dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-01-22, 15:20 
violetfusion napisał(a):
O takie coś mi właśnie chodziło. Nie mam problemu z kręceniem się w nocy a jednak waga ma duże znaczenie podczas wycieczek także chyba jednak trzeba będzie się zastanowić nad takim typem śpiwora.

jesli np w gorach masz przemieszczac sie miedzy schroniskami czy biwakami z calym dopytkiem na plecach, to kazdy 1 kg wiecej robi roznice po 10, 20 i 30 kilometrze wedrowki,

Exa napisał(a):
radek0 napisał(a):
malo miejsca, takze na podwiniecie kolan, koldra sie tu lepiej sprawdza, ale wazy wiecej i zajmuje wiecej miejsca

zawsze możesz go rozpiąć :)

niby tak, ale jak bym chcial spac tylko okryty to nie bralbym spiwora a szukalbym kocyka

SaraES napisał(a):
albo kupić większy - w xl można wierzgać nogami :)

to tez zly pomysl, bo jesli zostanie Ci przestrzen za nogami do konca spiwora to bedzie miejsce gdzie najszybciej bedzisz sie wyziebiac

violetfusion napisał(a):
Coleman czy Fjord Nansen? Co będzie lepsze?

wg mnie Fjord Nansen jest lepszy, i niedrogi


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-02-01, 18:41 
radek0 napisał(a):
to tez zly pomysl, bo jesli zostanie Ci przestrzen za nogami do konca spiwora to bedzie miejsce gdzie najszybciej bedzisz sie wyziebiac
Jest coś takiego jak listwa powiększająca śpiwór jeśli ktoś potrzebuje. Kosztuje relatywnie mało a można zwiększać dowolnie obwód śpiwora.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-02-02, 00:54 
w sensie ze taki pas materialu z dwoma zamkami ?!
funkcja ciekawa, ale nie chcialo by mi sie z tym meczyc z zapinaniem :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-02-03, 00:55 
lagwagon napisał(a):
radek0 napisał(a):
to tez zly pomysl, bo jesli zostanie Ci przestrzen za nogami do konca spiwora to bedzie miejsce gdzie najszybciej bedzisz sie wyziebiac
Jest coś takiego jak listwa powiększająca śpiwór jeśli ktoś potrzebuje. Kosztuje relatywnie mało a można zwiększać dowolnie obwód śpiwora.

a gdzie takie coś znalazłeś?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-02-19, 22:18 
to kolejna kwestia, bo ja takze czego s takiego nie znam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-04-23, 11:59 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-03, 23:25
Posty:44
Lokalizacja: Gdynia
radek0 napisał(a):
niby tak, ale jak bym chcial spac tylko okryty to nie bralbym spiwora a szukalbym kocyka

będzie i cięższy i mniej praktyczny i łatwiej się brudzi. śpiwory nie są tylko na ekstremalne czy chłodne noce ale na każde warunki.

radek0 napisał(a):
w sensie ze taki pas materialu z dwoma zamkami ?!
funkcja ciekawa, ale nie chcialo by mi sie z tym meczyc z zapinaniem :)

taaa.
to z Ciebie turystka...
jak już idziesz ileś kilometrów i śpisz pod namiotem to nie chce Ci się zapiąć dwóch zamków??

Nidia napisał(a):
lagwagon napisał(a):
radek0 napisał(a):
to tez zly pomysl, bo jesli zostanie Ci przestrzen za nogami do konca spiwora to bedzie miejsce gdzie najszybciej bedzisz sie wyziebiac
Jest coś takiego jak listwa powiększająca śpiwór jeśli ktoś potrzebuje. Kosztuje relatywnie mało a można zwiększać dowolnie obwód śpiwora.

a gdzie takie coś znalazłeś?

w przypadku gdy przytyje, śpie z plecakiem, czy chce kogoś przenocować? kosztuje mało ale czy pasuje do każdego zamka i nie waży za dużo?

_________________
Miłość uskrzydla!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-06-17, 21:44 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-04-27, 01:55
Posty:37
Lokalizacja: Wrocław
zosiaktosia napisał(a):
będzie i cięższy i mniej praktyczny i łatwiej się brudzi. śpiwory nie są tylko na ekstremalne czy chłodne noce ale na każde warunki.


Przecież ze śpiwora z powodzeniem można w każdej chwili zrobić kołdre wystarcz go rozpiąć.

radek0 napisał(a):
w sensie ze taki pas materialu z dwoma zamkami ?!
funkcja ciekawa, ale nie chcialo by mi sie z tym meczyc z zapinaniem :)

Jak po spacerze się położysz i zacznie dmuchać chłodem to jeszcze kaptur nawijał na głowę będziesz.
Nidia napisał(a):
to tez zly pomysl, bo jesli zostanie Ci przestrzen za nogami do konca spiwora to bedzie miejsce gdzie najszybciej bedzisz sie wyziebiac
Ale jak tej przestrzeni nie będzie, a zimą w śpiworze spi się w butach to jak się tam zmieścić??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-09-08, 22:13 
zosiaktosia napisał(a):
będzie i cięższy i mniej praktyczny i łatwiej się brudzi. śpiwory nie są tylko na ekstremalne czy chłodne noce ale na każde warunki.

zgadza sie ale na kazde warunki i miejsce jest inny typ spiwora, ktore roznia sie waga, objetoscia itd, a lekki kocyk polarowy na lato do schroniska daje rade :)

zosiaktosia napisał(a):
taaa.
to z Ciebie turystka...
jak już idziesz ileś kilometrów i śpisz pod namiotem to nie chce Ci się zapiąć dwóch zamków??

turystA, jestem radek

serio, po wielu kilometrach, mam sie zajmowac jakims zamkiem do spiwora zamiast rozpaleniem ogniska,
wspolczuje osoba ktore chodza z Toba na biwaki, bo musza miec wiele roboty za Ciebei

Carbid napisał(a):
Przecież ze śpiwora z powodzeniem można w każdej chwili zrobić kołdre wystarcz go rozpiąć.


ze spiworami typu mumia jest nieco gorzej, bo one nie sa symetryczne, i nie masz pelnej koldry, tylko takie cos na bazie okregu


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-10-30, 00:05 
Carbid napisał(a):
Ale jak tej przestrzeni nie będzie, a zimą w śpiworze spi się w butach to jak się tam zmieścić??

nigdy nie spij w butach, daj noga odetchnac, lepiej juz zaloz 3 pary skarpet

radek0 napisał(a):
wg mnie Fjord Nansen jest lepszy, i niedrogi

sam mam, i uwazam podobnie, niedrogi, a na pare sezonow daje rade


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Potrzebuje dobrego śpiworu
PostNapisane: 2015-11-04, 03:05 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-04-27, 01:55
Posty:37
Lokalizacja: Wrocław
radek0 napisał(a):
ze spiworami typu mumia jest nieco gorzej, bo one nie sa symetryczne, i nie masz pelnej koldry, tylko takie cos na bazie okregu

ale jak w mumji jest za gorąco to też sią nią mozesz przykryć

fryc81 napisał(a):
nigdy nie spij w butach, daj noga odetchnac, lepiej juz zaloz 3 pary skarpet.

pięknie to brzmi ale jak w śniegu po kolana idziesz pół dniaa na koniec masz w temperaturach minusowych namiot rozbity to ja nie proponuje dać odpoczywać nogom bo jak zmarzną to już poza schroniskiem się nie rozgrzeją.

radek0 napisał(a):
wg mnie Fjord Nansen jest lepszy, i niedrogi

fryc81 napisał(a):
sam mam, i uwazam podobnie, niedrogi, a na pare sezonow daje rade
FN jak dla mnie robi fajny sprzęt ale są też ciekawsze propozycje.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO