dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Pierwsze wrażenie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-10-13, 19:43 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
Pierwsze wrażenie jest odruchem instynktownym, trwającym kilka sekund. W tak krótkim czasie oceniamy czy, osoba jest do nas podobna, czy czujemy się z nią bezpiecznie. O naszym wrażeniu decyduje czyjś wygląd i ton jego głosu.

Pierwsze wrażenie to obraz, który tworzymy sobie o jakiejś osobie w tych kilku chwilach. Obraz ten jest zabarwiony emocjami, długo się utrzymuje i silnie wpływa na nasze zachowanie.
Umysł Świadomość siebie

Powinniśmy starać się uświadamiać sobie pierwsze wrażenia jakie wywierają na nas inne osoby. W osiągnięciu tego pomaga wgląd we własne emocje. Poprzez interpretowanie własnych odczuć stajemy się świadomymi siebie. Będąc świadomymi własnych emocji łatwiej nam będzie kontrolować siebie, a tym samym w pewnym sensie, sterować wrażeniami jakie robimy na innych.
Umysł Cel

Nie ma uniwersalnej recepty ułatwiającej zrobienie dobrego wrażenia. Nasze postępowanie powinien warunkować cel jaki chcemy osiągnąć oraz osoba, z którą się spotykamy. Inaczej powinien prezentować się kandydat na żołnierza, inaczej doradca finansowy.
Umysł Rozmowa

Pierwsze wrażenie powinno być spójne z dalszym przebiegiem naszej rozmowy. Nieraz nawet dłuższa rozmowa nie jest w stanie odmienić pierwszego wrażenia. Spójność obu faz najlepiej zapewnia naturalna pewność siebie. Taktowne zainteresowanie partnerem zazwyczaj robi dobre wrażenie.


Jaką wagę przywiązujecie do pierwszego wrażenia? Czy osoba, która zaprezentowała się niekorzystnie przy pierwszym spotkaniu jest u Was 'spalona'? A może nie zgadzacie się z tym, że ludzie oceniają innych na podstawie kilku pierwszych sekund znajomości?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-13, 21:12 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-23, 19:11
Posty:217
Lokalizacja: Gąsocin City
jak dla mnie pierwsze wrażenie(jeśli jest złe) można łatwo naprawić jeśli ktoś bardzo chce :-D
sam nieraz źle wypadłem z pierwszym wrażeniem i jakoś później jej naprawiłem :mrgreen:
często jest tak że jak to mówią "pozory mylą" i człowiek jest zupełnie inny (ale to totalnie)
niżby nam sie mogło wydawać :shock:

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-14, 08:45 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Ja mam właśnie taką wielką wadę że oceniam ludzi po wyglądzie albo właśnie po pierwszym wrażeniu. Staram się to zmienić i już nawet troche zmieniam swoje podejście w tej kwestii.

Aaaa, właśnie, podczas pierwszej rozmowy/pierwszego kontaktu nie warto udawać, trzeba zawsze być sobą bo jeśli mamy inteligentnego rozmówcę to on zaraz się zorientuje że coś jest nie tak :roll:

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-14, 10:07 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ja rzadko oceniam po pierwszym wrażeniu, nie raz się już przekonałam, że może być bardzo mylące ;)) Dlatego nawet jak ktoś zaprezentuje się negatywnie w moich oczach nie jest już do końca skreślony, chyba że powtórzy takie samo zachowanie przy kolejnym spotkaniu ;)

A może macie jakieś rady - jak się dobrze zaprezentować np. na spotkaniu o pracę?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-14, 13:42 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Uśmiechać się, patrzeć w oczy (ale nie natarczywie, bo możemy wyglądać na zbyt pewnych siebie ;p) i wyluzować ;))

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-15, 15:10 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-23, 19:11
Posty:217
Lokalizacja: Gąsocin City
ema napisał(a):
A może macie jakieś rady - jak się dobrze zaprezentować np. na spotkaniu o pracę?


na PP w 3 klasie się będziesz uczyła :mrgreen:

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-15, 16:08 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
-=QraK=- napisał(a):
na PP w 3 klasie się będziesz uczyła :mrgreen:


:-P Nie wiedziałam ;) Jak dla mnie super :)
Tylko szkoda że do 3 klasy jeszcze trochę czasu :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-15, 21:03 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-23, 19:11
Posty:217
Lokalizacja: Gąsocin City
Cytuj:
Tylko szkoda że do 3 klasy jeszcze trochę czasu :P


ja bym sie z chęcią z Tobą zamienił...1 klasa to było marzenie, daleko do matury, nic nie trzeba się uczyć i wogóle loozik...

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-18, 22:13 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-07-15, 09:30
Posty:30
Lokalizacja: Wrocław
Pierwsze wrażenie jest o tyle trudne, że czasami gdy kogoś nie znamy to z tremy można wypalić jakieś głupstwo dlatego nie przywiązuje do tego zbytniej wagi ale zawsze jakoś się liczy szczególnie gdy jest dobre. Dobra jest trudniej zepsuć aniżeli złe naprawić.

_________________
Wszystko to co mam,
wykradłem Bogu gdy spał
i tak zabierze mi więcej,
zatrzymując serce...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-30, 17:10 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Przed pierwszym wrażeniem się nie da uciec i nie wierzę osobom, które twierdzą że nie oceniają po pierwszym spotkaniu. Taką mamy naturę ludzką, że oceniamy stale. Osoby, przedmioty, czynności... tacy po prostu jesteśmy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO