dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-03-29, 22:35 
mery_blue napisał(a):
alinQa napisał(a):
4) jeśli ruwnouprawnienie to zawsze i wszędzie. i bez oburzania się w tak przyziemnych sprawach gdy: mężczyzna nie przepuści nas w drzwiach, nie powie pierwszy dzień dobry i nie ustąpi miejsca w autobusie, bo niby czemu miałby to robić jeśli jesteśmy równi-równouprawnieni? :)


wydaje mi się ze to juz raczej hasła są z dobrego wychowania... więc my jako kobiety powinnyśmy wymagać takich zachowań od mężczyzn... Nie mylcie proszę kilku pojęć.. Dobry gust, smak i zachowanie które jest przekazywane i uczone z pokolenia na pokolenie nie ma nic wspólnego z feminizmem.... Mężczyzna jest gentelmenem a kobieta damą i tak powinno być.. a feminizm i dochodzenie swoich praw to już inny tor wydarzeń.


Merry, ale czemu otwiera się drzwi kobiecie i przepuszcza ją pierwszą? i ustępuje miejsca w tramwaju? BO JEST SŁABSZA fizycznie. I to co teraz jest wpisane w kanon dobrych manier miało swoje przyczyny. Zresztą, jest to uprzywilejowanie kobiety a równouprawnienie wyklucza uprzywilejowanie którejkolwiek ze stron.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-30, 10:24 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
alinQa napisał(a):
BO JEST SŁABSZA fizycznie.


to nie kwestia siły fizycznej ale dobrego wychowania...
feminizm a dobre zachowanie - owszem jest bardzo sprzeczne ze sobą,,, jednakże mozna by oddzielić typową walkę feministek o swoje prawa a zachowanie savoir vivre'u.
Savoi vivre - nie zapominajmy tyczy się wszytskich ludzi... i jest tam także podział młodsi - starsi nie tylko kobiety - mężczyźni...

Przez feminizm rozumie się ruchy społeczno-polityczne, mające na celu równouprawnienie kobiet we wszystkich dziedzinach aktywności ludzkiej. Feminizm interpretuje rzeczywistość społeczną w trzech aspektach: intelektualnym), emocjonalno-oceniającym oraz politycznym .

Więc gdzie tu ma coś dobre wychowanie i kultura osobista coś do femizimu? No chyba ze mówimy o feminizmie radykalnym.... Tylkoże nie rozumiem tych kobiet,, ja chce być traktowana jak kobieta.. żeby facet był kulturalny i miał dobre maniery.. ale walcze także o swoje prawa społeczne.. ale ludzie nie dajmy się zwariować!

ema napisał(a):
samym mówieniem w stylu "my jako kobiety" zaprzeczamy równouprawnieniu. Jeżeli jesteśmy równe mężczyznom to nie mamy prawa mówić, że coś nam się należy ze względu na płeć...


Równouprawniene to nie to samo co równi :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-09, 07:24 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2007-05-07, 07:18
Posty:2
Lokalizacja: z tąd
Dla mnie feminizm to ruch Kobiet które koniecznie chą zaznaczyć swoją obecność.... To ruch Kobiet słabych nie potrafiących inaczej dowieść swojej wartości niż tylko głosnym krzyczeniem.
Tymczasem dziś jeżeli (obojętnie kobieta, czy mężczyzna) chce być szanowana/y musi dowieść swojej wartości i tego, że należy jej/mu się szacunek poprzez kompetencję i pracę (niekoniecznie ciężką, ale napewno mądrą). I tu panuje równouprawnienie. Dyskryminowane sa na równi kobiece, jak i męskie szaraczki. I krzyczenie "JA JESTEM KOBIETĄ I MNIE SIĘ NALEZY!" nic nie da, bo zwyczajnie nic Ci się nie należy (oczywiście pisze to o Feministkach) :)
Albo sobie wypracujesz/wywalczysz pozycję w tym świecie, albo nie. I tylko od tego zalezy jak Ci postrzegają, kim jestes i co masz.
Taka jest ekonomia tego świata :)

Reasumując dla mnie Feministki to już dinozaury. Obseruję np. moją Żonę. Ona wymaga dla siebie szacunku, ale daje też bardzo konkretne powody aby ją szanowano. I to jest według mnie w porządku.

_________________
Pozdrawiam serdecznie

Dariusz
Twój sukces, samodoskonalenie. Jak zawsze być najlepszym?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-09, 08:11 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
daboni napisał(a):
Ona wymaga dla siebie szacunku, ale daje też bardzo konkretne powody aby ją szanowano. I to jest według mnie w porządku.
_________________


Bardzo trafnie.. :) Zgadzam się z Tobą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-09, 13:18 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-05-08, 17:17
Posty:30
zruzumialem jest ze kobiety chca rownouprawnienia; ale gdy to mowia to mysla tylko o zaletach tego rownouprawnienia np. ta sama praca zeby ta sama praca wykonywana przez mezczyzne i kobiete byla tak samo nagradzana; lecz gdy chodzi o przepuszczenie przez drzwi to tez chca zeby zostawic im to prawo mimo wprowadzenia rownouprawnienia kto sie ze mna zgadza niech w swoim poscie da ten tekst PRECZ Z ROWNOUPRAWNIENIEM

_________________
[you] is the best


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-16, 11:52 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
adamkep równouprawnienie a dobre wychowanie to dwie różne sprawy!!!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-16, 13:50 
Adept
Offline

Dołączył(a):2007-05-08, 17:17
Posty:30
wychodze z zalozenia ze kobiety chca miec wszedzie fory...:P:P

_________________
[you] is the best


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-17, 09:20 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
a możesz wyjaśnić dlaczego tak uważasz?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-18, 15:03 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
adamkep napisał(a):
wychodze z zalozenia ze kobiety chca miec wszedzie fory...:P:P

Hmmm... ja może i się zgodzę... zawsze se znajdą jakaś wymówkę, która ma zmusić innych do ustępowania im...

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-05-18, 23:33 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-04-11, 16:23
Posty:553
Lokalizacja: warszawa
mi tam się wydaje że feministyczny ruch to jest wielkie dno po prostu takie włażenie w dupę na siłę....nie widzę sensu takiej organizacji jeżeli w tych czasach w których żyjemy wydaje mi sie ze dziewczynki i chłopczyki :mrgreen: mają takie same uprawnienia tyle...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO