dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

feminizm?!
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-03-17, 14:11 
Zastanawiam się co myslicie o feminiźmie? Czytacie literaturę feministyczną? Sami utożsamiacie się z feministkami a może was najzwyczajniej irytują? Zgadzacie się z hasłami przez nie głoszonymi?

Może nie bardzo pasuje to do psychologii ale nie wiedziałam gdzie wrzucić.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-17, 14:52 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ja uważam, że kobiety powinny być traktowane jak ludzie itp. Ale feministki grubo przeginają. Strasznie mnie irytują, czasami mam wrażenie że niektóre zostają feministkami tylko dlatego że żaden facet ich nie chce...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-17, 20:27 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Hmm w sumie to dobrze że taki ruch powstał (że tak to określę), bo kobiety nie zawsze są traktowane tak ja powinno być i trzeba o to walczyć. Zgadzam się z ema że czasem to przeginka jest, ale generalnie nie jestem do nich nastawiona na anty, są to niech sobie będą, nie przeszkadzają mi.

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-17, 20:28 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
lepiej zeby byly niz mialoby ich nie byc wcale

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-18, 02:02 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
ja tam nie mam nic przeciwko, ale kobiety tak chciały równouprawnienia, więc dlaczego czasami usprawiedliwiają niechęć zrobienia czegoś hasłem 'ja jestem przecież kobietą'...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-28, 12:54 
mi się wydaje, że 1) mamy tyle praw ile potrzebujemy
po 2) feminizm jest dosyć utopijny w czasach kapitalizmu, gdybym miała firmę też wolalabym nie płacić za urlop maciezynski, takie sa prawa kapitalizmu i zadne feministki tego nie zmienią
po 3) wydaje mi się, że w bardzo wielu sytuacjach kobiety mają poprostu lepiej.I że niektore feministki stawiaja się ponad mężczyzn i nie ma to nic wspolnego z równouprawnieniem a właśnie z pewną nie równością.
z 4) jeśli ruwnouprawnienie to zawsze i wszędzie. i bez oburzania się w tak przyziemnych sprawach gdy: mężczyzna nie przepuści nas w drzwiach, nie powie pierwszy dzień dobry i nie ustąpi miejsca w autobusie, bo niby czemu miałby to robić jeśli jesteśmy równi-równouprawnieni? :)

Kobiety mają inną naturę, inne potrzeby {np.potrzeba macierzyństwa} i choćby z tego powodu całkowite rownouprawnienie jest raczej nieosiagalne.

Ale wdzięczna jestem za to, że mamy prawa wyborcze, prawo głosu i ogólnie mamy swoją wartość której kiedyś kobieta nie posiadała - bo pod tym względem jesteśmy zupełnie równi. ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-28, 14:13 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
alinQa napisał(a):
po 3) wydaje mi się, że w bardzo wielu sytuacjach kobiety mają poprostu lepiej.I że niektore feministki stawiaja się ponad mężczyzn i nie ma to nic wspolnego z równouprawnieniem a właśnie z pewną nie równością.
z 4) jeśli ruwnouprawnienie to zawsze i wszędzie. i bez oburzania się w tak przyziemnych sprawach gdy: mężczyzna nie przepuści nas w drzwiach, nie powie pierwszy dzień dobry i nie ustąpi miejsca w autobusie, bo niby czemu miałby to robić jeśli jesteśmy równi-równouprawnieni? :)


Tu w pełni się z tobą zgadzam - wśród feministek (a przynajmniej tych mi znanych) można zaobserwować, że to co czasami mówią wyklucza się na wzajem: najpierw manifestują że są równe mężczyznom a potem strzelają focha jak ich chłopak w drzwiach nie przepuści...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-28, 19:36 
boze napisalam 'ruwnouprawnienie' zamiast rÓwnouprawnienie ;d źle ze mna :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-29, 13:25 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
alinQa napisał(a):
4) jeśli ruwnouprawnienie to zawsze i wszędzie. i bez oburzania się w tak przyziemnych sprawach gdy: mężczyzna nie przepuści nas w drzwiach, nie powie pierwszy dzień dobry i nie ustąpi miejsca w autobusie, bo niby czemu miałby to robić jeśli jesteśmy równi-równouprawnieni? :)


wydaje mi się ze to juz raczej hasła są z dobrego wychowania... więc my jako kobiety powinnyśmy wymagać takich zachowań od mężczyzn... Nie mylcie proszę kilku pojęć.. Dobry gust, smak i zachowanie które jest przekazywane i uczone z pokolenia na pokolenie nie ma nic wspólnego z feminizmem.... Mężczyzna jest gentelmenem a kobieta damą i tak powinno być.. a feminizm i dochodzenie swoich praw to już inny tor wydarzeń.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-29, 15:21 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
mery_blue napisał(a):
wydaje mi się ze to juz raczej hasła są z dobrego wychowania... więc my jako kobiety powinnyśmy wymagać takich zachowań od mężczyzn... Nie mylcie proszę kilku pojęć.. Dobry gust, smak i zachowanie które jest przekazywane i uczone z pokolenia na pokolenie nie ma nic wspólnego z feminizmem.... Mężczyzna jest gentelmenem a kobieta damą i tak powinno być.. a feminizm i dochodzenie swoich praw to już inny tor wydarzeń.


Mery, ale samym mówieniem w stylu "my jako kobiety" zaprzeczamy równouprawnieniu. Jeżeli jesteśmy równe mężczyznom to nie mamy prawa mówić, że coś nam się należy ze względu na płeć...
"Dżentelmen i Dama" zaprzeczają feminizmowi, bo skoro feministki walczą o traktowanie na równi z mężczyznami to nie mają prawa wymagać dzielenia na Damę i Dżentelmena, który ma tej damie otwierać drzwi i całować ją w rękę. Według mnie feminizm zaprzecza niektórym zasadom savoir vivre'u.

Myślę, że dzisiejszy feminizm jest już trochę wypaczony. Ruch ten z założenia walczył o godne traktowanie kobiet. W dzisiejszych czasach, kiedy kobiety są traktowanie praktycznie tak dobrze jak mężczyźni, feministki już same nie wiedzą o co walczyć, więc zaczynają przesadzać. Każdy objaw uszanowanie naszej płci przez mężczyzn jest przez nie odbierany jako atak na wolność kobiet :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO