dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-05-31, 11:52 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-05-26, 11:34
Posty:261
DorotaK, który masz model?

JustAgatka, w sieci dużo jest informacji, które dowodzą, że koszty są podobne. Wydaje mi się, że sporo zależy od tego, co gotujemy i smażymy. Wygoda na pewno stoi po stronie indukcji.
Electrolux ma pośrednią kuchenkę, czyli dwa pola indukcyjne i dwa gazowe. To też jakieś rozwiązanie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2016-05-31, 13:31 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1127
No właśnie nie mam żadnej jeszcze, dlatego tak mnie denerwuje to nierówne grzanie na zwykłym palniku ;)
No ale ale.... remont w trakcie i będzie taka płyta: http://www.electrolux.pl/Produkty/Gotowanie/P%C5%82yty-do-zabudowy/P%C5%82yty-indukcyjne/EHI7543FOK/
Nie ma typowych pól grzewczych, wystarczy postawić garnek tak, żeby zakrywał chociaż jeden krzyżyk.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2016-05-31, 17:40 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Ja odkąd mam płytę indukcyjną nie wyobrażam sobie powrotu do gazowej. Czasem mam okazje na takiej gotować u mamy to strasznie dziwne uczucie :) Płyty indukcyjne teraz sa bardzo nowoczesnie. Czytałam, że te electroluxa mają nawet modele które można podłaczyć bez względu na rodzaj instalacji w domu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2016-06-08, 10:47 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2014-08-07, 17:06
Posty:78
Fajna sprawa. Jestem za. Ale... Najważniejsza dla mnie kwestia to czystość - dlatego przy zakupie trzeba zwrócic uwagę, by po jednym dotknięciu nie zostawały na niej paskudne placki. Miałam taką w wynajmowanym mieszkaniu - choćbym nie wiem jak o nią dbała - brudziła się mega szybko...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2016-06-09, 10:42 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-05-26, 11:34
Posty:261
Greenka napisał(a):
Ja odkąd mam płytę indukcyjną nie wyobrażam sobie powrotu do gazowej. Czasem mam okazje na takiej gotować u mamy to strasznie dziwne uczucie :) Płyty indukcyjne teraz sa bardzo nowoczesnie. Czytałam, że te electroluxa mają nawet modele które można podłaczyć bez względu na rodzaj instalacji w domu.

Niestety niektórym nie wyjaśnisz, bo zaraz będą narzekać, że na prąd, to na pewno drożej lub twierdzić, że inaczej się gotuje. Dlatego czasem warto kupić taką, która ma to pośrednie rozwiązanie z dwoma palnikami gazowymi. Wydaje mi się, że coraz więcej osób rezygnuje z gazu, bo nawet koszty nie są już takie straszne. Niektórzy faktycznie mieli problem z prądem, zwłaszcza w budynkach wielopiętrowych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2016-06-19, 14:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-03-15, 14:09
Posty:122
Greenka napisał(a):
Ja odkąd mam płytę indukcyjną nie wyobrażam sobie powrotu do gazowej. Czasem mam okazje na takiej gotować u mamy to strasznie dziwne uczucie :) Płyty indukcyjne teraz sa bardzo nowoczesnie. Czytałam, że te electroluxa mają nawet modele które można podłaczyć bez względu na rodzaj instalacji w domu.

No electrolux jest dla mnie jedna z lepszych marek :) Mam i lodówkę , zmywarkę no i płytę oczywiście. Dokładnie to tą Infinite FlexiBridge natychmiast sie nagrzewa i ma automatyczne rozpoznawanie naczyń, można zmieniać temperaturę poprzez przesunięcie naczynia, gotować w większych naczyniach, łącząc do czterech pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię itp. Lepsze niż zwykła kuchenka gazowa:)


Ostatnio edytowano 2016-06-21, 23:40 przez gadula, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2016-06-19, 22:39 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1127
No i właśnie to też mnie przekonuje w tych płytach. Czy jakiś podłużny garnek czy prostokątna patelnia grillowa, na zwykłej kuchence nierówno się grzeją. Tutaj sobie połączę jak chcę i grzeje się cała powierzchnia pod garnkiem, równomiernie. Ważne, zeby garnek przykrywał dowolny krzyżyk, więc możliwości jest wiele:
Obrazek

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2017-09-21, 19:20 
Jako singielka nie potrzebuję dużej indukcji więc ta philpiaka jest dla mnie wystarczająca. Cenię sobie jej niezawodność zresztą głównie z takim zamiarem ja kupiłam.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2017-09-23, 20:40 
Jaka cena takiej płyty?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Płyta indukcyjna - za i przeciw
PostNapisane: 2017-09-23, 21:59 
WiolamM napisał(a):
Jaka cena takiej płyty?


Kuchenka indukcyjna (1 pole) kosztuje 1000 zł, ta z 2 polami to koszt 2000 zł.

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO