dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-21, 21:32 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
wiesz, mi teraz tak łatwo pisać, że pewnie aborcja, jednak w gruncie rzeczy to nie jest taka prosta decyzja i nie przychodzi ona tak łatwo.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-21, 21:51 
aborcja psychicznie obciaza tez matke. ja jestem chyba za słaba psychicznie na cos takiego, mam z byle powodu wyrzuty sumienia :) zreszta moja ciekawosc kazalaby poczekac do porodu i obejrzeć swoje dziecko ;p
pozniej bym je zostawiła w szpitalu pewnie. :) a może nie?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 18:47 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-11-09, 17:10
Posty:605
Lokalizacja: Rzeszów
Może jestem młoda i mam tylko za 23 dni 13 lat, ale przecież jak się no nie wiem jest w stosunku to przecież instnieje taka szansa, że wkońcu zajdziemy w ciąże....ale w sumie jeśli ktoś jeszcze nie jest gotowy na to żeby mieć dziecko to aborcja to jedyne rozwiązanie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 19:41 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
ale w sumie jeśli ktoś jeszcze nie jest gotowy na to żeby mieć dziecko to aborcja to jedyne rozwiązanie ;)


Z tym bym się nie zgodziła. Jeśli ktoś nie jest gotowy żeby mieć dziecko, to według mnie nie jest też gotowy żeby współżyć. Dziewczyna w wieku 17-18 i więcej lat w razie ewentualnej wpadki jest już raczej w stanie wychować dziecko (nie mówię, że to jest proste, ale wykonalne). Ale jeżeli za "robienie dzieci" biorą się 12-13-14 latki to już jest czysta nieodpowiedzialność. Chcesz użyć życia to licz się z ewentualnymi skutkami...
Poza tym, tak jak już pisaliśmy wcześniej jest jeszcze pigułka 72h, ew. adopcja, zostawienie w szpitalu... Aborcja to ostateczne i chyba najgorsze rozwiązanie...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 20:06 
najtrudniej jest powiedzieć "mamo, tato, jestem w ciąży";) ja bym się na to nie odwazyła tj nie powiedziałabym tacie nigdy :) dlatego w pierwszej chwili pomyślałabym, że usunę ciążę i się nie dowiedzą. Myślę, że tak myśli wiele dziewczyn. Jednak chyba tak naprawdę w końcu olałabym co powiedzą rodzice {mój ojciec jest bardzo hm, konserwatywny i kiedyś powiedział, że by się mnie wyrzekł} bo to jednak życie :) może jeśli nie miałabym warunków by wychować to zostawiłabym do adopcji, miałoby szanse na szczęście. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-22, 20:12 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ja na pewno bałabym się powiedzieć rodzicom, ale w końcu bym to zrobiła ;)Bałabym się nie dlatego, że wyrzuciliby mnie z domu. Po prostu ciężko by mi było się przyznać, że nie jestem taka rozsądna jak myśleli, że zawiodłam ich zaufanoie. Ale wiem że mogę na nich liczyć, możeby się wściekli, ale w końcu by mi pomogli :)
Ale i tak mam nadzieję, że nigdy nie będę w takiej sytuacji ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-03, 12:29 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
ema napisał(a):
Dokładnie, na wsiach ludzie są mniej świadomi tych spraw. I chyba właśnie od mniejszych miejscowości należałoby zacząc takę "edukację".


nie wydaje mi sie ze jest mniejsza swiadomosc na wsi o takich sprawach,a ile sie slyszy o porzuconych dzieciach w miastach?!gdzie maja pod nosem jakies domy dziecka itp itd jesli nie chca wychowac maja szanse oddac w dobre rece

[ Dodano: 2007-06-03, 12:34 ]
alinQa napisał(a):
najtrudniej jest powiedzieć "mamo, tato, jestem w ciąży";) j


no coz jak sie nabroilo to trzeba poniesc tez konsekwencje swego czynuu. ja mysle ze z poczatku rodzice przyjmuja taka wiadomosc ze zloscia ktora jest spowodowana szokiem ale pozniej sie z tym oswajaja,przeciez nikt inny jak rodzice leiej tego nie zrozumie..

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-03, 17:34 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Eve21 napisał(a):
nie wydaje mi sie ze jest mniejsza swiadomosc na wsi o takich sprawach

oho, patriotyzm lokalny się odezwał :-P

Eve21 napisał(a):
no coz jak sie nabroilo to trzeba poniesc tez konsekwencje swego czynuu

dokładnie tak ale zawsze jest jakieś 'ale' 8-)

Kurcze zdarza że nastolatka zachodzi w ciąże przez gwałt i co wtedy ? Jeszcze jakby dziecku zagrażałaby śmierć albo choroba :roll: A takie moherowe baby mówią 'że trudno ktoś musi umrzeć żeby ktoś mógł żyć' - tak jedna powieedziala na jakimś marszu co go LPR zorganizował w Wawie

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-03, 18:08 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
Kurcze zdarza że nastolatka zachodzi w ciąże przez gwałt i co wtedy ? Jeszcze jakby dziecku zagrażałaby śmierć albo choroba :roll: A takie moherowe baby mówią 'że trudno ktoś musi umrzeć żeby ktoś mógł żyć' - tak jedna powieedziala na jakimś marszu co go LPR zorganizował w Wawie


Ehhh... Moherowe barety :/ Zastanawiam się tylko co zrobiłaby taka wyznawczyni Ojca Rydzyka kiedy znalazłaby się w takiej sytuacji? Bo teksty w stylu "ktoś musi umrzeć..." jest bardzo prosto mówić - gorzej jak trzeba samemu dokonać wyboru :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-03, 18:31 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-21, 20:18
Posty:678
Lokalizacja: z wczorajszej gazety
Natty napisał(a):
oho, patriotyzm lokalny się odezwał :-P

Natty mow co chcesz ale to ze ktos jest ze wsi to nie znaczy ze jest niedouczony i nic nie wie na temat aborcji,wychowywania dziec czy eutanazji.kazdy ma swoj zasob wiedzy i nie nalezy okreslac ludzi ze wsi ze maja mniejsza swiadomosc

_________________
Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności,
być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury,zaufanie i radosną rezygnację.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO