dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-12, 12:46 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 17:21
Posty:120
Lokalizacja: Mazowieckie
Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach chyba wszyscy w jakiś sposób chcą się wyróżnić ze swojego otoczenia rówieśników... Myślę że właśnie to w dużej części wpływa na nasze decyzje. Staramy się robić wszystko to aby być lepszym od innych :-) To się też tyczy np. studiów. Mimo że nie do końca czujemy iż jest to nasze "powołanie" aby je ukończyć to jednak robimy je na "siłe" dla tego "papierka", może i satysfakcji no i oczywiście aby mieć lepsze studia niż mój kolega :-P :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

wyscig szcorów=wyscig do nikąd cel=bezsens nagroda=depresja
PostNapisane: 2009-03-13, 19:02 
od pół roku studiuje prawo. to było zawsze moje marzenie. po tych paru miesiacach nie wiem co tutaj robie. juz nie wyobrazam sobie siebie w todze. zawsze miałam szczescie do ludzi. gdy zaczełam studiowac i przeniosłam sie z małej wsi do duzego miasta poznałam ludzi których naprawde wolałabym nigdy nie spotkac. dwulicowosc, zakłamanie, chec korzysci tylko dla siebie a drugiego zmieszanie z błotem. moze to taki kierunek-ludzie z ambicjami. moze to ta uczelnia-renoma. nigdy nie miałam tak małej checi do zycia. nigdy nie czułam sie tak zmeczona a na dodatek przeraza mnie fakt ze to dopiero poczatek...a jezeli tak to co bedzie dalej? w grupie jestem outsiderem. jak słusznie zauwazyła moja kolezanka z grupy-jestem przezroczysta. nie ma mnie, ludzie mie nie zauwazaja. pewnie nie dali by wiary gdyby wiedzieli ze to ja zawsze byłam dusza towarzystwa, to ja zawsze nakrecalam imprezy i tryskałam entuzjazmem i humorem. zmieniłam sie- i to bardzo. moje mysli kraza tylko w obszarsze jak najszybszego powrotu do domu na weekend albo myle o tym zeby to wszystko rzucic. niejednemu ułozyło sie bez wykształcenia. klezanki z lo myslały tylko o tym zeby wychaczyc jakiegos dzianego goscia i zapewnic sobie przyszłosc-a ja miałam inne priorytety-chciałam studiowac i spelnic ambicje...no i co mi to dało???


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-15, 22:38 
No tak . Co jeden to nowa historia. A chodzi o to czy wziąść udział w tym wyścigu. Podejmijcie decysje i żyjcie z konsekwencjami. Jak sama nazwa wskazuje to wyścig szczurów, to zwierzęta tylko. Jak się chcecie z takimi ścigać to wasza sprawa - zyski i straty.
Osobiście dla mnie praca to środek a nie cel życia. Sa inne ważniejsze rzeczy. Rodzina, przyjażń , uczciwość.
Wiem że na tym się nic nie zarabia, ale się chodzi z podniesioną głową i można wszystkim spojrzeć w oczy. AS to są rzeczy ważniejsze od kasy i kariery, Zapytajcie rodziców i dziadków.

Chyba , że chcecie być szczurami


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: wyścig za niczym??
PostNapisane: 2009-08-27, 14:07 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-08-09, 21:20
Posty:21
loger napisał(a):
często słuchać stwierdzeni, że wszscy uczestniczymy w wyścigu szczurów, lecz większość z nas nie przyznaje się do tego, chciaż każdy jest w to wplątany. Jakie są według Was przyczyny takiej ogromnej chęci i presji na zrobienie kariery w śród młodych ludzi??


Ja myślę, że jedno to presja rodziców, ale to w młodszym wieku - tak jeszcze do poziomu studiów.
Jednak później, gdy już zaczynamy pracę, to sami zaczynamy się nakręcać. Szczególnie, gdy przyjdzie nam pracować w wysokim biurowcu z oknem na panoramę całego miasta. Gdzie wszyscy są ładnie ubrani, biegają z konferencji na spotkanie, i gdy przyjdzie piątek popołudniu zaczynają rozmawiać, gdzie to oni nie będą odpoczywać w weekend.
Taki kult dobrobytu za wszelką cenę - trzeba mieć coraz lepszy samochód, bo kumpel z działu marketingu sobie kupił, wakacje w coraz bardziej egzotycznych krajach, bo prawie każdy szanujący specjalista tak jeździ, itp, itd

Tylko gdzie w tym wszystkim rodzina, dzieci, zwykła rozmowa, wyjście do parku, spacer nad rzeką, chwila refleksji? Refleksji na temat:
DOBROBYT -TAK, ALE CZY ZA WSZELKĄ CENĘ?

_________________
Pozdrawiam
Piotr Krzyworączka
http://senio.pl/ - telefony dla osób starszych


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wyścig za niczym??
PostNapisane: 2009-08-28, 19:45 
Piotr Krzyworączka napisał(a):
Taki kult dobrobytu za wszelką cenę - trzeba mieć coraz lepszy samochód, bo kumpel z działu marketingu sobie kupił, wakacje w coraz bardziej egzotycznych krajach, bo prawie każdy szanujący specjalista tak jeździ, itp, itd

To jest dosadny opis człowieka,"cywilizacji zachodu".Mówiąc prościej,zwykłe uczucie-zawiść,popycha nas do pracy po 16 g.na dobę.Nie dlatego,że jestem w niedostatku czy biedzie.Dzieje się tak bo sąsiad lub znajomy ma więcej, choćby nie wiem co się działo,trzeba pokazać że jest się lepszym. :-P Były czasy,że wszyscy "mniej więcej"mieli po równo,tzn było nieco powyżej poziomu wegetacji.Ale nie było tyle nerwic,chorób cywilizacyjnych co obecnie.Średnie pokolenie,w tym i ja mówi że byliśmy szczęśliwi.Nie twierdzę,że to był szczyt marzeń,ale nie można pozwolić aby "jad"zawiści zatruł życie. :diabel:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-29, 15:30 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-08-07, 01:40
Posty:71
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ja sam mam gdzieś ten cały wielki i szumnie nazywany wyścig szczurów jestem zwykłym przectawicielem klasy robotniczej i całe to pie...nie o pogoni za piniądzem jest dla mnie sprawą abstrakcyjną doznłem swego czasu troche biedy i poznałem wartośc pienądza a teraz mogę powiedziec że ten chajs nie jest wart ścigania sie ja tam wole siąśc na ławce w parku z dziewczyną obok i piwem w ręku a tym którzy myśla że pisze kłamstwa powiem tyle:nie mierzcie wszystkiego swoją miarką


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO