dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-05, 22:05 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Geri napisał(a):
Ale co, jeśli dziecko jest wynikiem gwałtu? I jeśli usunięcie ciąży pozwoli matce choć w pewnym stopniu na powrót do normalnego życia, które przez niechciane dziecko zmieniłoby się diametralnie?


takie proste rozwiązanie -urodzić i zrzec sie praw -ktoś kto nie może mieć własnego , adoptuje i pokocha , nie będzie go interesowało ze dziecko , poczęte z gwałtu .

życie czy dorosłe czy embrionalne nie podlega takim ocenom -jego niepowtarzalność formy -stawia je poza wszelkimi -schematami

można ,z biedy zadecydować o swoim -ale nigdy o czyjemuś -nawet w wypadku ciąży z gwałtu

dla mnie t morderstwo

[ Dodano: 2008-02-05, 21:11 ]
xerospect napisał(a):
Jeśli masz świadomość i widzisz to że głodne dzieci biegają po ulicy nie pchaj się do domu towarowego by kupić tam kolejną zbędną pierdołę, chociaż jak tam coś kupisz to ktoś będzie miał prace i jego dziecko nie dołączy do tych głodnych


w sumie pułapka , cokolwiek zrobisz, lub nie zrobisz, wywołasz skutek dobry lub zły , lub pozornie dobry/pozornie zły ------efekt motyla ----

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-05, 22:14 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
Doctor napisał(a):
Nie nam oceniać takie rzeczy.

ale można wyrazić swoje zdanie, spróbować się wypowiedzieć, prawda? ;-)

xerospect napisał(a):
"Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe"

Ano, proste, a wiele rzeczy ułatwić mogą (bądź utrudnić, zależnie od człowieka :diabel: )
Jak nie chcesz myśleć 'czysto-religijnie', to polecam imperatyw kategoryczny Kanta. Mniej więcej to samo znaczenie, a nie podkrawa aż tak pod religię ;-)

marbel napisał(a):
takie proste rozwiązanie -urodzić i zrzec sie praw -ktoś kto nie może mieć własnego , adoptuje i pokocha

Gdyby to rzeczywiście takie proste było, to w Domach Dziecka nie byłoby tylu niekochanych i zapomnianych, czekających, aż ktoś przygarnie...

Cytuj:
dla mnie t morderstwo

Ostatnio prowadziłam na ten temat mini-dyskusję. Teraz trudniej mi patrzyć na aborcję jako na morderstwo, przynajmniej w wypadku gwałtu itp. .. to skomplikowana tematyka.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-05, 22:33 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Geri napisał(a):
Gdyby to rzeczywiście takie proste było, to w Domach Dziecka nie byłoby tylu niekochanych i zapomnianych, czekających, aż ktoś przygarnie...


to jest takie proste , a domy dziecka pełne dzieci czekających na -biurokratyczne sprawy-bo....kochający rodzice ,oddali lecz nie zrzekli sie praw .........bo porzucili i latami sprawy w sadzie sie rozgrywają

noworodek trafiający do ośrodka adopcyjnego (pod warunkiem ze prawa rodzicielskie uregulowane , czeka 3-6-tygodni na nową rodzinę -która to ,czeka już od miesięcy a nawet lat na takie dziecko

właśnie imperatywy , dla mnie mord to mord , jak ktoś skrzywdził kobietę _gwałtem_ to uruchomił ,reakcje łańcuchową , której finałem -ma być mord na embrionie?

wole Nitzego i Augustyna ,
Geri napisał(a):
Ostatnio prowadziłam na ten temat mini-dyskusję. Teraz trudniej mi patrzyć na aborcję jako na morderstwo, przynajmniej w wypadku gwałtu itp. .. to skomplikowana tematyka.


Geri napisał(a):
Jak nie chcesz myśleć 'czysto-religijnie', to polecam imperatyw kategoryczny Kanta. Mniej więcej to samo



ja nie myślę w kategoriach -wiary- i myśleć , tak nie zamierza (bo domyślnie wspomniałaś o rzymskim katolicyzmie)

ten schemat RzK , moim zdaniem zakłada człowiekowi ,kaganiec -zmusza do życia w przeświadczeniu o swojej marności (bez katolicyzmu , też można sobie takie przeświadczenie, zafundować) co nie oznacza, ze bojkotuje katolicyzm ,o nie -czerpie z niego i transferuje ,wszystko, co wydaje mi sie pożyteczne , jeśli musiałbym np; pod przymusem ,zadeklarować sie w jakimś systemie wierzeń

to powiedział bym ze jestem "chaotytom "a w panteonie bogów ,na pierwszym miejscu postawiłbym ERIS

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-05, 23:29 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel napisał(a):
to jest takie proste , a domy dziecka pełne dzieci czekających na -biurokratyczne sprawy

No więc jednak takie proste nie jest :diabel: czy to z powodu biurokracji, czy rodziców, którzy szybko się zniechęcają i oddają dziecko z powrotem..
W mojej rodzinie mam adoptowane kuzynostwo, znam trochę Domy Dziecka 'od środka'.
Wbrew Twojej opinii, niektóre dzieci nie doczekały się nawet rozpoczęcia takiej sprawy biurokratycznej....
marbel napisał(a):
ak ktoś skrzywdził kobietę _gwałtem_ to uruchomił ,reakcje łańcuchową , której finałem -ma być mord na embrionie

agresja rodzi agresję, negatywna emocja nie wzbudzi pozytywnej.. tak to działa wszędzie, nie tylko jeśli chodzi o gwałt i aborcję. Niewiele na to poradzisz.

marbel napisał(a):
dla mnie mord to mord

Dawno przestałam tak myśleć. Jakkolwiek sam fakt odebrania komuś życia zawsze mnie w pewien sposób oburzał i przerażał, tak przecież uogólnienia okaleczają tę tematykę.
Różne sytuacje, mentalności, przekonania.
Czy oceniłbyś tak samo gestapowca bezmyślnie ładującego kulkę w głowę jakiegoś bezbronnego człowieka, czy nieco nieostrożnego kierowcę, który potrącił wybiegającego niespodziewanie na ulicę dzieciaka.
Oboje odebrali życie. przyczynili się do tego, że zginął człowiek. Mord to mord?

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-05, 23:53 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Geri napisał(a):
Dawno przestałam tak myśleć. Jakkolwiek sam fakt odebrania komuś życia zawsze mnie w pewien sposób oburzał i przerażał, tak przecież uogólnienia okaleczają tę tematykę.
Różne sytuacje, mentalności, przekonania.
Czy oceniłbyś tak samo gestapowca bezmyślnie ładującego kulkę w głowę jakiegoś bezbronnego człowieka, czy nieco nieostrożnego kierowcę, który potrącił wybiegającego niespodziewanie na ulicę dzieciaka.
Oboje odebrali życie. przyczynili się do tego, że zginął człowiek. Mord to mord?
_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.



to ty uogólniasz ,porównując kierowce pozbawionego wyboru i kogoś, kto taki wybór ma
skrobanka to nie wypadek -narzędzie ,chirurgiczne nie wpada na embrion , nieostrożnie przechodzący przez macice
to nawet nie mord , to morderstwo z premedytacja ( żałuje ze to kobiety rodzą dzieci nie mężczyźni , bo ni jak moje argumenty nie mogą , mierzyć sie z twoimi )

jeśli jakaś kobieta , powie mi zgwałcono mnie i usunęłam na wycieczce aborcyjnej , mimo moich poglądów -nie powiem ,jej ,ze jest morderczynią i potworem -nawet jej nie potępię -ale zostanie we mnie świadomość , ze mogla wybrać inaczej - i pozwolić żyć

[ Dodano: 2008-02-06, 12:28 ]
xerospect napisał(a):
Tak jesteśmy trybikami w tej maszynie śmierci,lecz jeśli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie od swojego małego świata wokół siebie.



xerospect napisał(a):
"Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe"



jakie znasz sposoby? na takie działanie

co więcej ,jak często podejmujesz takie działanie?

prawda-prosta i uniwersalna - coś jak 1984 Orwella-jak nie czynić drugiemu ,co nam nie mile? -skoro drugi o tym nie wie i robi co chce


Załączniki:
Komentarz: polecam, mimo mojego nie katolicyzm , zdaniem Rzymu tekst nie prawdziwy -historycy myślą inaczej
V Ewangelia.rar [136.73 KiB]
Pobrane 397 razy
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 17:27 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel napisał(a):
to ty uogólniasz ,porównując kierowce pozbawionego wyboru i kogoś, kto taki wybór ma

Moim zdaniem to nie było uogólnianie, a podanie przykładów wręcz skrajnych. By pokazać, że mord wcale nie musi być mordowi równy.

marbel napisał(a):
żałuje ze to kobiety rodzą dzieci nie mężczyźni , bo ni jak moje argumenty nie mogą , mierzyć sie z twoimi

Żałujesz? Myślisz, że faceci lepiej by się w tym sprawdzili?
Śmiem wątpić.
Ileż to razy zdarza się, że lekkomyślna para 'przez przypadek' ma zostać rodzicami. A wtedy co? - facet ucieka, bo "on nie chciał mieć". Kobieta też nie chciała. A ona brzucha nie zostawi i nie ucieknie jak facet.
Taka sprawiedliwość....
Jasne, że facetom łatwiej potępiać aborcję. Nie oni muszą się o przyszłe dziecko troszczyć, a kobiety.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 18:38 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Geri napisał(a):
Żałujesz? Myślisz, że faceci lepiej by się w tym sprawdzili?
Śmiem wątpić.
Ileż to razy zdarza się, że lekkomyślna para 'przez przypadek' ma zostać rodzicami. A wtedy co? - facet ucieka, bo


napisałaś mi ze potrafisz słuchać , i chcesz sie uczyć rozmawiać -przepraszam , nie potrafisz słuchać , nie potrafisz nawet uważnie czytać -wybierasz z tekstu , tylko to co ci odpowiada . wróć do postu i przeczytaj go uważnie , może wtedy zrozumiesz czemu -nazywają cię spamerką -wybiorczość to cecha -bardzo zła

[ Dodano: 2008-02-06, 18:00 ]
Geri napisał(a):
Ileż to razy zdarza się, że lekkomyślna para


wiec jednak nie face , tylko para zadecydowała :cry: o stosunku , hmm facet mógł sie spodziewać..... ze to on urodzi ? kobieta ...czego? ze ciąża jak przeziębienie minie po 7 dniach?
to ze na kobiety spadają pewne obowiązki , wynika z seksualności , z biologicznego przystosowania

to powód mojego żalu , bo kobiety , wyłoczywszy rozum -po fakcie zrzucają winę na
facetów
antykoncepcja to nie miliony , tylko dziesiątki zl , kobieta tez powinna myśleć o skutkach , nie myśląc o tym -niech nie wymaga takiego myślenia od faceta .
jak to ma być -przyjemność i zapomnienie po obu stronach - ale wina po jednej?

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 19:23 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel, przyznaję, udało Ci się mnie zirytować.

marbel napisał(a):
wybierasz z tekstu , tylko to co ci odpowiada

A czy nie na tym polega dyskusja? Na 'wałkowaniu' raz po raz poszczególnych fragmentów? Pogłębianiu tematu poprzez przyglądanie się szczegółom?? Czy czasem właśnie nie to 'czepialstwo do poszczególnych zdań' pomaga lepiej temat zrozumieć, rozważyć go na różne sposoby?... .. Popraw mnie, jeśli się mylę.
Nadal uważam, że słuchać potrafię. Czytać też umiem.

Gratuluję, jeśli tak szybko jesteś w stanie ocenić człowieka, podać jego konkretne cechy. Zaledwie po kilku postach.
Mianowicie - chyba nigdy nie pomyślałabym o sobie jak o kimś, kto widzi tylko to, co chce zobaczyć. Kto jest wybióczy. O nienienie...

Cytuj:
wiec jednak nie face , tylko para zadecydowała

Tak, właśnie! O to mi chodzi! Fajnie, że też to widzisz.
Para. Para zdecydowała. Para nie pomyślała. Para była lekkomyślna.
Ale to kobieta jest w ciąży. A facet może sobie po prostu odejść.
I, owszem, wiem, że to wynika z fizycznego uwarunkowania; że to kobiety, nie faceci, rodzą dzieci. Naprawdę, może Cię to zaskoczyć, ale - wiem o tym. ..

marbel napisał(a):
jak to ma być -przyjemność i zapomnienie po obu stronach - ale wina po jednej?

No właśnie! Widzisz te same aspekty sprawy, co ja. Tylko Ty widzisz je po swojemu.
Krytykujesz, że kobiety też mogą o tym pomyśleć. Że dokonując aborcji mordują dziecko. Że mogły być ostrożniejsze, a jak nie były - to niech ponoszą konsekwencje.
Racja.
Tylko dlaczego tego samego nie mówisz o facetach?
W Twoim poście nie widzę, byś choć raz otwarcie skrytykował facetów.
Bo - "facet mógł się spodziewać", ale - "kobieta wyłączyła rozum i zrzuca winę".
Proszę, nieco więcej obiektywności.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 21:13 
offtop... aż po oczach bije;>
Ale można to jeszcze wykorzystać by wrócić na właściwe tory
marbel twoja postawa w obronie życia jak dla mnie jest właśnie dobra, chociaż trochę skostniała

Geri napisał(a):
marbel napisał(a):
żałuje ze to kobiety rodzą dzieci nie mężczyźni , bo ni jak moje argumenty nie mogą , mierzyć sie z twoimi


Żałujesz? Myślisz, że faceci lepiej by się w tym sprawdzili?
Śmiem wątpić.

Geri on chciałby spróbować, może dziwnie to wygląda jak mężczyzna broni życia, ale odzywa się w nim instynkt ojcowski. Tak istnieje takie coś. Kobiety nie raz odbierają lub próbują odebrać mężczyznom argumenty przeciw aborcji mówiąc że to nie on rodzi, a gdy twierdzi że chciałby móc rodzić to co?! zostaje wyśmiany...
Niestety ale tu się nic nie zmieni w najbliższym czasie i zostanie tak jak jest kobiety będą rodzić mężczyźni nie, ale zwrócicie uwagę na jedną rzecz są zarówno samotne matki jak i samotni ojcowie chociaż jest ich mniej ale to już inna bajka, więc mężczyźni drogie panie nie są "maszynkami do robienia dzieci" my też potrafimy je kochać...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 21:24 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
Różowy Satanista napisał(a):
my też potrafimy je kochać

Ej, no, nie rób ze mnie potwora.. oczywiście, że faceci bywają porządni! Niczego nie chciałam ująć z ich człowieczeństwa i poświęcenia, do którego są zdolni...!
Słowa marbela 'żałuje ze to kobiety rodzą dzieci nie mężczyźni' zabrzmiały mi w kontekście tak, jakby samo bycie facetem warunkowało dla dziecka lepszy byt. Jakby rodzenie przez kobiety było jedną wielką pomyłką. Jakby żadna z matek do rodzicielstwa się nie nadawała. Dlatego tak a nie inaczej zareagowałam na te słowa.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO