dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-04-05, 23:09 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
123 - sprowadźmy to do prostego pytania: Czy da się udowodnić istnienie boga/bogów? Jak udowodnisz - z chęcią zrewiduję własne poglądy. W tej chwili, to tyle z mojej strony.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-11, 19:02 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
CzcigodnyBuc napisał(a):
123 - sprowadźmy to do prostego pytania: Czy da się udowodnić istnienie boga/bogów? Jak udowodnisz - z chęcią zrewiduję własne poglądy. W tej chwili, to tyle z mojej strony.


Piłeczkę mozna odbić. Udowodnij, że go nie ma.

Tu jedna z koleżanek napisała, że jej ateizm " to wiara ,że Boga nie ma" .

Zresztą to się czuje w wielu wypowiedziach tzw ateistów - ich nie wiara, to wybór osobisty, nie majacy nic wspólnego z jakimikolwiek dowodami.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-11, 19:32 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
123 napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
123 - sprowadźmy to do prostego pytania: Czy da się udowodnić istnienie boga/bogów? Jak udowodnisz - z chęcią zrewiduję własne poglądy. W tej chwili, to tyle z mojej strony.


Piłeczkę mozna odbić. Udowodnij, że go nie ma.


Jeżeli postulujesz istnienie bytu nadprzyrodzonego, to zgodnie ze wszelkimi zasadami logiki - powinieneś udowodnić jego istnienie.

Cytuj:
Tu jedna z koleżanek napisała, że jej ateizm " to wiara ,że Boga nie ma" .


Nie wiem kto uważa, że ateizm jest wiarą w cokolwiek. Aczkolwiek nie ma czegoś takiego jak jednolita linia doktrynalna ateizmu. Być może dla kogoś to wiara, ale dla mnie nie.

Cytuj:
Zresztą to się czuje w wielu wypowiedziach tzw ateistów - ich nie wiara, to wybór osobisty, nie majacy nic wspólnego z jakimikolwiek dowodami.


Na wyczucie, to ortopedzi nastawiali kości, zanim RTG wymyślono.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 08:51 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
CzcigodnyBuc napisał(a):
Cytuj:
Tu jedna z koleżanek napisała, że jej ateizm " to wiara ,że Boga nie ma" .

ateizm to przekonanie, że Boga nie ma :) przekonanie jeśli jest niepoparte argumentami i dowodami - można nazwać wiarą.
wiara w tym sensie nie ma nic wspólnego z wiarą jako religią, chodzi o inny wymiar, nie duchowy.

osoby które swoją teorię opierają na dowodach na istnienie bądź nie istnienie Boga to raczej gnostycy i agnostycy.

Osoby wierzące w Boga swoją wiarę opierają nie na dowodach a na przekonaniu, że on jest, zaufaniu itp - analogicznie, ateiści w to zwyczajnie nie wierzą.
W takim wypadku o jakich dowodach mówisz? jak narazie jedynym dowodem w kwestii Boga jest niepodważalny brak dowodów na jego istnienie oraz absurdalność religii i wiary.
odrazu mówię, że poraz kolejny nie bede wałkowała z Tobą Twoich "dowodów" na istnienie Boga bo chyba z 10 stron temu to przechodzilismy, wiec daruj mi powtarzanie sie.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 22:20 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
CzcigodnyBuc napisał(a):
Jeżeli postulujesz istnienie bytu nadprzyrodzonego, to zgodnie ze wszelkimi zasadami logiki - powinieneś udowodnić jego istnienie.


Stawiasz najprostsze z zadań, Wszystko co istnieje jest dowodem na istnienie Stwórcy. Nie mów mi tylko , że powstało samo , za górami za lasami. O, albo , że siły " Natury " to sprawiły - bo siły natury , też powstały.
W kapuście to tylko ludzkie dzieci się znajduje

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 22:28 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
123 napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Jeżeli postulujesz istnienie bytu nadprzyrodzonego, to zgodnie ze wszelkimi zasadami logiki - powinieneś udowodnić jego istnienie.


Stawiasz najprostsze z zadań, Wszystko co istnieje jest dowodem na istnienie Stwórcy.


nie, jest dowodem na istnienie determinizmu, sił natury i ewolucji.
Dowodem na istnienie Boga byłoby zdarzenie pozornie niemożliwe przy prawach którymi rządzi się obecny świat, przypadkowe, nie podlegające prawą logiki itp nie podlegające prawom determinizmu.

w innym wypadku to natura.
Przykład: dowodem na istnienie Boga byłoby pojawienie sie homo sapiens z pominięciem całego łancucha ewolucyjnego (czyli tak jak opisuje to Biblia) - oznaczałoby to Boską ingerencje wykraczającą poza prawa i siły natury.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 22:48 
[quote="dream*"]ateizm to przekonanie, że Boga nie ma :) przekonanie jeśli jest niepoparte argumentami i dowodami - można nazwać wiarą.
wiara w tym sensie nie ma nic wspólnego z wiarą jako religią, chodzi o inny wymiar, nie duchowy. [/quote]

Terefwere kuku. Z tej papki to nawet zakalca nie upieczesz. Zaznaczyłem tylko ten tekst, bo nie chce mi się tego wszystkiego komentować.

Nie myś, że dyskutowałem tylko Z Tobą , i jeszcze z kolesiem z pracy. Tak apropo - tego jeszcze nie pisałem - wg mnie większość tzw ateistów których spotkałem , żywi niechęć ( nie bez podstawną ) do religii , kościołów, duchownych itp. Cytuje z przekąsem niby sprzeczne fragmenty Biblii, albo te trudne bądż niezrozumiałe. I co najważniejsze - nic ich nie przekonuje - można nawet nie zaczynać dyskusji. Można to sprawadzić do nanego żartu o tym czy Bóg jest w piwnicy u Kowalskiego, której on nie ma
A Twoje poglądy na absurdalność wiary mnie nie interesują. Poczytaj najpierw o swoich podstawach na ateizm. Kabaret mumio to piokuś. Ale to ci zajmie kilka lat, wiec wątpię - bo co najważniejsze nie interesuje cię to, a to jest śmieszne właśnie. Bo ja jako wierzący zaznajamam się od lat z waszymi elementarzami i dupajasiu - macie słabych apostołów.
Jeśli chodzi o religie i ich absurdalność to nie mają nic wspólnego z istnieniem bądż nieistnieniem twórcy.
Twoje wywody natomiast nie maja nic wspólnego z rzczową dyskusją na ten temat - to zwykła erystytka. wystarczy, że ktoś nie ma wystarczajacej wiedzy, bądż wytrwałóści i masz triumf . Gratuluję.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 22:59 
[quote="dream*"]siły natury.[/quote]

Się powtórzę z uporem ; SIŁY NATYRY SĄ SKUTKIE A NIE PRZYCZYNĄ, JEŻELI TEGO NIE ROZUMIESZ TO POCZYTAJ PARĘ KSIĄZEK.

Zasada determiniamu mniw nie intetresuje, bo teoria nieoznaczoności Heisenberga na której się on zasadza zostałA WYMYSLONA PO TO BY NIE BYŁO W OSTATECZNYM RACHUNKU TWÓRCY .Mówiąć w skrócie nie interesuja mnie teorie wymyslone na poparcie teorii


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 23:09 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
123, widzę brak argumentów, skoro rozmowa zeszła już na tak marny poziom :)
piszesz o tzw ateistach, nie wiem co rozumiesz przez tzw ateiste i ateiste z krwi i kości - zdefiniuj.
Co więcej, odeślij mnie do konkretnych książek - autor, tytuł... bo nie wiem... mam czytać o astrofizyce? teoriach względnosci? Jeśli odsyła się kogoś do literatury to warto wskazać konkrety - no ale przecież tych mało w Twoich wywodach.

Cytuj:
wystarczy, że ktoś nie ma wystarczajacej wiedzy, bądż wytrwałóści i masz triumf . Gratuluję.

Ty na szczescie jestes twardym rozmówcą, ale widze, że argumenty się skonczyły więc przyjęłeś ofensywę pt "osmieszyc poglądy przeciwnika" + dorzucić negatywną charakterystykę ateisty.


Cytuj:
SIŁY NATYRY SĄ SKUTKIE A NIE PRZYCZYNĄ, JEŻELI TEGO NIE ROZUMIESZ TO POCZYTAJ PARĘ KSIĄZEK.


to Twoja teoria :) Ty nawet u Buddystów dopatrujesz się Boga mimo, że Budda nim nie był a ich teoria powstania świata w dużej mierze opiera się na prawach fizyki, chemii, a swe źródło czerpie w energii - w zasadzie pogląd Buddystów jest mi dość bliski, także uważam, że wszystko zaczęło się od energii - nie uznaję stwórcy jako indywiduum które sobie zaplanowało i wymyśliło świat.

a jak jestesmy już przy Buddyzmie, pytałeś czy swiat bez Boga rządziłby sie jakimikolwiek prawami - przykład Buddyzmu jest przykładem na to, że rządziłby się może i nawet dużo lepiej niż w świecie gdzie sens życiu człowieka nadaje istnienie Boga

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-12, 23:24 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
Co więcej, odeślij mnie do konkretnych książek - autor, tytuł... bo nie wiem... mam czytać o astrofizyce?


Jeztweś żałosna sama poszukaj swych ewangelii. Ja mam cytować z waszch pism ?? Hehe
Energia nie jest siła fizyczną? Aha to ona jest stwórcą. Skumałem. Fakt

Że zaczynam wyśmiewać / A co mi pozostało. Potraficie sie tylkjo obrażać jako bardziej wychowani.
Zanim zacząłem siwe wysmiewać, nie zauważyłe wypowidzi na konktretne fakty właśnie. Usłyszałem , że to cię nie interesuje ,
A co , książki z astrofizyki są dla was zakazane ? Sprawdż jeszcze czy możesz czytać o najnowszych badaniach z biologii i genetyki, bo może przeczytasz coś zakazanego dla was

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO