dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-05, 20:55 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel napisał(a):
podaj jakiś przykład takiej zdrady nieświadomej

Może nie tyle nieświadomej, co głupiej. Pomyłki. Błędu. .. i proszę Cię bardzo, przykład (totalny banał i prowizorka, ale w sumie.. czemu nie.. to tylko przykład):

Są dwie przyjaciółki. Mówią sobie o wszystkim, wiesz, wielkie love-forever;
Pojawia się jakaś nowa dziewczyna w ich środowisku, czy to nowa uczennica w klasie czy cokolwiek.. i prosi o pomoc jedną z przyjaciółek.
Spędzają razem miłe popołudnie, ich znajomość się pogłębia. Wybierają się gdzieś kolejnego popołudnia razem, do kina, na łyżwy, do baru. Gdziekolwiek.
Dziewczyna zapomniała, że obiecała tego popołudnia spotkanie swojej przyjaciółce. Tamta na nią czekała. I się nie doczekała..
Czuje się więc oszukana, zraniona i.. zdradzona.
A to przecież nie przez złośliwość czy podły charakter tej pierwszej, lecz jej roztrzepanie, zapominalstwo i pochłonięcie przez nową znajomość.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-05, 21:18 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Geri napisał(a):
Czuje się więc oszukana, zraniona i.. zdradzona.
A to przecież nie przez złośliwość czy podły charakter tej pierwszej, lecz jej roztrzepanie, zapominalstwo i pochłonięcie przez nową znajomość.



tu nie ma zdrady ,nikt nikomu nie wyrządził krzywdy -przepraszam i wybacz przyjaciółko -jeśli jest przyjaciółkom to wybaczy -mój kolega (mieliśmy coś bardzo ważnego do załatwienia ) spóźnił sie, jakieś 150 godzin -bo poznał dziewczynę

co miałem robić , nic nas nie wiązało ani on mój brat ani adwokat nie partner -jaka zdrada?

poznajemy innych ludzi , jeśli to nie powoduje zrywania kontaktów z innymi , to jest to całkiem naturalne -i było by zile ,gdybyśmy nie poznawali nowych ludzi .

zresztą nie wiem czy w kontaktach towarzyskich , nawet na poziomie przyjaźni -możemy mówić o zdradzie -ta płaszczyzna jest zmienna -rzadko kto ma przyjaciół ,tych samych bardzo długo

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-05, 23:19 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel napisał(a):
tu nie ma zdrady ,nikt nikomu nie wyrządził krzywdy -przepraszam i wybacz przyjaciółko

Dlatego mówiłam, że przykład zakrawa o banał..
A czy jest tu zdrada? Myślę, że dużo zależy od pojmowania znaczenia tego słowa.
Dla kogoś zdradą jest dopiero bezpośrednie wbicie noża w plecy, okrutne i bolesne tak bardzo, że aż rozrywa..
Natomiast dla nadwrażliwych nawet taka 'bzdurka' może być już pewnego rodzaju zdradą i powodem do rozpaczy.
Bo - jeśli to przyjaźń - to jak można o niej zapomnieć dla jakiejś 'nowej nieznajomej'? Wystarczyłby jeden sms/telefon z uprzedzeniem, że spotkanie odpada z tego-i-tego powodu.. to byłoby jasne postawienie sprawy, uczciwość i dbałość o przyjaźń.
Swoją drogą, strasznie mnie wkurza tłumaczenie -
marbel napisał(a):
jeśli jest przyjaciółkom to wybaczy
.. normalnie skręca mnie..
Co z tego, że wybaczy? Nie no, fajnie... ale czy to nie powinno być tak, że gdy na kimś nam naprawdę zależy, to chce się unikać takich sytuacji? Sytuacji, gdy zawodzi się czyjeś zaufanie, gdy trzeba prosić o wybaczenie.... ?

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 00:53 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
albo zweryfikujesz swoje -pojecie przyjaźni ,albo zrobi to życie -druga wersja , jest boleśniejsza . możesz myśleć ,ze przyjaźń jest na cale życie ( nic nie jest na cale życie , nawet organy ci sie kiedyś zaczną psuć )
studia , praca nowe środowisko , małżeństwo i papużki nierozłączki , zaczynają widywać sie co kwartał . przyjaźń , schnie sobie schnie ... aż w końcu umiera
nie , no pewnie zdarza sie ze ktoś ma fart i przyjaciela na cale życie , zaufaj mi -proszę - to tak rzadkie zjawisko , ze szansa MINIMALNA .
serdecznie ci życzę takiej przyjaźni ,
a co do zdrady , nie pomylisz jej z niczym -kiedy cię dotknie


nie unikniesz" takich"sytuacji , bo życie ,nie skalda sie z samych pozytywów . co więcej z wiekiem ,pozytywy stają sie rarytasami .

a miara przyjaźni , to nie czas spędzony razem -to umiejętność rozumienia sie i wspierania wzajemnie . a to ze ktoś ,ma ,nam za złe ze odsapnęliśmy od niego dzień lub kilka dni , oznacza jedynie , ze ta osoba jest bardzo samotna i boi sie utracić kontakt -to jeszcze nie przyjaźń ( nie twierdze ze nie jesteście przyjaciółkami , nie znam was ) ale nie spotkałem sie jeszcze , z formą zaborczą , przyjaźni , której udało bysie przetrwać próbę czasu

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 17:20 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel, my dyskutujemy o przyjaźni, czy o zdradzie? :diabel:
Bo Ty rozpisałeś się o tym konkretnym związku dwóch bliskich sobie ludzi.
To był przykład tylko i wyłącznie, użyty po to, bym mogła wytłumaczyć co miałam na myśli pisząc wcześniej o 'nieświadomej zdradzie'.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 18:46 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
ale nie wytłumaczyłaś , bo przykład -który podałaś nijak sie ma do zdrady .
wiec postanowiłem ,przekazać ci kilka informacji o przyjaźni - żebyś na przyszłość nie myliła odpoczynku ze zdradą .

tak wiec , podaj przykład zdrady , a ja na nim, wytłumaczę ci mój punkt widzenia

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 19:09 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
Według mnie przykład z przyjaciółkami mógł być odpowiednim podłożem do dyskusji o zdradzie.
marbel napisał(a):
żebyś na przyszłość nie myliła odpoczynku ze zdradą

To niekoniecznie muszą być dwie różne rzeczy.. więcej - jedno drugiego nie wyklucza. Dwa pojęcia, które w pewien sposób mogą się przeplatać.
Widocznie mamy zupełnie różne pojęcie przyjaźni, odpoczynku czy zdrady. Kompletnie inne zdania. Cóż..
A może sam wymyśl jakiś dogodniejszy przykład, skoro mi tak ciężko jest Tobie przypasować?...

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 19:14 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
moja propozycja otwórz taki temat , tylko nie dziw sie potem ze zostaniesz wyśmiana

jak myślisz ze ,zdrada to chwilowa nieobecność w życiu innej osoby .. to kolejny raz przepraszam - ale jesteś nie dojrzała - masz 17 lat a siedzisz w dialektyce myślowej , odpowiedniej 9 latkowi
możesz mi zadać pytanie a skąd ja mogę to wiedzieć - -mogę i proszę kolejny raz -zaufaj mojej opinii , nie mogę pisać , jeżykiem do jakiego przywykłem - bo nie chce być rozpoznany -przez :( nazwijmy ich) adeptów - młoda damo - zaczyni myśleć , a nie powielać , myśli i opije innych -to prosta czynność i daje wiele radości

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 19:48 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
marbel, poniżasz mnie. Nie lubię tego, w jaki sposób się do mnie zwracasz. Jesteś niegrzeczny i bezczelny.

marbel napisał(a):
tylko nie dziw sie potem ze zostaniesz wyśmiana

Chyba tylko przez Ciebie. Nie zauważyłam, by ktokolwiek inny na tym forum potrafił pisać w taki sposób, w jaki piszesz Ty. Szczerze złośliwy, wrogi i lekceważący.
Poza tym, fora są od tego, by dyskutować. By zadawać może i głupie pytania.
Ale to właśnie świadczy o człowieku dobrze. Gdy chce rozwiać swoje wątpliwości, gdy chce trochę pomyśleć.

marbel napisał(a):
ale jesteś nie dojrzała - masz 17 lat a siedzisz w dialektyce myślowej , odpowiedniej 9 latkowi

Tak? Świetnie. Nie chcę w takim razie się zmieniać, by zostać takim zgryźliwym, acz wielce "dojrzałym" jak Ty człowiekiem.

marbel napisał(a):
zaufaj mojej opinii

Nigdy. Od czego mam własny mózg? Potrafię myśleć, nie potrzebuję, by ktoś mnie w tym wyręczał.
Sam dopiero co napisałeś, że 'myślenie to prosta czynność i daje wiele radości', czyż nie?

"Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za waszą twórczość i ekstazę
za wasze zachłanne przyjaźnie, miłość i lęk
że miłość mogłaby umrzeć jeszcze przed wami."
(całość tutaj - http://okruchyzzycia.blox.pl/2007/12/Pr ... iwych.html )

Fragment 'Przesłania do nadwrażliwych' autorstwa K. Dąbrowskiego.
Myślę, że całkiem trafny, jeśli chodzi o bagatelizowanie przez Ciebie 'zdrady jako chwilowej nieobecności w życiu innej osoby'.
Szkoda, że nie potrafisz zauważyć, że nie każdy myśli tak, jak Ty.
Że dla kogoś pojęcie przyjaźni jest tak różne od Twojego.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 21:32 
Geri i tym razem się z tobą nie zgodzę twój przykład nijak ma się do zdrady, to zwykłe rozkojarzenie, roztrzepanie, coś takiego może boli ale da się przebaczyć.
Zdradą jest kłamstwo wypowiedziane "prosto w oczy" to jest zdrada.
Zdradą jest zrobienie wbrew obietnicy z czystą premedytacją.
Zdradą jest pójście do łóżka z innym/inną kiedy ma się kogoś kogo się kochało.
To jest zdrada...
Ja nie zostałem nigdy zdradzony i dlatego nie potrafię odnieść się do opinii marbela, oszukany byłem, owszem ale to był zwykle niewinny żart +troszkę za duże zaufanie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO