dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-12-14, 22:25 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
lubartowianin, ale jaki to ma związek z jego narodowością? ;)) gdyby był np. Rosjaninem to by nie kradł? ;))


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-15, 16:48 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-06-24, 01:47
Posty:9
Lokalizacja: Ze Srodka Niczego
stereotypy biora sie wlasnie z tych czasami pojedynczych negatywow. sam mialem kumpla kolo ktorego mieszkali cyganie (domki prywatne). u kumpla nie mozna nic bylo zostawic na podworku bo zaraz ginelo. plus znam cala mase negatywnych opowiesci jak to cyganie kradna i oszukuja a jak cos dostana od kogos to zaraz wyrzucaja.

i w sumie stereotypy nie sa przypisywane tylko mniejszosciom. sa przypisywane ludziom "innym niz my" takze kazdy jest brany do jakiegos stereotypu tyko dla tego ze jest z innej grupy a jakis kretyn czy dwoch z danej grupy kiedyus zrobilo cos glupiego.

sam nie lubie stereotypow bo czesto sa nieprawdziwe no ale co zrobic. sa ludzie ktorzy zyja jedynie stereotypami i uzywaja ich do segregacji.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-16, 14:54 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:36
Posty:288
myślę, że stereotypy o nacjach to skrócona do minimum iformacja o cechach osób pochodzących z danego narodu.
np Jak nazwie polaka peruwiańczyk, któremu polonus sprzedał w 2008 r walutę PRL jako obowiązującą?
odnośnie cyganów - miałem przygodę. Młoda cyganka z dzieckiem na ręku zaczepiła mnie proponując wróżbę. Odpowiedziałem niezbyt zdecydowanie więc ponowiła propozycję. Była ładna więc chciałem wykorzystać tę chwilę by popatrzyć na ładną kobietę i uległem. W trakcie wróżenia z dłoni, kazała kłaść pieniążki i byłem nawet zdecydowany stracić je sycąc oczy jej pięknem. W pewnym momencie kazała położyć na dłoni sygnet i.... nagle chwyciła go próbując jednocześnie oddać trzymane na ręku dziecko innej cyg. Sygnet trzymała już w zaciśniętej pięści, gdy ja błyskawicznie chwyciłem jej pęść i zdecudowanie odgiąłem mały jej palec co spowodowało otwarcie pięści. Wziąłem sygnet i patrzałem w jej oczy , niestety teraz brzydkie od wewnętrznej złości. Wsród niegrzecznych ich uwag odszedłem. Co myślę o cygankach - niestety nie najlepiej i przestrzegam innych, HEEEY pyt - czy zostawisz otwarty i niestrzeżony garaż z dostępnymi najróżniejszymi narzędziami itp? Widziałem takie garaże w Niemczech w małej miejscowości ? i to przy ulicy, jechali do pracy i zostawiali na wiele godzin. Nikt nic z garażu nie wziął!!!!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-19, 13:10 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-10-19, 12:31
Posty:2
Nie byłoby stereotypów gdyby ludzie nie leczyli swoich kompleksów doszukując się wad w innych ludziach. I tak każdy jest indywidualistą, nie można go z góry oceniać na podstawie stereotypów. Mówiżc np.: blondynki są głupie, sami wówczas jesteśmy idiotami.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-22, 20:52 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 02:35
Posty:100
Lokalizacja: stąd
Ja też uważam, że nie należy kierować się stereotypami w ocenie innych, ale w momencie, kiedy po raz kolejny taki stereotym sie potwierdza, trudno jest je odrzucić. Już wtedy podswiadomie sie nimi posugujemy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-25, 18:18 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Stereotypy, są częścią naszego człowieczeństwa. Jako ważny element procesu poznawczego, pozwalają nam uprościć model społeczny, szufladkując ludzi. Ja miałem nieprzyjemność zetknąć się z Cyganami z marginesu, żebrzącymi na ulicy, ale znałem też pewnego Cygana, który był świetnym ortopedą. Kiedyś, zgubiłem u niego komplet kluczy do mieszkania. Dnia następnego, oddał mi je. Jego dzieci, uczyły się w normalnej polskiej szkole, zaś jego córka jest obecnie studentką medycyny.

Nie można jednoznacznie powiedzieć, że Cygan to złodziej, albo nierób, bo istnieją zarówno tacy, jak i pracowici, którzy uczciwą pracą, chcą zarobić parę groszy i wychować swoje dzieci, na uczciwych i wykształconych ludzi.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-24, 12:11 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-24, 11:51
Posty:7
Nie zdajecie sobie sprawy z ważnej rzeczy - stereotypy jako takie nie istnieją, a są jedynie wytworem naszego umysłu. Nie mam czegoś takiego jak stereotyp. Jest tylko powszechna opinia, czasem prawidłowa, czasem błędna.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bezsensowne stereotypy...
PostNapisane: 2013-12-11, 16:16 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:36
Posty:288
a ukraincy?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Bezsensowne stereotypy...
PostNapisane: 2013-12-11, 19:01 
jak zwał tak zwał , ale coś takiego jak szufladkowanie ludzi bankowo istnieje.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Bezsensowne stereotypy...
PostNapisane: 2013-12-30, 12:41 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-11-09, 12:47
Posty:4
Mnie złości stereotyp o matce polce , uwiązanej w domu z 8 dzieci.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO