dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-05-20, 10:41 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-05-16, 14:24
Posty:18
sny pojawiają się w głębokiej fazie snu zwanej REM (szybkie ruchy gałek ocznych), wątpię żeby taki sen trwał tylko 6 sekund,
to by oznaczało, że przez tych kilka godzin w nocy śpimy bardzo płytko
szczerze wątpię


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-21, 19:34 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Bulgari - a nie przypadkiem w płytkiej fazie? :) Faza REM to chyba faza snu bliska przebudzeniu - płytka, i właśnie wtedy śnimy. W głębokich fazach nie marzeń sennych bo mózg pracuje zbyt wolno :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-21, 20:36 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-05-16, 14:24
Posty:18
ema napisał(a):
Bulgari - a nie przypadkiem w płytkiej fazie? :) Faza REM to chyba faza snu bliska przebudzeniu - płytka, i właśnie wtedy śnimy. W głębokich fazach nie marzeń sennych bo mózg pracuje zbyt wolno :)


"Podczas snu nasze ciało przechodzi kilka cykli snu. Przeciętna osoba dorosła może mieć od 4 do 5 następujących po sobie cykli snu w ciągu ośmiu godzin. Każdy cykl snu trwa od 90 do 100 minut i ma 5 rożnych faz.

W czasie fazy pierwszej cyklu snu, śpią Państwo snem płytkim. W czasie fazy drugiej Państwa sen robi się coraz głębszy. Stadium drugie to etap przejściowy ze snu płytkiego do głębokiego. Faza trzecia i czwarta cyklu snu są określane mianem snu głębokiego, zwane również snem Delta.

Faza piąta określana jest fazą Rem. Nazwa fazy Rem pochodzi od angielskiego terminu „Rapid Eye Movement”. Jest to sen, który cechują zauważalne zmiany fizjologiczne takie jak przyśpieszony oddech, zwiększona praca mózgu i napięcie mięśni. Faza Rem to przede wszystkim szybkie ruchy gałek ocznych, które są poziome i przypominają ruchy oczu osoby będącej na jawie. Faza Rem został nazwana fazą marzeń sennych i podczas tej fazy śnimy."

ze strony: http://www.sleeptracker.pl/schlafstadien.php


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-21, 20:47 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
bulgari, czyli właśnie potwierdziles to co pisałam ;p

Cytuj:
Sen o szybkich ruchach gałek ocznych (skrót: REM – rapid eye movement); inne nazwy: sen płytki, sen paradoksalny. W tej fazie występują najczęściej marzenia senne


Cytuj:
Zgodnie z tzw. "teorią wartownika" (ang. sentinel hypothesis), której autorem jest Amerykanin Fred Snyder sen REM, w którym aktywność bioelektryczna mózgu przypomina czuwanie i w którym istnieje skłonność do łatwego wybudzenia się umożliwia podczas nocy okresową kontrolę otoczenia, co w niepewnym środowisku ułatwia przeżycie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-21, 21:03 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-05-16, 14:24
Posty:18
ema napisał(a):
bulgari, czyli właśnie potwierdziles to co pisałam ;p


no raczej :-)

mądra dziewczynka ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-01, 18:45 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-06-03, 17:12
Posty:280
Mi się często śni, że znajduje się w jakimś ciemnym lochu... i ściany się zbliżają do siebie, chcą mnie zgnieść na miazgę... te sny są bardzo realistyczne, czasami zbyt realistyczne :-(
Miewam również takie sny w których wiem że coś mi się śni, tzn jestem świadomy tego że w tym momencie wydarzenie które przeżywam są tylko snem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-01, 23:26 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Mi sie juz dawno nic nie sniło...
W sumie to od niedawna - i to same głupotyu których nie idzie skleić w całość...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-02, 10:21 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-26, 22:26
Posty:119
Lokalizacja: z Piekła rodem
Nie mam snów od roku. A jak już mam [tj. jak zasne] to praktycznie te same. Dvd w mojej głowie chyba sie zacielo. :lol:

_________________
[center]Obrazek[/center]


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-02, 11:24 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-06, 16:04
Posty:109
Lokalizacja: Warszawa
Ja średnio 2-3 razy w tygodniu mam sny, które w sporej części zapamiętuje. Kiedyś "bawiłem się" w świadome sny...ale to było daaawno:P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-02, 20:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-26, 22:26
Posty:119
Lokalizacja: z Piekła rodem
Fenris napisał(a):
Ja średnio 2-3 razy w tygodniu mam sny, które w sporej części zapamiętuje. Kiedyś "bawiłem się" w świadome sny...ale to było daaawno:P

Świadome sny... Przy dosach też ponoć można takie mieć :mrgreen:

_________________
[center]Obrazek[/center]


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO