dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-04-10, 22:52 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
incognito napisał(a):
no to sie człowiek nachodzi w sumie najwyżej oO



zostaje jeszcze ostra pokuta chyba.
może też przestać wierzyć w bajki i żyć jak normalny, rozsądny i racjonalny człowiek i nie mieć wyrzutów sumienia z powodu porannej masturbacji, ojej.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-12, 17:26 
a ja nie rozumiem jednego:
współżyjąc z kimś bez ślubu, zyjemy w grzechu i nie dostaniemy rozgrzeszenia, ok rozumiem. ale jeśli weżmie się slub cywilny to już sie jest po ślubie i współżyje sie z własnym mężem, tak?? to czemu to jest nadal grzech???


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-12, 18:08 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-24, 19:34
Posty:195
Lokalizacja: Z nad morza
Bo Kościół nie uznaje ślubu cywilnego. Jesteś katolikiem to wg Kościoła musisz wziąć ślub kościelny, żeby był ważny.
Bez sensu.

_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-12, 20:39 
no właśnie..... i jeśli ta druga osoba z jakichś przyczyn nie może wziąć ślubu, to ty automatycznie nie możesz być w pełni katolikiem i przyjmowaś sakramentów......


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-12, 20:49 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
nargess_ napisał(a):
no właśnie..... i jeśli ta druga osoba z jakichś przyczyn nie może wziąć ślubu, to ty automatycznie nie możesz być w pełni katolikiem i przyjmowaś sakramentów......


Nie może wziąć ślubu, jeśli jest rozwodnikiem.
Kościół Katolicki nie uznaje rozwodów, więc mimo że dla państwa jest osobą wolną dla kościoła dalej jest w związku ;)
Czyli dla Państwa jest małżonkiem drugiej zony/męża a dla Kościoła pierwszej/pierwszego, którego zdradza z nowym partnerem. I idąc dalej, w taki sposób żyje w ciągłym grzechu, a zyjąc w grzechu bez chęci poprawy nie można przystępowac do sakramentów ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-12, 22:08 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2008-04-11, 22:08
Posty:66
Lokalizacja: z Wenus ;D
nie mówiłam o rozwodzie...... miałam na myśli np. małżeństwo z osobą wyznającą inną religię.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-12, 22:19 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-28, 19:50
Posty:1365
Lokalizacja: Rzeszów
nargess_ napisał(a):
małżeństwo z osobą wyznającą inną religię.

Ależ przeciez tylko jedna religia jest sluszna! ;)

_________________
Żaden człowiek nie jest nielegalny.

You've got a reason to live, say I don't wanna be in love, I don't wanna be in love.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-13, 11:12 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
nargess_ napisał(a):
nie mówiłam o rozwodzie...... miałam na myśli np. małżeństwo z osobą wyznającą inną religię.


Ale wtedy można wziąc ślub ;) tylko trzeba chyba w dwóch obrządkach czy jakoś tak ;) dokładnie nie wiem, ale wydaje mi sie że to nie jest przeszkoda w wzięciu slubu ;))


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-21, 22:01 
Cytuj:
nie mówiłam o rozwodzie...... miałam na myśli np. małżeństwo z osobą wyznającą inną religię.

Ema ty tu Herezji nie wal;)
Ślub można wziąć owszem, jednak musi nastąpić umowa według której dzieci będą ochrzczone i będą żyły w duchu chrześcijaństwa. Nie musi być w dwóch obrządkach...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-06-11, 01:03 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 09:50
Posty:75
Kolejna paranoja:
Kobieta po rozwodzie, zyje z kims innym, ba wziela slub cywilny, zyje zgodnie z jej wiarą - nie moze dostapic laski odpuszczenia grzechow i przyjecia komunii.
Kobieta po rozwodzie, puszczająca sie z kim popadnie i nie mająca stalego partnera (męza w duchu cywilnym) - moze sie spowiadac i przyjąc komunie. :mrgreen:
Ahahahahhahaa mnie to osobiscie bawi :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO