dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-09, 18:54 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
"być" to trwać przy swoich postanowieniach, ideałach, poglądach wbrew wszystkim niedogodnoscią i przeciwnoscią. :) <- dla mnie to jest po prostu stosowanie się wyznaczonych sobie reguł, takie 'przykazania'. Więc dla mnie to już w ogóle nie może być 'byciem', jedynie wskazówkami, drogowskazami.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 19:01 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
alinQa napisał(a):
egzystować nie znaczy żyć.
egzystencja to mechaniczne zaspokajanie swoich potrzeb na rzecz utrzymania funkcji życiowych. :) np. picie, jedzenie, spanie, rozmnazanie.
przepraszam...nastepnym razem postaram sie dobierac slowa wedlug encyklopedii zeby Pania zadowolic :-P

alinQa napisał(a):
realizowanie marzeń i robienie tego co się lubi nie jest dla mnie "być" :) - może być co najwyzej wynikiem "być" ale samo w sobie w zadnym wypadku dla mnie nie jest.
a dla mnie to jest polowa "byc"...bo bez
alinQa napisał(a):
"być" to trwać przy swoich postanowieniach, ideałach, poglądach wbrew wszystkim niedogodnoscią i przeciwnoscią. :)
nie dojde do "realizowanie marzen...itd"

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 19:13 
g7odny napisał(a):
alinQa napisał(a):
egzystować nie znaczy żyć.
egzystencja to mechaniczne zaspokajanie swoich potrzeb na rzecz utrzymania funkcji życiowych. :) np. picie, jedzenie, spanie, rozmnazanie.
przepraszam...nastepnym razem postaram sie dobierac slowa wedlug encyklopedii zeby Pania zadowolic :-P


generalnie to przeciwnoscią=przeciwnosciom. :)

jesteś uszczypliwy i całkiem niepotrzebnie. Nie zaglądałam do słownika i Ty także nie musisz bo nie napisałam przecież "żyć" i "egzystować" specjalnie zeby pokazać, że mnie jaśnie Pani nie zadowalasz bo nie sięgasz do encyklopedii tylko po to by bardziej zrozumiale przekazać swoją myśl. Troche dystansu.


Cytuj:
realizowanie marzeń i robienie tego co się lubi nie jest dla mnie "być" :) - może być co najwyzej wynikiem "być" ale samo w sobie w zadnym wypadku dla mnie nie jest.

a dla mnie to jest polowa "byc"...bo bez

tak ale są osoby które trzymają się ideałów etc a nie mają środków na spełnianie marzeń :) dlatego "być" może istnieć bez spełniania marzeń i robienia tego co się lubi o tyle marzenie i robienie tego co sie lubi nie może istnieć bez "być"


ale to tylko moje poglądy, ktoś moze się nie zgadzać :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 19:16 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
alinQa napisał(a):

Cytuj:
realizowanie marzeń i robienie tego co się lubi nie jest dla mnie "być" :) - może być co najwyzej wynikiem "być" ale samo w sobie w zadnym wypadku dla mnie nie jest.

a dla mnie to jest polowa "byc"...bo bez

tak ale są osoby które trzymają się ideałów etc a nie mają środków na spełnianie marzeń :) dlatego "być" może istnieć bez spełniania marzeń i robienia tego co się lubi o tyle marzenie i robienie tego co sie lubi nie może istnieć bez "być"



przecież może być na odwrót - brat ideałów, ale realizacja marzeń. i co wtedy?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-09, 19:20 
y? :) jakie to marzenia? zeby miec wiecej kasy? :)
ludzie bez ideałów mało marzą :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-10, 20:04 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Być... zdecydowanie. Bo po co miec skoro sie nie bedzie?? :mrgreen: :mrgreen: A jak się "będzie" można mieć przyjaciół... heh czyli jak sie "będzie" to się będzie "miało" :mrgreen: jakos tak nie logicznie pisze :roll:

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-11, 00:16 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
mhm, najpierw trzeba określić o co chodzi z tym być bo każdy w innym sensie pisze ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-11, 16:37 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Ja pisze w sensie "być" jako istnieć... ale też może być "BYĆ" kimś ważnym... jakimś milionerem... ale jak se jest miliomerem to sie "ma" wszystko prócz przyaciół i kogoś do kochania... czyli to tak jak "być" i nie "mieć" :mrgreen:

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-11, 21:29 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
Nie rozumiem tych waszych rozumowań. Gdybym miała wybrać tylko być albo tylko mieć to wybrałabym BYĆ, ale w życiu to najlepiej tak to wymieszać ze szczególnym naciskiem na być

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-11, 22:58 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
mhm, a można nie 'być', gdy ma się 'mieć'? nie można chyba tak tego rozgraniczyć ;)

olka generalizujesz... i to też jest taki stereotyp, typowo filmowy, że bogaty to nie zazna nigdy miłości, nie ma przyjaciół etc ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO