dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-02-08, 22:25 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
chyba za późno na tableti


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-28, 20:03 
aborcje w Holandii wykonuje sie do 22 tygodnia ciazy,aborcja jest calkowicie lagalna,jesli posiadasz holenderskie ubezpieczenie zdrowotne nic nie placisz za zabieg jesli nie masz ubezpieczenia placisz ale nie wiem ile ,zeby dostac skierowanie na aborcje wystarczy pojsc do lekarza rodzinnego badz ginekologa,od wspetnej wizyty u lekarza ktory zrobi Ci usg by potwierdzic w ktorym tygodniu ciazy jestes masz 6 dni na zmiane decyzji.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-28, 22:04 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-04-22, 00:26
Posty:15
ja bardzo przepraszam, ale dla mnie aborcja jest niedopuszczalna. zastanow sie zanim usuniesz dziecko, za pare lat mozesz tego zalowac mimo ze teraz urodzenie go wydaje ci sie koncem swiata..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-28, 22:28 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
jaworzy napisał(a):
ja bardzo przepraszam, ale dla mnie aborcja jest niedopuszczalna.

ale nie o Twoj brzuch chodzi. Ty aborcji mozesz nie dopuszczać, a osoba która zalozyla ten temat jak widac dopuszcza i nikomu nic do tego.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-29, 20:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
Niestety mi moje przekonania nie pozwalają przejść wobec aborcji spokojnie. Tak samo jak ludzie reagują na krzywdę dzieci , znęcanie się nad nimi, maltretowanie itp. Tak samo mają prawo martwić się jeszcze nienarodzone dzieci. Oczywiście jeśli ktoś chce zabić nienarodzone dziecko to pewnie i tak to zrobi - ale to nie znaczy że mam być obojętna na takie zachowanie.

Tym bardziej że uważam iż zawsze znajdzie się jakieś wyjście ...


Ostatnio edytowano 2009-04-29, 20:38 przez Kasiuleńka, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-29, 20:36 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
nie porownuj krzywdy dzieci, znecania sie nad nimi i ich maltretowania do aborcji.
a czy obojetnie przechodzisz wobec aktu deptania trawy? Bo mniej wiecej ten sam poziom rozwojowy takiego dziecka i rosliny jest, ba, nawet percepcja, takie dziecko to ani mózgu, ani rdzenia nerwowego.

"Tym bardziej że uważam iż zawsze znajdzie się jakieś wyjście ..."
racja, nigdy nie ma sytuacji tylko z jednym wyjsciem :) ale zostaje kwestia które wyjscie jest najlepsze dla obu stron. Nie zawsze zycie jest najlepsza opcja.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-29, 20:53 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
dream* napisał(a):
a czy obojetnie przechodzisz wobec aktu deptania trawy? Bo mniej wiecej ten sam poziom rozwojowy takiego dziecka i rosliny jest, ba, nawet percepcja, takie dziecko to ani mózgu, ani rdzenia nerwowego.



Dla mnie aborcja jest czym zdecydowanie gorszym niż załóżmy bicie dzieci . Dla mnie to odebranie prawa do życia !!!! No i zdecydowanie nie porównuje nie narodzengo dziecka do rośliny - teraz gdy technika poszła tak do przodu - te załóżmy 5 miesięczne "roślinki" mogą przeżyć i bez obecności w łożysku - zatem jest jakaś różnica.
To że ktoś nie ma mózgu - (a tak dla ciekawości to po miesiącu pojawia się serce) nie znaczy że nie jest człowiekiem. No i jako że jestem wierząca uważam że tylko Bóg ma prawo odebrać nam życie.

a swoją droga zakładając że nie narodzone dziecko nie jest człowiekiem- aborcja powinna być dozwolona do momentu porodu - bo kto ma prawo decydować kiedy embrion staje się człowiekiem ? ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-29, 21:38 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Kasiuleńka napisał(a):
a swoją droga zakładając że nie narodzone dziecko nie jest człowiekiem- aborcja powinna być dozwolona do momentu porodu - bo kto ma prawo decydować kiedy embrion staje się człowiekiem ? ?



tyle, ze pozniej ma nerwy, czuje, ponoc w jakims tam okrojonym zakresie mysli, oczywiscie nie jest swiadome ale juz chocby przez fakt, ze ma mozliwosc odczuwania bolu byłoby nieetyczne to.
nikt nie mowi o aborcji do 5 miesiąca.

acha, czyli o zyciu mamy decydowac my, a o smierci Bog?
Nawet nie wiesz, czy osoba podejmujaca sie aborcji w niego wierzy :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-29, 22:08 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
dream* napisał(a):
acha, czyli o zyciu mamy decydowac my, a o smierci Bog?
Nawet nie wiesz, czy osoba podejmujaca sie aborcji w niego wierzy :)


Dygresja odnośnie momentu aborcji miała na celu pokazać iż nie można sprecyzować kiedy embrion staje się człowiekiem - jest to kwestia ciągle dyskusyjna i tak będzie pewno zawsze. I to kiedy zaczyna odczuwać ból też jest dość dyskusyjne.

A odnośnie decydowania o życiu - nigdzie nie napisałam że my mamy o tym decydować. Właściwie nie wiem jak mielibyśmy to robić ?
Jasne że nie wiem czy osoba dokonująca aborcji jest wierząca czy nie - co nie znaczy że ja jako osoba wierząca nie mogę wyrazić swojego zdania. Ja nikogo nie zmuszę do wiary w Boga - ale też nie zamierzam pochwalać takiego zachowania.
Wiadomo, że nie będę rzucała w tę osobę kamieniami (czy jakoś jej prześladować) , ale swoją opinię mogę wyrazić .......


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-29, 22:23 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Kasiuleńka napisał(a):
dream* napisał(a):
acha, czyli o zyciu mamy decydowac my, a o smierci Bog?
Nawet nie wiesz, czy osoba podejmujaca sie aborcji w niego wierzy :)


Dygresja odnośnie momentu aborcji miała na celu pokazać iż nie można sprecyzować kiedy embrion staje się człowiekiem - jest to kwestia ciągle dyskusyjna i tak będzie pewno zawsze. I to kiedy zaczyna odczuwać ból też jest dość dyskusyjne.

nie ma w tym nic dyskusyjnego, kiedy pojawiaja sie nerwy i mozg zdolny interpretowac ich sygnaly, wowczas odczuwalny jest bol, ten moment juz zostal dawno ustalony.

Cytuj:
A odnośnie decydowania o życiu - nigdzie nie napisałam że my mamy o tym decydować. Właściwie nie wiem jak mielibyśmy to robić ?

a nie decydujesz? Czyli to czy stworzysz potomka sprowadzasz do kwestii przypadku?
Ja tam planuje, zabezpieczam sie... decyduje kiedy bede miala dziecko :)

Cytuj:
Jasne że nie wiem czy osoba dokonująca aborcji jest wierząca czy nie - co nie znaczy że ja jako osoba wierząca nie mogę wyrazić swojego zdania. Ja nikogo nie zmuszę do wiary w Boga - ale też nie zamierzam pochwalać takiego zachowania.
Wiadomo, że nie będę rzucała w tę osobę kamieniami (czy jakoś jej prześladować) , ale swoją opinię mogę wyrazić .......


Możesz :) ale argument o Bogu nie jest wowczas obiektywny. :) w sumie dla osoby niewierzacej nie ma on zadnego znaczenia. - oczywiscie, teoretyzuje, bo ja rowniez nie wiem jakiego wyznania jest osoba podejmujaca sie aborcji :) pewnie wiecej osob wierzacych niz nie podejmuje taka decyzje, dlatego to byla luzna dygresja.

duzo smutniejsze jest, ze czesto pozniej nie mozna juz miec dziecka, a odzywa sie instynkt macierzynski, chec posiadania potomka, dania komus szczescia, milosci :) itp itd

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO