dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-04-30, 09:55 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
dream* napisał(a):
nie ma w tym nic dyskusyjnego, kiedy pojawiaja sie nerwy i mozg zdolny interpretowac ich sygnaly, wowczas odczuwalny jest bol, ten moment juz zostal dawno ustalony.


No właśnie nie do końca - nerwy rozwijają pod koniec piątego tygodnia ciąży - a często właśnie w tym czasie (choć częściej zdecydowanie później ) kobieta decyduje się na aborcję - wcześniej często nie jest świadoma że jest w ciąży. Czyli zgodnie z tym co napisałaś to już jest człowiek..........
dream* napisał(a):
a nie decydujesz? Czyli to czy stworzysz potomka sprowadzasz do kwestii przypadku?
Ja tam planuje, zabezpieczam sie... decyduje kiedy bede miala dziecko :)


planować a decydować to dwie różne rzeczy - możesz sobie załóżmy zaplanować że zostaniesz mamą w wieku 30 lat - i co z tego ? to nie znaczy że zajdziesz w ciążę, to wcale nie znaczy że nią zostaniesz
dream* napisał(a):
Możesz :) ale argument o Bogu nie jest wowczas obiektywny. :)

Dla mnie argument o Bogu nie musi być obiektywny - przemawia do mnie jako osoby wierzącej i to się liczy...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-30, 23:01 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Kasiuleńka napisał(a):
dream* napisał(a):
nie ma w tym nic dyskusyjnego, kiedy pojawiaja sie nerwy i mozg zdolny interpretowac ich sygnaly, wowczas odczuwalny jest bol, ten moment juz zostal dawno ustalony.


No właśnie nie do końca - nerwy rozwijają pod koniec piątego tygodnia ciąży - a często właśnie w tym czasie (choć częściej zdecydowanie później ) kobieta decyduje się na aborcję - wcześniej często nie jest świadoma że jest w ciąży. Czyli zgodnie z tym co napisałaś to już jest człowiek..........

nie napisalam, ze czlowiek - bo dla wierzacych osob "czlowiek" od zwierzecia rozni sie:
wolna wola i swiadomoscia :) a ta u ludzi pojawia sie 3 miesiace po urodzeniu :)
napisalam, ze jest to juz zarodek zdolny do przezywania bólu i wowczas nie ma juz mowy o humanitaryzmie, moim zdaniem. choc wiadomo, ze pewnie i sa jakies humanitarne metody - nie interesuje sie tym szczerze mówiac.

Cytuj:
dream* napisał(a):
a nie decydujesz? Czyli to czy stworzysz potomka sprowadzasz do kwestii przypadku?
Ja tam planuje, zabezpieczam sie... decyduje kiedy bede miala dziecko :)


planować a decydować to dwie różne rzeczy - możesz sobie załóżmy zaplanować że zostaniesz mamą w wieku 30 lat - i co z tego ? to nie znaczy że zajdziesz w ciążę, to wcale nie znaczy że nią zostaniesz

jasne, ja nie mówie o planowaniu, ze w wieku 30 lat bede mama, ja mowie o planowaniu form antykoncepcji :) choc przy tabletkach 72po raczej nawet i bez planowania moæna sobie jakos poradzic, fakt.

Cytuj:
dream* napisał(a):
Możesz :) ale argument o Bogu nie jest wowczas obiektywny. :)

Dla mnie argument o Bogu nie musi być obiektywny - przemawia do mnie jako osoby wierzącej i to się liczy...


jasne, i to jest argument ktory trafia do Ciebie,. ale np juz do mnie by nie trafil :)


PS: dla mnie, ateistki, czlowiek to zbior 46 chromosomow :) czyli juz zygota.
nie podjelabym sie aborcji, chyba, ze zagrazalaby mojemu zyciu lub zdrowiu.
ale nie widze sensu potepiania osob ktore w tym upatruja jedyne wyjscie, bo to ich decyzja.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-01, 10:05 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
Jak już pisałam nie mam zamiaru rzucać w takie osoby kamieniami, ale jak sama zauważyłaś są różne sposoby antykoncepcji ..... wystarczy nieraz pomyśleć.

a takie moje subiektywne odczucie wobec osób które znam osobiście i dopuściły się aborcji- egoizm, wygodnictwo, samolubstwo.... ale może wyrobiłam sobie to zdanie ponieważ znam też sporo osób które będą w bardzo kiepskiej sytuacji życiowej zdecydowały się urodzić - i te kobiety a w szczególności jedną młodziutką mamę podziwiam...

A teraz udanego weekendu życzę


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO