dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

stosunek ateistów i katolików do Jana Pawła II
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-04-05, 10:53 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
http://demotywatory.pl/1352360/Jestem-ateista#comments

ktoś wrzucił demotywatora, wywołując żarliwą dyskusję między katolikami i ateistami.
katolicy zarzucili ateistom hipokryzję, bo jak ateista może szanować PAPIEŻA.

Później wypowiadali się "szanujący" katolicy, o JP2 i janie pawle pisanym małą literą w kontekscie szacunku.

Oczywiście, z obu stron padały też dojrzałe i przemyślane komentarze, jednak większość poniżej krytyki.

"Katolicy" swoim standardową tradycją, gdy już dyskusja zrobiła się nieco gorąca, z braku argumentów zaczeli uciekać się do wyzywania "przeciwników" od idiotów, debili, i pisać nic nie wnoszące komentarze pt "żałosne"

Tak się zastanawiam czy nie większą hipokryzją z ust katolika są teksty mające na celu obrażenie człowieka o innych poglądach (dodam, papieża który znaczną część działalności i nauki poświęcał próbom pojednania ludzi pomimo różnic poglądów itp) - czy fakt, że ateista może szanować Papieża jak Człowieka.

zapraszam do dyskusji :) o waszym podejsciu do Jana Pawła II, o podejsciu ateistów, katolików, o ich postawach względem tego Człowieka itp itp

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 17:45 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Cóż był dobrym człowiekiem i wiele dobrego zdziałał, ale cytat z basha:

Cytuj:
<Szaman>W tym roku w Wielki Piątek, w związku z nieoczekiwaną zbieżnością dat, to patrząc po serwisach informacyjnych, papieżowi udało się przyćmić Jezusa.


To samo w telewizji, radiu, a chyba nie o to w tych Świętach chodzi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 18:13 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
gdyby spojrzeć na to symbolicznie, to są to święta wzmartwychwstania...
Katolicy wierzą, że Jezus zmartwychwstał by żyć wiecznie..
osobiście potraktowałabym to wymbolicznie, dla mnie Jezus czy Papież są nośnikami pewnych idei i wartości... nieśmiertelnych, ponadczasowych, uniwersalnych - w tym kontekscie, uważam, że to bardzo ciekawy zbioeg okoliczności, dość wymowny.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 18:19 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Dla mnie osoba papieża pozostaje najzupełniej obojętna. To nie moja sprawa, tylko problem katolików. Chociaż irytuje mnie nachalna promocja jego osoby w mediach. Sam były papież pewnie w trumnie się teraz przewraca.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 19:20 
[quote="CzcigodnyBuc"]Dla mnie osoba papieża pozostaje najzupełniej obojętna. To nie moja sprawa, tylko problem katolików. Chociaż irytuje mnie nachalna promocja jego osoby w mediach. Sam były papież pewnie w trumnie się teraz przewraca.[/quote]

Pewnie tak. Zdaje się, że sam apostoł Piotr tłumaczył w swoiim liście, że kosciół stoi na fundamencie , którym jest JEZUS .

Jakoś 2 kwietnia, nie usłyszałem w wiadomościach imienia Jezusa, którego powinien głosić każdy papież.
Gdzieś w ewangeliach stoi napisane , że zbawienie wierzcych zależy od wiary w Jezusa.

Ale zdaje się, że dla wielu ludzi jest teraz ważniejsze, że to Karol Wojtyła jest teraz w niebie, niż z to , że Jezus jest tam teraz Królem. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 19:28 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
wiesz czemu? Bo papież żył, istniał i był bytem realnym...
resztę sobie analogicznie sam dopowiedz
i czy to dopiero nie jest hipokryzja?

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 19:40 
[quote="dream*"]wiesz czemu? Bo papież żył, istniał i był bytem realnym...
resztę sobie analogicznie sam dopowiedz
i czy to dopiero nie jest hipokryzja?[/quote]

Haha, a Jezusa nie było - nie żył, nie istniał , nie był bytem realnym. Jego nauki nie istnieją. a jeżeli realny papieą je cytuje to niech się puknie w głowę ?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 19:48 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
123 napisał(a):
Haha, a Jezusa nie było - nie żył, nie istniał , nie był bytem realnym. Jego nauki nie istnieją. a jeżeli realny papieą je cytuje to niech się puknie w głowę ?


nie taki był kontekst :) chodziło o to, że cała masa ludzi zajmuje się sprawami bardziej doczesnymi i namacalnymi, zapominając o sednie sprawy, nic więc dziwnego, że Papież to bardziej wzięty temat. Poza tym znam katolików którzy niby w Jezusa wierzą, a niby nie - dla nich jest to postać podobna do Janosika czy Robin Hooda, niby są przesłanki, że był, a niby nie wiadomo do konca :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 21:08 
[quote="dream*"]w Jezusa wierzą, a niby nie - dla nich jest to postać podobna do Janosika czy Robin Hooda, niby są przesłanki, że był, a niby nie wiadomo do konca :)[/quote]

Chyba przesadzasz. Bo argumentacja sprowadza się to wniosku, że papierz ma taki mir bo głosił o mitycznej postaci, która glosiła bajki po palestynie.
To tak jakby profesor Kołakowski osiągną to co osiągnął bo wyjaśniał jak działa ciupaga Janosika


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-05, 21:11 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
dream*, ja, jako ateista, w Jezusa nie wierzę. Wiem, że on istniał. Jest postacią historyczną na równi z Konstantynem Wielkim, Henrykiem VIII, czy Józefem Piłsudskim. Po prostu nie wierzę w to, że był bogiem.

123, tu już nawet nie chodzi o punkt widzenia chrześcijanina, tylko osoby niezaangażowanej. Nie podoba mi się nachalna promocja konkretnej osoby i wynoszenie jej na publiczny ołtarz, często nie wiedząc, co ta osoba ze sobą niesie.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO