-05, 17:05
Posty:31
Lokalizacja: RzEsZóW
Ja ogólnie nie mam teraz problemów z zaśnięciem, bo mój organizm jest zmęczony po dniu w szkole i odrabianiu lekcji no i nauce ogólnie, że pomyśle sobie chwile o czymś i zasypiam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-08, 21:45 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Ja jak nie mogę zasnąć to zwykle słucham muzyki i to mi pomaga ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-10, 11:00 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-23, 19:11
Posty:217
Lokalizacja: Gąsocin City
Selene napisał(a):
Żeby dobrze spać, trzeba zmęczyć organizm.


Mój kolega mówi: 'Jak nie czuje bólu w nogach to nie mogę spać."

Więc może sie sprawdza :mrgreen:

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-22, 00:36 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-03-12, 18:50
Posty:32
Co zrobić, by dobrze spać w nocy? Oto kilka wskazówek dr Jeffreya J.Lipsitza z ośrodka zajmującego się zaburzeniami snu (Sleep Disorders Centre of Metropolitan Toronto). Śpij w wygodnym łóżku w pomieszczemu, gdzie jest bezpiecznie, cicho i ciemno. Nie ucinaj sobie drzemki późnym popołudniem, nawet jeśli poprzedniej nocy się nie wyspałeś - spróbuj przezwyciężyć senność i idź do łóżka o zwykłej porze. Przed snem unikaj kofeiny. W łóżku nie czytaj ani nie oglądaj telewizji. Wystrzegaj się męczącej gimnastyki i obfitych posiłków tuż przed spoczynkiem. Kładź się i wstawaj o tych samych godzinach, dzięki czemu twój organizm wyrobi sobie stały rytm snu.

Nabierz zwyczaju odprężania się przed pójściem do łóżka. Nie rób niczego, co by cię wprowadzało w stan podniecenia i jeszcze bardziej rozbudzało. Unikaj na przykład ekscytujących filmów, programów i lektur. Ożywione rozmowy przed snem prawdopodobnie też nie podziałają usypiająco.

Niektórym pomaga ciepła (ale nie gorąca) kąpiel lub przeczytanie czegoś lekkiego, co nie wpływa na nich zbyt pobudzająco. Podobno zaśnięcie ułatwia też na przykład ciepłe mleko, maślanka, trochę wina, herbatki ziołowe z chmielu, mięty lub rumianku. Niewskazana zaś jest herbata zawierająca kofeinę.

Na ogół jednak wszyscy zgodnie przyznają, że dobry sen nie zależy jedynie od odprężenia się przed pójściem do łóżka. Pomocne jest również prowadzenie zdrowego, zrównoważonego życia, regularne zażywanie ruchu, a także uwolnienie się od zmartwień i frustracji, jakie pociąga za sobą chciwość, zazdrość, wrogość i ambicja. Warto też unikać nadmiernego picia i jedzenia oraz niemoralności, pociągającej za sobą różne zgryzoty.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: ...nie możesz zasnąć
PostNapisane: 2008-03-24, 06:03 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-03-24, 05:50
Posty:1
Lokalizacja: Opole
Podobno mleko z miodem, chociaż dla mnie to nie do przełknięcia ;-) Polecam ciepła herbatę- mi pomaga.
pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO