dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Nieustające obchody i rocznice!?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-09-12, 22:54 
To co można zaobserwować,w ostatnich latach to "multum"obchodów i różnych rocznic związanych ze zmianą systemu politycznego w Polsce w latach 80-tych.Momentami jest to irytujące i żenujące.Media na siłę forsują "jakowąś" sielankę i szczęśliwość polityków,aż człowieka mdli od tego.Wydaje się że polityka nie znosi próżni,w czasach PRL robiono ludziom wodę z mózgu tą samą metodą(począwszy od 1 maj,22 lipiec,kończywszy na urodzinach i śmierci tow.Lenina i rewplucji pażdziernikowej).Po co komu tyle patosu?Chyba nie ludziom.Nasze elity mogłyby wykazać się większą kreatywnością ,i wymyśleć dla ludu ciekawsze igrzyska.Co o tym sądzicie?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-13, 10:58 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
teraz mieliśmy 70 rocznice II WŚ, jak ktoś obejrzał czasem wiadomości to widział co się działo, i ja mam takie pytanie, czy zawsze jak jest jakiś wątek z II WŚ, to musimy sobie wypominać wszystko z innymi krajami(sprawa Katynia, itp.), Polska, że byliśmy ofiarami itp. Jak dla mnie to jest bezsens takie życie przeszłością, wojna była, minęła i koniec, powinniśmy teraz robić wszystko aby nigdy więcej do niej nie doszło. A sami pchamy się w wojnę Iracką.
Jak dla mnie Świat musi się jeszcze dużo nauczyć, i pomyśleć o dniu jutrzejszym, a nie ciągle żyć wczorajszym.

Zwyczajny, sory za lekkie OT, chociaż trochę do obchodów nawiązałem :-D , ale o PRL to ja wiem tyle co nic.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-13, 20:25 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Zwyczajny, na coś muszą wyadawac pieniądze, zeby móc potem odmawiać ważnym sprawom twierdząc, że brak funduszy :)


wichura, apropo tej wojny to nie tylko polityka zyje przeszłością... Uwierz mi, że mi jako osobie żyjącej w De - wiele razy ludzie potrafili wypowiedzieć ile to Niemcy im złego wyrządzili... Jakby Ci wszytscy oprawcy dalej funkcjonowali w tym panstwie..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-13, 21:15 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-04-17, 16:27
Posty:763
Lokalizacja: z domu
co do tego wypominania, to najwięcej wypominają ludzi którzy maja lakoniczne pojecie o wojnie...

_________________
'-Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-09-14, 18:06 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-08-07, 01:40
Posty:71
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Prawda jest taka iż jeżeli chodzi o te obchody i rocznice to forma treśc przerosła gdyż i tak każdy ma wszystko w d...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

też parada
PostNapisane: 2009-11-14, 16:43 
marsze, parady itp - dziś w poznaniu jest parada: równości? n i e pedałów! a to różnica!
a inwalidztwem te śmiecie niech gęby se nie wycierają wycieruchy


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 17:41 
Wichura, wspomnienie Katynia w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej było raczej dla uczczenia pamięci ludzi, którzy zginęli podczas wojny. Poza tym nie powinniśmy dać zapomnieć tego, co nasz kraj przeszedł. To nie jest byle jaka historia, do dzisiaj ludzie w innych państwach nie wiedzą nawet co to jest holokaust, albo myślą, że obozy koncentracyjne to polskie obozy.

Co do parad równości - zwykli ludzie heteroseksualni nie robią sobie parad dlatego, że są hetero, więc gdzie, jaka równość?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 18:07 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
22 lipca to było wspaniałe święto. Nie tylko ze względu na klimat, ale też ze względu na porę roku. 11 listopada odbywa się porą prawie zimową, co wywołuje mieszane uczucia.

Nie rozumiem natomiast dlaczego święto trzech króli ma być wolne od pracy?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 19:31 
Ee... powinieneś się cieszyć ;p


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-14, 20:02 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Ee... powinieneś się cieszyć ;p


Jeżeli wypadnie mi dyżur tego dnia, to tak czy siak, pójdę do pracy. Zamiast tego, mam w perspektywie pozamykane sklepy i nawet wieczorem nie jestem w stanie kupić bochenka chleba.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO