dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

. sny .
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-13, 12:19 
Sny, nie mamy na nie wpływu, zalezą od fanaberii naszego umysłu. Freud powiedział, że są odbiciem naszych pragnień i wewnętrznych konfliktów psychicznych. Lane Arye twierdził zaś, że sny są wewnętrznymi drogowskazami nieuświadomionego potencjału a także świadczą o naszej zróżnicowanej osobowości.
Liczne Senniki pozwalają Ci "wywróżyć" ze snu co czeka Cie w przyszłości.
Niektórzy interpretują sny odwrotnie.

A wy co sądzicie o snach? :) czy mają jakąś głębszą ideologię? Co wam się najczęściej śni? Jakie motywy się powtarzają? Co w snie wzbudza Twój lęk? Czy często pamiętasz swoje sny? Który utkwił Ci najbardziej w pamięci? Jakie miewasz koszmary? :)

co Ci się dzisiaj śniło?

i inne dywagacje o snach. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 12:23 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
czasami mam wrażenie, że dany sen śnił mi się już pare razy. Boję się snów, w których umiera ktoś bliski, potem cały dzień mam taki dziwny. W snach najbardziej denerwuje mnie to, że jak śni mi się ktoś, to rzadko kiedy wygląda tak jak w rzeczywistości, najczęściej wygląda jak ktoś inny, chociaż ja wiem, że to ta osoba. o! ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 12:38 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Mi się najczęściej śni rodzina... zawsze te same osoby... no prawie... ale są to głupie sny... a opisać ich nie umiem bo zawsze zapominam.. i to jest głupie :-/ czemu zapominamy snów... Raz opisałam sobie tak fajniutki sen xD Co noc mamy 3 sny, a ja i tak zawsze cudem zapamiętuje tylko jeden ;D

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 12:45 
Cytuj:
denerwuje mnie to, że jak śni mi się ktoś, to rzadko kiedy wygląda tak jak w rzeczywistości, najczęściej wygląda jak ktoś inny, chociaż ja wiem, że to ta osoba. o! ;p

mam tak samo:) a fabuła mojego snu to już w ogóle poplątanie z pomieszaniem, raz jestem tu i robie to później odrazu gdzie indziej i robie zupełnie co innego a mimo to pod koniec okazuje się to całkiem logiczne i ze sobą powiązane, choreee. :)

moje sny są dziwne, przewaznie jesli je pamietam to siadają mi na psyche i pozostawiają po sobie niemiłe uczucie - nieswojo mi i nie wiem zupełnie co o tym myśleć. Poza tym nigdy ich nie rozumiem.
Raczej nie śnią mi się śmierci bliskich a jeśli to i tak w psychodelicznej oprawie a'la wypadek drogowy w którym gine tylko ja i kurczowo trzymam mamę za rękę bo ona płacze po mojej śmierci a ja nie mogę już nic zrobić i chodzi tylko "moja dusza" - w która notabene nie wierze.
Nigdy nie śni mi się coś o czym myśle przed snem ani nic związanego z minionym dniem. :(

poza tym w snach wiem dużo więcej niż normalnie. :)
np. śnią mi się wzory fizyczne/słowa których zupełnie nie znam.
Po obudzeniu, jeśli pamiętam je na tyle dobrze by sprawdzić czy są poprawne czy to tylko moja wyobraźnia na potrzeby snu okazuje się, że są poprawne - pewnie mózg zapamiętuje dużo więcej rzeczy niż ja potrafię to z niego spowrotem wydobyć na codzień :P

mój chyba najdziwniejszy sen był taki, że samado dziś go nie rozumiem.

stałam na przystanku i czekałam na nocny, przyjechał i wyszedł z niego jakiś obdrapany mężczyzna o krzaczastych brwiach. Powiedział, że potrzebuje krwi z 2O% stezeniem alkoholu - przyjaciela mojego chłopaka i że ja mu mam ją dać inaczej zginę. Nienawidze, wręcz boję się krwi toteż nie sniło mi się by jakkolwiek ją zdobyć. A mężczyzna z krzaczastymi brwiami chodził i szantazował mnie, że jeśli tego nie zrobie zginie mój chłopak i moja rodzina. Nie wiedziałam co robić ale na nastepny dzień przyszedł z foliowym woreczkiem na kanapki w którym w krwi pływało serce przyjaciela mojego chłopaka. Byłam akurat z chłopakiem. Zapytałam dlaczego mi to robi, odpowiedział, że chciał zobaczyć czy Bóg też ma tatuaże. Podpalił krew z 2O% stezeniem alkoholu we krwii. Zobaczył szatana a później jakąś kobiete która tańcząc na balu, usmiechała się do nas smutno spod tej maski co niegdyś w wenecji były :) czuć się dało, że zdradzała kogoś. Mężczyzna z krzaczastymi brwiami załamał się.

inne sny też są dziwne. np. boję się w nich rzeczy których normalnie nie boję się ani troche.; -) wco 2gim śnie pojawia się motyw źle działającej windy która albo zatrzymuje się między piiiętrami, albo jeździi za wysoko - groząc zgniecieniem, albo drzwi nie chcą się otworzyć. EW. jak już zdecyduję się iść na piechotę zawsze ale to zawsze wychodzi tak, że schody są w jednym miejscu jakby przerwane, niedokończone. i o dziwo wywołuje to we mnie lęk. Głęboka woda w moicyh snach też wywołuje we mnie paniczny lęk a najbardziej gdy nie widać dna. jest to dziwne, na codzien jezdze windą i chodze schodami, umiem pływać i raczej nie robi mi różnicy czy jest głęboko czy nie, tymbardziej nie rozumiem tego lęku który czuje podczas snu. często śni mi się metro. Jednak to rozumiem bo zawsze na stacjach metra musze :trzymać się ściany" bo mam jakieś dziwne pociągi samobojcze. Sęk w tym, że w snie zupełnie się go nie boję, jest ono zniszczone i brodne a klimatem gorsze od dworca centralnego, pełno tam bezdomnych. dziwne.

do tego moje sny erotyczne nigdy nie dochodzą do momentu spełnienia zatem nikłą przyjemność z nich czerpię.


Ostatnio edytowano 2007-01-13, 13:01 przez alinQa, łącznie edytowano 2 razy

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 12:48 
olka080 napisał(a):
Co noc mamy 3 sny, a ja i tak zawsze cudem zapamiętuje tylko jeden ;D


mi też snią się średnio 3 sny, jeden od momentu kiedy zasnę do 3 rano, 2gi od 3 rano do 5 i ostatni pół sen od 5 do 7 rano. :)
przewaznie pamietam tylko ten środkowy :P


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 12:57 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
heh... ale właśnie dla mnie dziwne, że każdy ma 3 sny... każdy. A ja nawet nie wiem kiedy mam pierwszy... raz się zdrzemłam na 30 min... i miałam sen o sympati mojego brata :mrgreen:

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 13:04 
olka080 napisał(a):
heh... ale właśnie dla mnie dziwne, że każdy ma 3 sny... każdy. A ja nawet nie wiem kiedy mam pierwszy... raz się zdrzemłam na 30 min... i miałam sen o sympati mojego brata :mrgreen:


jeśli kazdy to moze byc to związane z fazami snu :)
chociaż nie wiem, czy ma kazdy :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 13:07 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-11-09, 17:10
Posty:605
Lokalizacja: Rzeszów
Zazwyczaj to co mamy utkwione w podświadomości nam się śni. Mi sie czasem śni, że sie całuje z różnymi osobami, ale ostatni taki sen był poprostu <blee> ale ogólnie opócz tych snów śnią mi sie jakieś takie inne tzw. przygodowe ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 13:14 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
o ala, właśnie - słabe jest to, że np jestem niby u siebie w domu, który wygląda jak sala gimnastyczna z mojego gim, potem wychodzę z niej/niego i jestem gdzieś daleko od sali i domu, albo nagle ogólnie znajduję się w czyimś domu etc etc ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-13, 14:28 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
A ja bardzo żadnko pamiętam jakiś sen, zazwyczaj mam wrażenie że zamykam oczy , otwieram i jest rano. A jeśli już coś zapamiętam to zawsze jest jakaś pokręcony totalnie, nielogiczny sen. Najgłupszy jaki pamiętam: Siedziałam na parapecie, zawołała mnie mama i nic nie powiedziała, ale ja wiedziałam że muszę iść pod blok który widziałam z okna i nazrywać liści ziemniaków które tam rosł. Czułam taki paniczny strach bo wiedziałam że w jednym z okien siedzi snajper który ma mnie zastrzelić ale i tak poszłam. Potem nagle znalazłam się w jakimś budynku i wiedziałam że to dom dziadków ale wyglądał zupełnie inaczej, wiedziałam że muszę natychmiast bgdzieś iść i miałam świadomość że się spóźnię, ale nie mogłam się wybrać, a to jeszcze trzeba było się uczesać, ubrać, zęby umyś i za każdym razem kiedy chciałam już wyjść przypominało mi się muszę jeszcze coś zrobić. I potem snowu przeskok, szłam drogą, przez straszne błoto, a za mną szedł kot. Zaczęłam z nim rozmawiać... i się obudziła.

A może te nagłe zmieny miejsca w którym się znajdujemy to po prostu kolejny sen?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO