dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: sens życia ateisty.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-02-05, 12:08 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2012-12-05, 14:31
Posty:307
123 napisał(a):
blanka.win napisał(a):
ja jestem ateistką, nie wierzę w istnienie żadnego boga, a wynika to z faktu, ze jest tak wiele nieszczęść na ziemi, że po prostu moim zdaniem jest to nie możliwe, aby ktoś nad nami czuwał i nie mam tutaj na myśli takich akcji jak trąby powietrzne czy tsunami, bo to wybryki natury, ale np. gdy rodzi się dziecko, które nie zasłużyło sobie nawet na dziecięcą żółtaczkę, a okazuje się, ze jest niepełnosprawne i zostanie takim do końca życia to już chyba niekonieczni jest wszystko w porządku



OK
Tylko, że logika jest taka, że jak dziecko w ameryce poudniowej mieszka na ulicy i jest w gangu to nie miało na bank rodziców.

To co piszesz o naszej rzeczywistoiści nie ma związku z tym czy Bóg jest, czy nie.


jeśli Bóg nie ma z tym związku to kto decyduje o losie ludzi i o tym w jakiej części świata rodzą się w jakich warunkach lub tez z jakimi niepełnosprawnościami


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re:
PostNapisane: 2013-02-16, 16:29 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-23, 17:46
Posty:185
Lokalizacja: zielona góra
dream* napisał(a):
a jaki jest sens zycia agnostyka?
(...) po to sobie wymyslilismy Boga. gdyby żyli z dnia na dzień to wiesz ile byłoby samobojstw?(...)
Takie zycie z dnia na dzien tez jest bez sensu :>


prosze abyś nie kierowala się wlasnymi wartosciami opisujac innych . Owszem masz racje ..ludzie bardzo dawno temu wymyslili boga zeby manipulowac prostakami i plepsem ...aktualnie jest to produkt marketingowy i w jakis sposob zmniejszajacy wolna wole ludzi .....ja jestem ateista . zyje z dnia na dzien ale szanuje wartosc swojego istnienia i nie kieruje sie stereotypami wymyslonymi przez nienawistnych .... tak , zycie w cnocie i swietosci prawdopodobnie doprowadzi Cie do wiecznego zbawienia jak to sobie "wymyślili ludzie" ....wiec ja preferuje zycie prawdziwe wedle moich zasad niz oblude nagrodzoną wiecznym dostatkiem i wszystkim ...

btw . obejrzyjcie sobie futurame odc - godfellas , A gadda da leela, a clockwork origin ... to są przykłady na czym moze polegać bóg albo cos tam

_________________
Są miejsca i sytuacje gdzie błędy są niewybaczalne np. życie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-02-21, 15:13 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-02-21, 14:58
Posty:1
onikarasu napisał(a):
wiec ja preferuje zycie prawdziwe wedle moich zasad niz oblude nagrodzoną wiecznym dostatkiem i wszystkim ...


Zauważ tylko, że te zasady to prawdopodobnie także zestaw zasad wypracowanych w ramach jakiejś religii czy kultury. Nie uciekniesz od sacrum, bo człowiekowi tylko wydaje się, że "sam z siebie" wszystko wymysla :)

_________________
http://poland.konsorcjum.com.pl
http://www.rezerwujwakacje.com.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re:
PostNapisane: 2013-02-26, 14:10 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-02-26, 13:53
Posty:2
asiula_14_15 napisał(a):
Ateista tak jak każdy inny człowiek żyje po to żeby cieszyć się każdym dniem spędzonym wsród bliskich, po to by spełniać swoje marzenia, dązyć do wyznaczonego celu, być może założyć rodzinę, zdobyć dobrze płatną pracę, która będzie sprawiała mu przyjemność...według mnie różnica między nim a człowiekiem wierzącym jest nieduża i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.Takie jest moje zdanie.Wiara nie ma tu dużo do rzeczy.Ludzie wierzący myśla, że po śmierci czeka ich życie wieczne.Ateista nie wierzy w życie wieczne.Jak umrze....to koniec...życie się kończy i nie ma nic po nim dlatego żyje pełnią życia, bo wie, że drugiego już mieć nie będzie.Niektórzy nad sensem swojego życia nie zastanawiają się, bo zwyczajnie...nie mają czasu.


Świetnie napisane - 100% prawdy. Jestem ateistą i dokładnie tak postrzegam sens swojego życia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-03-29, 17:30 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-08-07, 08:14
Posty:119
Czy ateiści nazywają okres Wielkanocy świętami, czy dniami wolnymi?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-03-31, 04:40 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-23, 17:46
Posty:185
Lokalizacja: zielona góra
Ja mógłbym normalnie pracować ale jeśli szef wyznaje etykę wolnego poprzez "święte dni" to nie ma opcji niż ulegnąć ...... ale jeśli religia byłaby tak ważna w życiu czy można by sobie to tak łatwo zmienić ....bo istnieje wiele wyznań ,np. dżedaj , latający potwór spagetti , oprah , więc jakby religia czy cokolwiek miało znaczenie to byłaby jedna prawdziwa ,a nie 100 różnych sekt...zdajcie sobie sprawe .że religia powstała od ludzi żeby manipulować innymi ...bo dlaCZEGO istnieją rózne odłamy i inne bogi na całym świecie .

_________________
Są miejsca i sytuacje gdzie błędy są niewybaczalne np. życie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-03-31, 04:48 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-23, 17:46
Posty:185
Lokalizacja: zielona góra
[/quote]

Zauważ tylko, że te zasady to prawdopodobnie także zestaw zasad wypracowanych w ramach jakiejś religii czy kultury. Nie uciekniesz od sacrum, bo człowiekowi tylko wydaje się, że "sam z siebie" wszystko wymysla :)[/quote]

owszem masz racje i religia i prawa i etyka idą jednym torem więc nic tylko ulegać aczkolwiek każdy może kreować własna rzeczywistość.

Masashi Hamauzu, Naoshi Mizuta -Worlds Collide :)

_________________
Są miejsca i sytuacje gdzie błędy są niewybaczalne np. życie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-04-06, 15:36 
blanka.win napisał(a):
123 napisał(a):
blanka.win napisał(a):
ja jestem ateistką, nie wierzę w istnienie żadnego boga, a wynika to z faktu, ze jest tak wiele nieszczęść na ziemi, że po prostu moim zdaniem jest to nie możliwe, aby ktoś nad nami czuwał i nie mam tutaj na myśli takich akcji jak trąby powietrzne czy tsunami, bo to wybryki natury, ale np. gdy rodzi się dziecko, które nie zasłużyło sobie nawet na dziecięcą żółtaczkę, a okazuje się, ze jest niepełnosprawne i zostanie takim do końca życia to już chyba niekonieczni jest wszystko w porządku



OK
Tylko, że logika jest taka, że jak dziecko w ameryce poudniowej mieszka na ulicy i jest w gangu to nie miało na bank rodziców.

To co piszesz o naszej rzeczywistoiści nie ma związku z tym czy Bóg jest, czy nie.


jeśli Bóg nie ma z tym związku to kto decyduje o losie ludzi i o tym w jakiej części świata rodzą się w jakich warunkach lub tez z jakimi niepełnosprawnościami



To proste.
Jeżeli zapytałabyś sutuację z przed lat w Kambodży - to Czerwoni Kmerowie
Jeżeli zapytałabyś o Ku Klux Klan - to jego członkowie.
A jeżeli zapytałabyś i talidomidowe dzieci - to chciwa korporacja farmaceutyczna


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-04-10, 14:01 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-13, 13:27
Posty:264
Wiara nadaje naszemu życiu sensu, że po śmierci jest coś pięknego, dlatego warto się starać i być dobrym żeby się tam znaleźć. Natomiast Ateiści są nie wierzący, więc dla nich życie chyba nie ma sensu...

_________________
Ciekawe informacje, dla każdego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: sens życia ateisty.
PostNapisane: 2013-04-20, 15:55 
DariuszPiek napisał(a):
Wiara nadaje naszemu życiu sensu, że po śmierci jest coś pięknego, dlatego warto się starać i być dobrym żeby się tam znaleźć. Natomiast Ateiści są nie wierzący, więc dla nich życie chyba nie ma sensu...



Niby masz rację, alee ...
Dowodzenie, że nasze życie ma sens, w taki sposób ?
No nie. To żyjemy po to by umierać ? Bo inaczej nie dostaniemy się do krainy wiecznych łowów ?
Lekko pół średnie


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO