dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Post
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-03-06, 16:31 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Jako że całkiem niedawno zaczął się wielki post przyszedł mi do głowy taki temat.

Uważacie, że post to dobry sposób na wyrażenie swojej miłości do Boga? Przestrzegacie go bardzo rygorystycznie, czy nie za bardzo?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 16:44 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Ja własciwie nie wiem co post ma do Boga. To, że Jezus pościł na pustyni znaczy, że my też musimy?? Ja go specialnie nie przestrzegam, bo za bardzo nie widze w tym sensu

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Ostatnio edytowano 2007-03-06, 20:31 przez olka080, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 16:45 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-23, 18:59
Posty:820
Lokalizacja: PrUsIcE
JA przestrzegam nawet w duzym stopmniu, przynajmniej sie staram


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 16:58 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Z tego co nas uczą wynika, że dzięki postom, dzięki temu że odsuniemy od siebie dobra materialne i przyziemne możemy bardziej skupić się na modlitwie. Podobno dzięki temu wewnętrznemu ubóstwu jesteśmy bardziej otwarci na sprawy niematerialne...

Ja widzę sens w poście, ale uważam że jest go za dużo w naszym kościele - czy całe nasze życie ma polegać na umartwianiu się? To po co Bóg stworzył taki piękny świat? Żebyśmy nie mogli z niego korzystać?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 19:34 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
jak przeczytałam temat to skojarzyło mi sie to z forumowym postem i pomyślałam sobie "o kurde co ta ema pisze" :-P

więc najpierw chciałam się odnieść do wypowiedzi olki, napisałaś " To, że Bóg pościł na pustyni znaczy, że my też musimy?? "
Ja osobiście uważam że Bóg jest w niebie a na pustyni to był Jezus i on tam pościł. A Jezus jest przecież synem bożym więc nie może być jednocześnie Bogiem!

A teraz odpowiem na pytanie: nie poszczę bo nie widze w tym sensu, miłość do Boga mogę wyrazić w inny sposób, myśle że np starając się być dobrym człowiekiem. Inna sprawa że jeśli chodzi o Boga to ide troszkę w kierunku agnostycyzmu (czy jak to się tam odmienia).

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 20:29 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
Inna sprawa że jeśli chodzi o Boga to ide troszkę w kierunku agnostycyzmu (czy jak to się tam odmienia).


Poglądy agnoscytyczne według mnie są najlepsze z możliwych - bo jakbyśmy nie patrzyli nie mamy żadnych namacalnych dowodów, że Bóg istnieje, kim jest itp. Przynajmniej są lepsze od ateizmu. Ale według naszej wiary to grzech ciężki :/

A wracając do tematu: Bogu chyba milsze będzie to, że pójdę i nakarmię jednego dzieciaka z ulicy, niż to że założę worek pokutny i nie będę jadła mięsa przez miesiąc...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 20:36 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Natty... to tylko naki retoryczny błąd... a zresztą co 3 osoby boskie w jednej... tak nam mówiła pani z religi... ja się wogóle myle w tym wszystkim i nie rozumiem wiec....
Natty napisał(a):
jak przeczytałam temat to skojarzyło mi sie to z forumowym postem i pomyślałam sobie "o kurde co ta ema pisze"

Dosłownie to samo :mrgreen:
ema napisał(a):
Bogu chyba milsze będzie to, że pójdę i nakarmię jednego dzieciaka z ulicy, niż to że założę worek pokutny i nie będę jadła mięsa przez miesiąc...

Milsze... no milsze i napewno... ale w poście właśnie też chodzi o pomoc biedniejszym... po to są te skarbonki ( u nas w każdym bądź razie tak jest ) żeby sobie odmówić kupiena lizaka i wrzucić pieniądze to skarbonki które potem idą na pomoc innym... to tez się wlicza do postu

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 20:59 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Eh... Tylko żebyśmy mieli pewność że te pieniądze pójdą na pomoc biednym :/ Bo z tego co wiem nie zawsze tak jest...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-06, 21:15 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
No, ale te pieniądze się w kościele daje więc chyba nikt nie jest takim bezdusznym człekiem ( tu mam na myśli księży ) żeby te pieniądze np. na new samochód wydawac

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-03-07, 15:57 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
ema napisał(a):
Eh... Tylko żebyśmy mieli pewność że te pieniądze pójdą na pomoc biednym :/ Bo z tego co wiem nie zawsze tak jest...

Nom właśnie, przykro mi to pisać ale dla mnie księża to złodzieje i pedofile (może nie wszyscy, ale większość) a reszta wie o tym i nic nie mówi. Dlatego ja sie trzymam od kościoła z daleka, nie chce słuchać fałszywych kazań ludzi którzy robia dokładnie to czego zakazują swoim wiernym.
olka080 napisał(a):
No, ale te pieniądze się w kościele daje więc chyba nikt nie jest takim bezdusznym człekiem ( tu mam na myśli księży ) żeby te pieniądze np. na new samochód wydawac

zdziwiłabyś się Olcia, ale jest pełno takich przypadków - niestety :-?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO