dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-14, 20:23 
To kup dwa chleby dzień wcześniej;p


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 20:45 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Żeby dnia następnego był niesmaczny?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 21:23 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie tylko ze względu na klimat

co masz na myśli?, bo ja nawet nie miałem pojęcia co to za świeto do tej pory...

CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie rozumiem natomiast dlaczego święto trzech króli ma być wolne od pracy?

a czego w tym nie rozumiesz??

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 21:33 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
wichura napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie tylko ze względu na klimat

co masz na myśli?, bo ja nawet nie miałem pojęcia co to za świeto do tej pory...


Oficjalnie, to nazywało się chyba Narodowym Świętem Odrodzenia Polski, coś w rodzaju 11 listopada, tyle że dotyczyło proklamowania Polski Ludowej.

Cytuj:
CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie rozumiem natomiast dlaczego święto trzech króli ma być wolne od pracy?

a czego w tym nie rozumiesz??


To chyba oczywiste? To święto nie jest w żaden sposób zakorzenione w naszej kulturze. Jest równie abstrakcyjną datą, jak dzień bez papierosa, czy śmierć Audrey Hepburn.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 21:39 
Cytuj:
co masz na myśli?, bo ja nawet nie miałem pojęcia co to za świeto do tej pory...


Dawno, daaaaaawno temu, kiedy urodził się mały Jezus ludzie przyszli mu oddać cześć, jako przyszłemu Zbawcy. Wśród gości znaleźli się pasterze, bydło, a także "Mędrcy świata, monarchowie"; Kacper, Melchior i Baltazar. Drogę do Betlejem wskazała im jaśniejąca na niebie gwiazda. Gdy dotarli na miejsce, oddali pokłon Jezusowi i przynieśli dary; mirrę, kadzidło i złoto. Według naszego kalendarza, święto Trzech króli przypada na 6 stycznia;p

Czcigodny, dobrze przechowywany chleb jest długo świeży ;p


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 22:53 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Cytuj:
co masz na myśli?, bo ja nawet nie miałem pojęcia co to za świeto do tej pory...


Dawno, daaaaaawno temu, kiedy urodził się mały Jezus ludzie przyszli mu oddać cześć, jako przyszłemu Zbawcy. Wśród gości znaleźli się pasterze, bydło, a także "Mędrcy świata, monarchowie"; Kacper, Melchior i Baltazar. Drogę do Betlejem wskazała im jaśniejąca na niebie gwiazda. Gdy dotarli na miejsce, oddali pokłon Jezusowi i przynieśli dary; mirrę, kadzidło i złoto. Według naszego kalendarza, święto Trzech króli przypada na 6 stycznia;p


Więc tylko z tej okazji, ten dzień ma być wolny? Zatem, dlaczego wolny nie będzie np. dzień ofiarowania Jezusa w świątyni, dzień gdy się w niej zagubił, dzień kiedy Maria zaszła w ciąże etc? To też dla chrześcijan ważne, prawda?

Cytuj:
Czcigodny, dobrze przechowywany chleb jest długo świeży ;p


Niby jest świeży, ale mi w smaku nie odpowiada.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-15, 14:14 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
Cytuj:
CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie rozumiem natomiast dlaczego święto trzech króli ma być wolne od pracy?

a czego w tym nie rozumiesz??


To chyba oczywiste? To święto nie jest w żaden sposób zakorzenione w naszej kulturze. Jest równie abstrakcyjną datą, jak dzień bez papierosa, czy śmierć Audrey Hepburn.[/quote]

Święto trzech króli zawsze było dniem wolnym od pracy (do 46roku). Proponawał bym najpierw sięgnąć do książek o dopiero potem mądrzyć się na forum.

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-15, 18:27 
Cytuj:
Czcigodny, dobrze przechowywany chleb jest długo świeży ;p


Niby jest świeży, ale mi w smaku nie odpowiada.


Nie samym chlebem żyje człowiek;p

Czcigodny, skąd wiesz tak dużo o chrześcijanach ? ^^


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-15, 18:38 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Piorun napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
CzcigodnyBuc napisał(a):
Nie rozumiem natomiast dlaczego święto trzech króli ma być wolne od pracy?

a czego w tym nie rozumiesz??


To chyba oczywiste? To święto nie jest w żaden sposób zakorzenione w naszej kulturze. Jest równie abstrakcyjną datą, jak dzień bez papierosa, czy śmierć Audrey Hepburn.


Święto trzech króli zawsze było dniem wolnym od pracy (do 46roku). Proponawał bym najpierw sięgnąć do książek o dopiero potem mądrzyć się na forum.


A ja proponowałbym zapoznać się z zasadami grzeczności, zwłaszcza w stosunku do osób starszych. Z całym szacunkiem, ale zachowujesz się jak piętnastoletni gó*niarz. Wiele rzeczy zrozumiem i zdzierżę, ale Twoje zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne. Jeżeli masz braki w edukacji w tym zakresie, to zamiast dawać temu popis tutaj, uzupełnij je.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-23, 11:51 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
CzcigodnyBuc napisał(a):
Niby jest świeży, ale mi w smaku nie odpowiada.


podpowiadam z autopsji poniewaz ten nie lubie dwudniowego chleba- bliskosc piekarni rozpuszcza :)

warto zamrozic taki chlebek i w nocy poprzedzajacej dzien, w ktorych chcesz go zjesc wyciagnac i pozostawic do samoistnego rozmorozenia.
efekt bardzo zadowalajacy..


Ja w tym temacie moge powiedziec tyle- z mojej pracy zawodowej wiem, ze bardzo duze batalie tzw. lud pracujacy toczy o dni wolne od pracy. W sumie to i tak dosc duzo mamy tych wolnych dni zwiazanych z nasza religia w ciagu roku. Sama osobiscie nie widze powodu, aby 6 stycznia rowniez takim dniem byl. Mi to, ze w tym dniu trzeba pracowac nie przeszkadza w pojsciu np do kosciola.

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO