dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Co robicie, żeby nie chorować?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-12-12, 19:58 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Zdrowa dieta, świeże powietrze, codzienny ruch, odpowiednie do pogody ubieranie się, sumienne mycie rąk po powrocie z dworu... No właśnie - co robicie kochani, żeby nie chorować? Chętnie poznam Wasze sposoby na zdrowie :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-12, 20:06 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
Tak się zastanawiam czy coś nie zostało wymienione i szczerze - mam problem :D
Tak charakterystycznie dla czasu jesienno zimowego to czasem dodatkowo w grę wchodzi suplementacja, bo ze zdrowym żywieniem jak z ruchem czasami bywa różnie. Ja osobiście zwracam uwagę na kichanie - nie wiem jak Wy :D - ale kicham w rękach a nie w dłonie żeby nie przenosić zarazków i tu kłania się mycie rąk. Dokładne, a nie 3 sekundowe. :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-12, 20:11 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-12-08, 18:48
Posty:375
Oj nas dopadło... po kolei, dziecko za dzieckiem.. i my po drodze.. ale to taki czas. Dzieciom staram się podawać jakieś witaminy, podawać im dobrą zblilansowana dietę, napewno specry nawet do -10stopni uważam za konieczność. A co do mycia rąk, owszem wiele chorób się bierze z brudnych rąk i nauka tej podstawowej czynności u moich dzieci to podstawa.

no ... byle do wiosny :)

_________________
Walczę z detocellem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-12, 21:29 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Jonka to zdrówka życzę, wracajcie do zdrowia szybko! A w jakim wieku masz maluchy? Często Ci chorują?

Frezja to na takie kichanie to chyba tylko mydło antybakteryjne, co? Ja generalnie do rąk nie uznaję innych, no ale ja to ja ;)

Staram się oprócz zdrowego jedzenia łykać witaminy, a w okresie przeziębieniowym zadbać o witaminę C, również jako rutinoscorbin. No i hartuję się cały rok, nie przegrzewam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-12, 21:44 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
samba_mamba napisał(a):
Frezja to na takie kichanie to chyba tylko mydło antybakteryjne, co? Ja generalnie do rąk nie uznaję innych, no ale ja to ja ;)

No w moim domu od ponad roku na pewno w łazience gości takowe mydełko.

samba_mamba napisał(a):
Staram się oprócz zdrowego jedzenia łykać witaminy, a w okresie przeziębieniowym zadbać o witaminę C, również jako rutinoscorbin. No i hartuję się cały rok, nie przegrzewam.

Dodałabym spore ilości czosnku i cytryny :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-12, 23:45 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:32
Posty:272
wiem, że podstawowe formy zarażeń to wirusy i bakterie. powszechne są infekcje wirusowe i osłabienie ich działaniem wykorzystują bakterie. aby nie dać się bakteriom, podczas pobytu wśród ludzi, żuję 2-3 goździki. mają działanie bakteriobójcze. tym sposobem zabezpieczam się.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-13, 13:34 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Naprawdę goździki tak działają? Nie wiedziałam o tym! Chętnie poczytam na ten temat :)

Frezja - czosnek i cytryna jak najbardziej, bo lubię kuchnię arabską, a tam i jednego i drugiego bez liku ;) Nie gardzę także imbirem, który ma działanie rozgrzewające, a ostatnio łączę go z cydrem lubelskim, że tak powiem - rozluźniająco. Przyjemny dodatek do posiłku.

Co do mydełek - pomijając te rozpieszczające pod prysznicem, to przy dziecku, kocie, psie i chomiku, nie wyobrażam sobie swojego domu bez antybakteryjnego. Ostatnio na tapecie mamy dettol. I to grejpfrutowy. Mam jakąś fazę na zapach grejpfrutów :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-15, 20:11 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
teresa napisał(a):
podczas pobytu wśród ludzi, żuję 2-3 goździki. mają działanie bakteriobójcze. tym sposobem zabezpieczam się.

Podobnie jak imbir czy czosnek :)
samba_mamba napisał(a):
Nie gardzę także imbirem, który ma działanie rozgrzewające,

Nie tylko ;) Jak już wyżej wspomniałam. :)

samba_mamba napisał(a):
Ostatnio na tapecie mamy dettol. I to grejpfrutowy. Mam jakąś fazę na zapach grejpfrutów :D

A próbowałaś ogórkowego ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-16, 00:26 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Nie, a fajnie pachnie? Jeśli polecasz, to zapamiętam go sobie i kupię, jak mi się skończy ten co mam :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Co robicie, żeby nie chorować?
PostNapisane: 2013-12-16, 09:51 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1126
dettol lubię aloesowy i rumiankowy ;)
U nas też mycie rąk to podstawa, do tego tran, witaminy, nieprzegrzewanie organizmu, spacery nawet w kiepskiej pogodzie, nie ma trzymania pod kloszem ;)

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO