dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Czy męczy was trądzik?
TAK
CZASAMI COŚ WYSKOCZY
NIE
Możesz wybrać tylko jedną opcję

Pokaż wyniki

Trądzik
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-03-14, 17:33 
mam juz prawie 20 lat i w sumie powinien mi już zanikać ten tzw. trądzik, ale niesety
Tak mnie drażni, a chciałabym mieć gładką jednolitego koloru skórę i przestać używać make-up'u
Czy już zawsze bede na to skazana?

U dermatologa bylam nie raz, ale to co mi wypisywał wywoływało reakcję alergiczną...


ZNACIE JAKIES DOBRE SPOSOBY? Czego unikać co stosowac??

Solarum? Pomaga-szkodzi?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-14, 17:48 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-07, 00:36
Posty:930
Lokalizacja: nie pamiętam ;)
Solarium- nie :!: to jedna z najgorszych rzeczy jaką możesz zrobić!!
Słońca i solarium wysusza skórę, a tu nie o to chodzi. Wysuszając skórę, pozbawiłabyś ją naturalnej warstwy ochronnej, w rezultacie trądzik mógłby się nasilić!
Trądzik nie będzie Cię męczyć wiecznie. Każdy człowiek musi przeżyć w swoim życiu okres z trądzikiem. To praktycznie nieuniknione.

_________________
Save the Planet, Kill Yourself!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-14, 17:49 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-04, 17:31
Posty:117
jest taki puder w aptece on jest strasznie drogi ale skuteczny w 100% moja kolezanka go uzywała musisz sie zapytac dermatologa o jego nazwe , a jak nie to stosuj wysuszajace masci sa specjalne na tradzik


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-14, 17:54 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-07, 00:36
Posty:930
Lokalizacja: nie pamiętam ;)
Wysuszające maści mogą pomóc np. maść cynkowa. Jednak trzeba pamiętać, że wszystko zależy od rodzaju skóry. U niektórych osób maści wysuszające wysuszają aż za bardzo... i to bardzo za bardzo ;-) znam takie przypadki

_________________
Save the Planet, Kill Yourself!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-14, 18:31 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
solarium... coz, na kazdego dziala inaczej.
u mnie akurat wzmaga trądzik i wydzelanie sebum.

możliwe, że masz zaburzenia hormonalne a na to nic poza tabletkami hormonalnymi nie pomoże. ale czy warto się truć?

wysuszanie też nic tu nie da.
jeśli posmarujemy się cale maścią o takim działaniu to skóra w odwecie zacznie nadprodukcję sebum, to naturalna reakcja obronna mająca przywrocic odpowiedni poziom nawilzenia.

dlatego warto zrezygnować np z tonikow alkoholowych.
są dwa proste kroki do zdrowej ładnej cery: oczyszczanie i nawilżanie.

oczyszczanie rano i wieczorem.
rano aby odblokować pory i móc nanieść na czystą skórę kosmetyki - nigdy nie powinno się nakladać nic na twarz bez uprzedniego jej oczyszczenia bo inaczej sebum, bakterie i cały niewidoczny 'brud' który naturalnie zbiera się na twarzy zaczopują nam pory pod warstwą kosmetyków, skóra nie będzędzie mogła oddychać, a zaczopowane pory + namnażające się bakterie to pierwszy stopień do wyprysków.
osobiście polecam delikatne żele do twarzy, np. ziaję oliwkow a przy cerze wrażliwej i skorej do uczuleń, samą, letnią wodę [ja tak własnie robiłam za czasów nastoletniego, intensywnego 'wypryszczenia']

wieczorem także skóre trzeba oczyscic, by w nocy mogła swobodnie oddychać, bez makijazu.

kiedy wyskoczy mi pryszcz, nie smaruję całej twarzy kremem wysuszającym - biorę korektor punktowy, obsuszający i antybakteryjny i nakładam na pryszcz, a wieczorem biorę spirytus, zamaczam patyczek do uszu i obsuszam samego pryszcza tym samym pozbywając się bakterii i 'odczopowując go' - bo spirytus rozpuszcza sebum, odblokowuje zaczopowany por [bo pryszcz to własnie zatkany por w którym mnożą się bakterie - stąd często też w nich ropa, zaczerwienienie i napuchnięcie].

krem to też ważna rzecz. nawet jeśli masz cerę tłustą, powinien być nawilżający, ale nie powinien być tłusty ani półtłusty, powinien miec lekką konsystencję a na opakowaniu powinna być informacja, że nie zatyka porow - to bardzo ważne.
kosmetyki apteczne są zwykle hipoalergiczne i nie powinny podrażniać skóry.. ale są też dość drogie. [tu polecam serie vichy normaderm oraz vichy skin set]
jest jeszcze tansza wersja takze dobrych kosmetyków oceanic AA - firma ta także słynie z kosmetyków które nie uczulają. zresztą, sama poczytaj: http://www.aayoung.pl/main.html

jesli uzywasz peelingów to lepiej enzymatycznych,


ja łykam jeszcze witaminę b komplex i witaminę a.
wit b dobrze wpływa na skórę a także przyśpiesza gojenie się wyprysków.
wit a także zalecana jest przy trądziku.
zresztą możesz poszukać sobie w google więcej info.
i wit b i a nie są kosztowne bo to cena ok 3zl w aptece bez recepty

poza tym zrezygnuj z grzywki i staraj się nie dotykać twarzy dłońmi.

poza tym możesz też zarejestrować się na stronce vichy normaderm,
po pierwsze dlatego, że jest tam całe forum poświęcone urodzie[porady, recenzje kosmetykow no i mila atmosfera] i w dużej mierze trądzikowi, po 2gie dlatego, ze będziesz mogła skorzystać z porady, dermatologa, po 3 dlatego, że będziesz mogła zdobywać punkty które będziesz mogła wymienić na nagrody którymi są kosmetyki z gamy vichy normaderm - a poza tym będziesz mogla brać udział w konkursach i wygrywać ich kosmetyki. Vichy normaderm to seria dla osób borykających się z trądzikiem, zaskórnikami, wągrami, rozszezonymi porami - czyli jak mniemam, coś dla ciebie [i dla mnie niestety też]
podaję link do rejestracji gdybyś chciała link do rejestracji


Ostatnio edytowano 2008-03-15, 14:45 przez dream*, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-14, 19:41 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-07, 00:36
Posty:930
Lokalizacja: nie pamiętam ;)
Na trądzik baaardzo dobry jest preparat Brevoxyl. Cena kremy to około 20 złotych.

_________________
Save the Planet, Kill Yourself!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-16, 01:08 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-03-01, 15:37
Posty:2
Lokalizacja: Radom
Brevoxyl dosyć mocno wysusza skórę, mi za to spasował krem skinoren używałam go przez jakiś czas i bardzo poprawił stan mojej cery, nie wiem jak wygląda sprawa ze stosowaniem go u osób ze skłonnościami alergicznymi bo przez kilka pierwszych dni stosowania skóra może trochę popiekać zaraz po nałożeniu ale tak poza tym to wszystko jest ok


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-16, 17:28 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-07, 00:36
Posty:930
Lokalizacja: nie pamiętam ;)
elwirka napisał(a):
Brevoxyl dosyć mocno wysusza skórę

to zależy... U mojego kolegi zdziałał cuda. Bardzo dobre są kosmetyki Vichy. Jeżeli ktoś ma bardzo delikatną skórę, polecam kosmetyki z rumiankiem itp.

_________________
Save the Planet, Kill Yourself!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-16, 17:49 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
oh, ale nikt wam nie każe tego brevoxylu używać na całej twarzy, można tylko nanieść na pryszcze lub na newralgiczne miejsca a resztę twarzy pielęgnować normalnie... ;>

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-16, 18:40 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-07, 00:36
Posty:930
Lokalizacja: nie pamiętam ;)
przypomniało mi się coś...
Jeśli ktoś ma skórę bardzo... "trądzikową" ;-) to może używać Acnosanu - nie polecam dla bardzo delikatnej i suchej skóry bo może piec ale pomaga!!

_________________
Save the Planet, Kill Yourself!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO