dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Bezsensowne stereotypy...
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-03-25, 23:47 
Od jakiegoś czasu męczy mnie jedna kwestia...a mianowicie - stereotypy odnośnie mniejszości narodowych w naszym kraju...
Dajmy tutaj na przykład cyganów...Mówi się,że każdy cygan to przekręt i kombinator...Dlaczego ten,któremu się lepiej powodzi musi od razu kręcić...Może i w tym narodzie znajdą sie oczuści,złodzieje...ale czy wsród Polaków tego brakuje???
Młodzi ludzie dają każdemu czyste konto...nie skreślają nikogo na podstawie plotek - bo czasem plotki to czysta zazdrosc...Starsi natomiast - wspominaja czasy,gdy zawsze bylo zle...nie potrafia zrozumieć,że to co było to minęło....

Ktoś może pomyśli że jestem jakaś dziwna - inna...pisząc na ten temat akurat tutaj...ale może przyszedł czas aby zmienić nasze nastawienie...dać szansę innym ludziom...i przekonać się,że ten naród nie jest gorszy od nas...

A co Wy myślicie na ten temat???


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 00:03 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Diabliczka18 napisał(a):
Może i w tym narodzie znajdą sie oczuści,złodzieje...ale czy wsród Polaków tego brakuje


A jak nie brakuje, zobacz stereotypy Polaka w Europie Zachodniej, dokładnie taki jak piszesz - złodziej i kombinator, ostatnio się to na szczęście zatarło trochę, choć nie całkiem (w Niemczech np. to widać). Zawsze znajdą się "czarne owce", które wyrobią opinię na temat ogółu.

Diabliczka18 napisał(a):
Dlaczego ten,któremu się lepiej powodzi musi od razu kręcić...


W Polsce wynika to z jednego istotnego faktu - Ci, którzy się dorobili naprawdę potężnych pieniędzy, zauważ, że zdobyli je pierwszej połowie lat 90., przy pseudoprywatyzacjach państwowych firm (znaczy - ich wyprzedaży) - mieli wtedy kontakty gdzie trzeba i skorzystali. A potem to już efekt domina - pieniądz robi pieniądz.

Niemniej jednak nie brakuje ludzi, którzy potrafią się dorobić własną pracą, ale i pomysłem - wystarczy spojrzeć na tówrców portalu Nasza Klasa. Dobry pomysł + umiejętność jego realizacji, nic więcej.

Generalnie stereoptypy (negatywne) dotyczące mniejszości narodowej są efektem tego, że te mniejszości - to faktycznie znikomy % ludności kraju, więc jak wyrobić sobie dobrą opinię o kimś, kogo nie można poznać, a złe zdanie - wyrobić jak wiadomo nie jest większym problemem.

PS. Troszkę chaotycznie ten Twój post napisany jest, Diabliczko. :-)

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 01:52 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
Diabliczko, to nie stereotyp, a prawda szczera ;] Widzialas cygana pracujacego? Tzn moze w niewielkim procencie owszem, ale z reguly oni nic nie robia, a na zlote lancuchy etc maja. Wiec to chyba podejrzane, nieprawdaz? Zreszta... Jedna osoba z mojej rodziny pracuje w opiece spolecznej, ktora pomaga rowniez i cyganom. Kiedys jedna z kolezanek zgubila zegarek czy cos, a gdy byla 'w terenie' u cyganow i sie pytala czy przypadkiem 'nie znalezli' moze oni jakiegos zegarka, to odpowiedzieli, ze dzisiaj w Lubartowie akurat nikt z nich NIE POLOWAL (w sensie, ze dzisiaj na łowach w innej miejscowosci sa) :)))))))) Kolejny przyklad - kuchnia pelna kur, kaczek etc. Zreszta kiedys w domu obok mojego bloku mieszkala rodzina cyganow i tam kobiety codziennie prawie biegly z wozkiem (oczywiscie bez dziecka) bo je ktos gonil (na pewno nie bez powodu). I tak na marginesie, nie to zebym jakas uprzedzona byla, akurat w moim miescie na 'swietych' cyganow trudno trafic, ale oczywiscie zdarzaja sie i wyjatki.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 06:53 
I chodzi mi tutaj właśnie o te wyjątki...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 13:12 
dla mnie to jest głupie ocenianie ludzi po pochodzeniu wyglądzie cz też kolorze skóry wkładanie człowieka w jakieś tam stereotypy gdy sie go w ogóle nie zna jak można z góry zakładać że jak np. cygan to od razu złodziej itp tak to można zrobić z każdym np ze wsi to burak z bloku to blokers i chuligan bogaty to złodziej a czy tak jest na prawdę trzeba dać człowiekowi szansę wykazania się a samemu popatrzeć najpierw na siebie


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 15:40 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Ja wierzę w ciut inne stereotypy i nie mogę się przemóc, a mianowicie:

- że samochody robione przez fiata są beznadziejne

- że większość starszych ludzi idących z papierosem to menele - ten mnie najbardziej denerwuję :-/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 15:54 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-04, 17:31
Posty:117
u mnie rodzice wierza a przynajmniej tak wykazuja w te stereotypy i wogóle, ale mnie to nie dotyczy nie zwracam uwagi na to jak sie mówi na daną mniejszość. są jacy chca być i tyle tak samo jak my:) wiadomo nikt nie jest idealny...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-26, 19:07 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Zgadzam się że stereotypy niczemu nie służą a tylko pogłębiają ludzką głupotę i ograniczenie. Jednak .... skoro już wspomniałaś o cyganach, pokaż mi jednego uczciwego który pracuje. Nie piszę tego dlatego bo taki jest stereotyp ale od kliku lat cyganie mieszkają w moim bloku i NIC dobrego o nich napisac nie mogę. Jedynie to że kradną, ich dzieci nie chodzą do szkoły, nie umieją życ jak reszta społeczeństwa, robią pijackie imprezy, zapraszają do siebie szemrane towarzystwo a rozmawiając ze sobą drą mordy. I to nie jest wyjątek bo kiedy jestem powiedzmy w alejach to widzę to samo, więc wybacz ale jaki by ten stereotyp nie był ja opieram się na tym co widzę, a widzę to co napisałam. Jeśli spotkam uczciwego, kulturalnego i nie obwieszonego złotem cygana to może zmienię zdanie, póki co jest jakie jest.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-26, 19:12 
To wcale nie są stereotypy, każdy głupi wie że tu gdzie mieszkam czyli w Lubartowie, cyganie to zlodzieje. Co prawda widziałem kilku normalnych, jednak taki Pena (wielu z lubartowa wie o kogo chodzi) który ma może ze 13 lat, ma niejedno na sumieniu, okrada każdego i wszędzie. Chętnie bym zmienił moje stereotypy, ale przez takich jak on zamiast wylatywać z głowy, one coraz bardziej w niej się zakotwiczają :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-26, 23:10 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
stereotypy sa byly i beda, nie zmienimy tego, zreszta z niczego sie nie biora, jesli ktos czuje sie urazony stereotypem swojej grupy to poprostu niech mocno pracuje na poprawe swojego wizerunku

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO