dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

przedszkole - jakie wybrać?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-06-25, 12:16 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-11-13, 14:45
Posty:65
Zastanawiam się czym kierować się przy wyborze dobrego przedszkola dla dziecka. Wiadomo, że oferty różnią się cenowo, no ale na dziecku nie powinno się oszczędzać - chyba każdy rodzic tak do tego podchodzi. Teraz bardzo popularne są przedszkola prywatne - wydaje mi się, że takie placówki są po prostu lepiej prowadzone. Słyszałam o Akademii Małych Tygrysków - podobno to bardzo dobra placówka, znakomicie prowadzona. Czy ktoś z was coś o niej słyszał, jak jest u nich z nauką, jacy są wychowawcy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2010-07-14, 14:01 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-05-25, 14:23
Posty:11
A w jakim mieście poszukujesz przedszkola. Co do tych prywatnych to wcale nie jest tak różowo. Państwowe przedszkola mają program i kontrole kuratorium. Muszą przestrzegać programu a w prywatnych często dzieci pozostawiane są same sobie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2010-11-09, 23:25 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-08-31, 09:26
Posty:17
A może Akademia Elfów w Krakowie. Nawet jak jesteś spod Krakowa, to opłaca sie wybrać to przedszkole. Mają szeroką ofertę edukacyjną, uczą przez zabawę, a do tego można nawet w weekendy pod ich opiekę dzieci oddawać - czasem sie to przydaje, szczególnie wtedy kiedy tak wypada, ze nie ma kto w domu na godzinkę czy dwie z dzieckiem zostać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2010-11-13, 18:56 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-10-12, 20:26
Posty:95
Powiem tak. Dobre i sprawdzone prywatne przedszkole może być o wiele lepsze niż państwowe ale nie musi tak być. Jeśli stać was na wybór prywatnego przedszkola to wspaniale! Ale pamiętajcie, że należy dokładnie sprawdzić jakie uprawnienia posiada wybrana przez was placówka. Jeśli o program edukacyjny chodzi to w obu przypadkach może być przeprowadzana podstawa edukacyjna. Nie zapominajmy również o obowiązku szkolnym. Prywatne przedszkola również mogą posiadać akredytację i spełniać warunki. A dopowiem, że prywatne przedszkole posiadające uprawnienia jest o wiele mocniej kontrolowane i zapewnia lepsze warunki do rozwoju niż przedszkole państwowe. Ale nie chcę wdawać się tu w głębszą dyskusję. Jeśli chodzi o opiekę przedszkolną dziecka poniżej 5 roku życia to chciałbym zauważyć tylko jedną rzecz, na którą wpadła moja siostra gdy już okazało się, że nie ma szans na znalezienie miejsca w państwowej placówce. Praktycznie pierwszeństwo w państwowych placówkach mają dzieci z rodzin... powiedzmy z problemami. Moja siostra bardzo dbała o zdrowie swojej córki. Końcowo doszła do wniosku, że obawiałaby się wpuścić małe dziecko w dużą grupę dzieci z różnych środowisk. Szczególnie ze znaczna część dzieci to dzieci z domów zaniedbanych....


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2010-12-22, 11:47 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Nie da się ukryć,że słuszna choć okrutna uwaga.Na pewno w państwowych przedszkolach dzieci chorują częściej, w końcu grupy tam są o wiele liczniejsz3. O akademii elfów słyszałam, wprowadzają tam do programu zabawy fundamentalne. Słyszeliście coś o nich?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2011-01-05, 18:36 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Czy ja wiem? Masz dane porównawcze? Nie kategoryzowałabym tak. Natomiast jeśli chodzi o wybór przedszkola to faktycznie jest różnica między państwowymi a prywatnymi. I wcale się nie dziwię rodzicielskim dylematom związanych z wyborem. Pamiętam jak w zeszłym roku szalała moja przyjaciółka, bo nie do końca pewna była do którego przedszkola posłać córkę. W końcu wybrała edukację według zasad montessori i posłała do "Mądrych Główek". Ale co się działo przed decyzją - masakra. Oczywiście są też przedszkola państwowe, które mają i dobre warunki i klimat i kadrę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2011-01-12, 22:32 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-01-12, 01:15
Posty:57
Wybierz przedszkole, które ma najlepszy program edukacyjny, język angielski, jakieś zajęcia dodatkowe- np. muzyczne, sportowe. Częściej taką bogatą ofertę zapewniają przedszkola prywatne, więc jeśli finanse to nie problem to ja jestem za przedszkolem prywatnym.
A odnośnie szaleństw rodziców przyszłych przedszkolaków- chyba wszyscy przez to przechodzą, widzę po mojej siostrze jak jej "odbija". Również myśli o przedszkolu typu Montessori, teraz sprawdza oferty i przeprowadza "wizytacje" w przedszkolach.
Cóż, wybór przedszkola to poważna decyzja. Ciekawe, co będzie, jak mała pójdzie do szkoły :).


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2011-02-08, 15:12 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-01-30, 15:20
Posty:17
Alii napisał(a):
Zastanawiam się czym kierować się przy wyborze dobrego przedszkola dla dziecka. Wiadomo, że oferty różnią się cenowo, no ale na dziecku nie powinno się oszczędzać - chyba każdy rodzic tak do tego podchodzi. Teraz bardzo popularne są przedszkola prywatne - wydaje mi się, że takie placówki są po prostu lepiej prowadzone. Słyszałam o Akademii Małych Tygrysków - podobno to bardzo dobra placówka, znakomicie prowadzona. Czy ktoś z was coś o niej słyszał, jak jest u nich z nauką, jacy są wychowawcy.


- czy posiłki przygotowywane są na miejscu czy jest catering - jak catering musisz to sprawdzić
- czy przedszkole ma własny plac zabaw (czasem dzieciaki zasuwają przez całe osiedle!!!!!)
- czy kadra jest wyspecjalizowana czy to jakieś studentki (są placówki gdzie laski dopiero uczą się co to dziecko, zarabiają grosze i koniec końców nie opiekują się tak jak powinny, nie umieją, nie mają doświadczenia, są też miejsca gdzie w ciągu miesiąca kadra zmienia kilka razy!!!!)
- jakie są zajęcia dodatkowe
- czy to jest przedszkole czy punkt przedszkolny
- obejrzyj zabawki, sale, materace, łazienki...
sprawdź wszystko tysiąc razy!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2011-03-17, 12:42 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-03-16, 17:24
Posty:23
myślę, że nie ma co aż tak panikować:

- czemu catering ma wyglądać podejrzanie, a nie posiłki na miejscu
- z placem zabaw ok
- studentki mają częściej więcej aktualnej wiedzy oraz niezbędne przygotowanie praktyczne niż rutynowe starsze koleżanki
- zajęcia dodatkowe? ważniejsze chyba są podstawowe
- liczy się fachowość nie forma
- sprawdzając wszystko tysiąc razy - razy 15 przedszkoli = trochę czasu

_________________
transport drogowy to zupełnie inna usługa niż przewozy autokarowe - chociaż obie usługi to branża transportowa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: przedszkole - jakie wybrać?
PostNapisane: 2012-09-18, 14:33 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2010-06-09, 17:35
Posty:47
Decyzja o wyborze przedszkola do najłatwiejszych nie należy, ale też nie ma co za bardzo panikować i być złej myśli. Jak się wszystko dokładnie sprawdzi to nie ma co się martwić. Mnie spodobało się to przedszkole http://www.nplk.net/ jeśli ktoś miał z nim jakieś doświadczenia będę wdzięczna o opinie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO