dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-28, 13:05 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Kurcze a ja zawsze byłam dobra z polskiego, czytałam dużo książek i generalnie problemów nie miałam, ale gdzieś tak między 1 a 2 klasą LO zaczełam mieć problemy właśnie z gramatyką i lekkie z ortografią - jak poszłam do poradni na badania to babka mi powiedziała że potrzebna jest jakaś zgoda nauczyciela a nauczycielka mi takiego świstka nie chciała napisać bo twierdziła że udaje :-?
Teraz zdarza mi się czasem napisać szczała zamiast strzała ale trudno, więc teoretycznie nie mam dysfunkcji ale praktycznie raczej mam mimo wszystko nie uważam tych ludzi za 'tepe szczały' :-D

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:29 
Wiesz ja od pierwszej klasy szkoły podstawowej miałem problemy z ortografią, a za to nadrabiałem całą ogólną wiedzą. Najbardziej mnie irytowało zaś podejście niektórych osób w tym nauczycieli, że kiedyś tego nie było i że udaję. Mówilibym zaczął czytać więcej książek, to ja ich odsyłałem wtedy do rankingu osób, które najwięcej czytają(w szkole u mnie było coś takiego) naprawdę żal mi, że podchodzi się do ludzi takich jak ja, którzy nie udają jak do pierwszej lepszej osoby, która kłamie nałogowo. No, ale cóż potrafiłem im udowodnić, że nie jestem debilem i że na coś mnie stać.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:33 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Różowy kiedyś też były takie osoby ale były uważane za matołów i nieuków - teraz jest troszkę lepiej.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:35 
Czesto jednak zastanawia mnie to, ze takie osoby ktore maja stwierdzona dyslekcje poparta papierami nie potrafia powoli bez pospiechu poprawnie napisac zdanie. W koncu aby uzyskac takie zaswiadczenie nalezy na blache wykuc zasady ortograficzne, wiec gdyby zastanowic sie pomyslec przeanalizowac oczywiscie powtarzam bez pospiechu wtedy mozna napisac bezblednie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:36 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Niestety, takie podejście nauczycieli jest wywołane właśnie tym nagłym 'nawałem' zaświadczeń. Nie dziwię się im - sama na ich miejscu byłabym podejrzliwa.

Ja nie mam problemów z ortografią - nie mam w sensie, że nie ,mylę liter etc, ale pisząc bardzo często robię błędy, często nawet ortograficzne, ale nie zamierzam wmawiać nikomu, że to wrodzone, bo zdaję sobie sprawę, że w takich sytuacjach po prostu wychodzi moja nieuwaga. Znam jednak kogoś kto robiąc takie same błędy poleciał do poradni, po zaświadczenie, że nie może być normalnie oceniany :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:54 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Ja pisząc normalnie długopisem po kartce, nie mam problemów żadnych, ale jak pisze na komputera, to ostatnio strasznie szybko to robię i często zamieniają mi się literki, lub je gubię np. słwo zamiast słowo itp. i przydaje się korekta w firefoxie, ale gdybym pisął wolno to byłoby ok.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 14:00 
Natty wiem, że były, bo dysleksja w końcu podobno jest dziedziczna. A w tych poradniach wystarczy wiedzieć jak się zachować. Pamiętam ile nauczyciele dostawali nieuzasadnionych pism i je uznawali, bo nie wiedzieli gdzie mają to przedstawione...
Te papiery w małych miasteczkach najłatwiej dostać, bo tam ludzie głównie olewają swoją pracę.
Cytuj:
Niestety, takie podejście nauczycieli jest wywołane właśnie tym nagłym 'nawałem' zaświadczeń. Nie dziwię się im - sama na ich miejscu byłabym podejrzliwa.
A co do tego stwierdzenia, wystarczy poprostu zapytać daną osobę i z nią porozmawiać chwilę by wiedzieć czy udaje czy nie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-29, 09:45 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Dysleksja, dysortografia itd.... owszem, są osoby które mają to naparwdę wrodzone, jednakże są to często osoby które wiedzę posiadają naparwdę dużą i rozległą...
W średniaku miałam jedną kumpelę - miała zaświadczenia - miała faktycznie dys... ale wiedze miała fantastyczną...
Powracając do czasów podstawówki natomiast pamiętam osoby, które po prostu olewały naukę, wymigując się świstkiem, zero wiedzy, zero chęci do poprawy własnych umiejętności - lub ich nabycia... takowe osoby przedstawiają jeden wielki fałsz... To właśnie przez takie osoby - wszysycy którzy mają "dys" są/były poprostu olewane przez szkolnictwo... a szkoda... bo wiem ile wysiłku potrafią włożyć niektóre osoby we własną poprawę...

Sama problemów raczej nigdy nie miałam... raczej byłam zawsze dobra ... duzo czytałam co mi bardzo pomagało, po za jedną największą wpadką w podstawówce...
"chumor" - do tej pory pamiętam minę babeczki która uśmiała się ze mnie do łez...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-29, 22:50 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
mery_blue napisał(a):
"chumor"
Wiesz mery ja chumor znalazlam w ksiązce :O
CZasami tak jest ze osoby ktore swietnie sie ucza maja dyscostam ale nauczyciele ich skreslaja, bo maja zaswiadczenie pewnie nie chca sie uczyc...

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

dysleksja
PostNapisane: 2008-11-25, 23:12 
Więc gogusiu.
Polecam książkę ,,DAR DYSLEKSJI'' bo japrawdopodobniej jesteśmy w tej samej drużynie,
Mimo to troszkę wiary i terapi czyni cuda w dzisiejszych czasach można się uwolnić od tego rodzaju problemów.
Aczkolwiek wielu z nas posiada sporo talentu w innych dziedzinach.
Prawdziwy dyslektyk nie tylko popełnia błędy ale również świat postrzega inaczej.

pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO