dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Igrzyska śmierci
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-01-09, 21:17 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Podczas serfowania po jednym z filmowych portali natknąłem się na trailer o tym filmie. Teraz czytam książkę bo to będzie ekranizacja serii o takim samym tytule. Na początku myślałem, że to coś w stylu narnia:) tzn dla dzieci ale wygląda fajnie. Lekko mroczny klimat bo fabuła się dzieje w "przyszłej Ameryce" Uprzedzam, że to nie jest rzecz w stylu walka z kosmitami- trochę bardziej o naturze człowieka.
ktoś czytał albo słyszał o tym? Albo podziela lub nie podziela tego zdania?:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-11, 14:34 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-10-18, 16:10
Posty:17
Miałem bardzo podobną sytuację jak Ty, też po natknięciu się trailera sięgnąłem po książkę ponieważ osobiście lubię takie klimaty. Na tą chwilę jestem w trakcie czytanie więc za dużo napisać nie mogę ale wiem już, że na pewno sięgnę po kolejne tomy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-12, 15:41 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Hm... ja słyszałam o tym jako książce młodzieżowej. Czy dla dwudzistoparolatki się nada?...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-12, 22:16 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-01-06, 17:55
Posty:10
Nada się, nada :) Ja mam już grubo ponad 20 lat ;), a czytałam z przyjemnością. Nie jest to typowa książka dla nastolatek. To inteligentna, pełna fajnych wartości, historia. Myślę, że dla każdego.

_________________
- Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? - mówiła dalej.
- To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść - odparł Kot-Dziwak.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-12, 22:48 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Jak chodziłem do gimnazjum to nasze nauczycielki angielskiego wczytywały się w Harrego Pottera tak jak moje starsze o 10 lat siostry. Ja już nie wierzę w te podziały na literaturę dla dzieci i dorosłych. Jak mam ochotę to zdarza mi się czytać bajki, potem jakąś fantastykę a potem w ręce ląduje Nietzsche także więcej luzu:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-13, 12:05 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-10-18, 16:10
Posty:17
Ja czytam Igrzyska z przyjemnością, nawet nie wiedziałem, że książka jest przeznaczona dla młodzieży. Klimat jak i główny wątek książki są raczej dorosłe. Osobiście też nie rozgraniczam książek na " typowo dziecinne" i "tylko dla dorosłych". Lubię poczytać T. Pratchett'a którego książki są właśnie taką mieszanką.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-14, 00:14 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-01-06, 02:02
Posty:56
Świetna książka, nie stawiałabym tu barier wiekowych. Albo się komuś spodoba klimat tej książki, albo nie. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu i szczerze ją polecam. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-17, 00:46 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Rozmyślam ostatnio na ten temat. Co byście zrobili jakbyście urodzili się w takim świecie? Ja trochę wymiękam. Chyba chciałbym dokonać jakiegoś przewrotu i rozbić te dystrykty w drobny mak. Przynajmniej wiem, że żyje już w całkiem cywilizowanym kraju.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-18, 11:56 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-10-18, 16:10
Posty:17
Dla mnie współczesnym synonimem takiego świata jest Korea Północna z tą różnicą, że w Korei panuje kult jednostki i o żadnym przewrocie nie ma mowy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Igrzyska śmierci
PostNapisane: 2012-01-19, 11:37 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-01-19, 11:33
Posty:5
"Igrzyska" są genialne! Ja wracam do tej ksiązki już od lat (poznałam ją w wersji angielskiej) - tych lat przybywa, a książka podoba mi się nieodmiennie. Odliczam godizny do premiery:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO