dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: sens życia ateisty.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-11-09, 13:36 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-11-09, 11:20
Posty:2
Oczywiście popieram http://postlinknews.com/349news.php, możemy poczytać o ciekawym ujęciu przewidywania własnej śmierci. Polecam :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2011-11-09, 15:31 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-25, 08:40
Posty:30
Lokalizacja: Perth, WA
A nie lepiej korzystac z zycia poki jest...?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-01-18, 11:02 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-01-11, 11:20
Posty:89
Przyznam, że nie dokładnie przeczytałem temat i może już ktoś takie zdanie wyraził, ale:
osobiście uważam, że wielu ateistów wcale ateistami nie jest. Nie wiem dlaczego, ale u nas pytanie "Wierzysz w Boga?" oznacza tyle co "Jesteś katolikiem?". Nawet mam jednego kumpla, który ... no jakby to napisać. Może przytoczę jego słowa: "jest Bóg czy go nie ma, nie obchodzi mnie to". Uważa on się również za ateistę, a nie do końca nim jest. Jest agnostykiem(?) chyba tak to się nazywa. Tego agnostycyzmu też jest kilka rodzajów. Ja osobiście jestem agnostykiem teistą (czy jakoś tak), czyli wierzę w boga (tutaj już celowo napisałem z małej litery), ale kim on (to(?)) jest, dlaczego, co, gdzie, po co? Jak się kiedyś dowiem to fajnie, jak nie to trudno - będę żył dalej.

Poza tym kiedyś słyszałem w jakimś skeczu: "Po co żyjemy? Żeby sobie pożyć." :)
Coś w tym jest. A ateiści często są bardzo wykształceni (i przez to właśnie są ateistami), i żyją "dla nauki" - aby ją zgłębiać, odkrywać nowe coś, itp..

_________________
PWSZ Nysa Forum


Ostatnio edytowano 2012-02-07, 13:33 przez sorger, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-03-12, 11:56 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-02-16, 14:10
Posty:15
Dla mnie każda religia to system, który ma na celu rozwój człowieka. W każdej religii chodzi tylko o jedno – o to żeby być lepszym człowiekiem, żeby pełniej realizować swoje człowieczeństwo tu taj na ziemi. W jednych religiach osiąga się to przez medytację w innych przez modlitwę, ale wszystkie dążą do tego samego. W Polsce religią dominującą jest katolicyzm. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że kościół nie jest oddzielony od państwa. Pomijam kwestię, że wypełniając PIT 37 2011 wiele osób przekazuje 1% na instytucje kościoła. W samej darowiźnie nie ma nic złego. Chodzi mi o podejmowanie ważnych decyzji, na które wpływ ma właśnie kościół.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-03-14, 11:35 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-10, 21:07
Posty:80
Sens życia ateisty jest taki sam jak sens każdego człowieka, a więc wartości jakie posiada - realizuje poprzez nie swoje życia. Teista kieruje się podobnymi. a jak umrą, to doświadczą, że życie dalej istnieje.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-12-08, 13:06 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Sens życia ateisty jest taki jak tych istot ze star treka

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-12-19, 11:25 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2012-12-05, 14:31
Posty:307
ja jestem ateistką, nie wierzę w istnienie żadnego boga, a wynika to z faktu, ze jest tak wiele nieszczęść na ziemi, że po prostu moim zdaniem jest to nie możliwe, aby ktoś nad nami czuwał i nie mam tutaj na myśli takich akcji jak trąby powietrzne czy tsunami, bo to wybryki natury, ale np. gdy rodzi się dziecko, które nie zasłużyło sobie nawet na dziecięcą żółtaczkę, a okazuje się, ze jest niepełnosprawne i zostanie takim do końca życia to już chyba niekonieczni jest wszystko w porządku


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-12-20, 19:25 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
blanka.win napisał(a):
ja jestem ateistką, nie wierzę w istnienie żadnego boga, a wynika to z faktu, ze jest tak wiele nieszczęść na ziemi, że po prostu moim zdaniem jest to nie możliwe, aby ktoś nad nami czuwał i nie mam tutaj na myśli takich akcji jak trąby powietrzne czy tsunami, bo to wybryki natury, ale np. gdy rodzi się dziecko, które nie zasłużyło sobie nawet na dziecięcą żółtaczkę, a okazuje się, ze jest niepełnosprawne i zostanie takim do końca życia to już chyba niekonieczni jest wszystko w porządku



OK
Tylko, że logika jest taka, że jak dziecko w ameryce poudniowej mieszka na ulicy i jest w gangu to nie miało na bank rodziców.

To co piszesz o naszej rzeczywistoiści nie ma związku z tym czy Bóg jest, czy nie.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2012-12-20, 20:01 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-12-20, 19:00
Posty:1
Mam pytanie do wszystkich ateistów.Czy wieżycie w życie po życiu? Może przekonają was informacie na tej stronie http://smierc-zycie.com


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-01-09, 20:33 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-01-09, 20:28
Posty:1
Jestem ateistą nie wierzę w życie po życiu i nie mam z tym problemów. Żyję. Tu i teraz.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO