dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-06, 21:00 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
no oczywiście, że z dwojgiem prościej i jakoś naturalniej..
ale - w przypadku Kościoła - gdy matka się do swej roli nie nadaje, niech sobie weźmie dłuższy urlop :-/ Ojciec sam sobie powinien poradzić czas jakiś...

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 21:47 
Geri napisał(a):
Ojciec sam sobie powinien poradzić czas jakiś...

moja droga bardzo naiwne podejście czyli kościół ma zniknąć na jakiś czas bo przeszkadza? a potem ma wrócić jak będzie potrzebny?
ech tak się nie da...
A ja na kościół radze spojrzeć jak na najstarszą instytucję świata, (nawet jak na firmę) cóż czasem ciężko mu się dostosować ba czasem "zatrudnia" nie wykwalifikowanych pracowników(np.: pedofilii), a czasem geniuszy swojej branży (Jan Paweł II)
Uważam że mimo błędów kościół powinien istnieć.
Jeżeli komuś przeszkadza to że istnieje kościół przypomnę że w Polsce panuje wolność wyznania i nie musicie/my chodzić do kościoła. Tak jak z firmą możemy przejść do innej lub sami założyć własną.
Wybaczcie porównanie kościoła z firmą ale tak było mi najłatwiej określić swój punkt widzenia....


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-06, 23:12 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-30, 20:23
Posty:386
Lokalizacja: śląsk
Różowy Satanisto, ależ właśnie o tym mówię.
Wcześniej marbel twierdził, że nie można być prawdziwie wierzącym i jednocześnie 'olewającym' w pewien sposób Kościół.
Wszystko, co napisałeś, jest dla mnie zrozumiałe. Ba, nawet się z tym zgadzam 8-)
Kościół znikać nie musi. Wystarczy, że konkretna osoba - dla której Kościół jest li i jedynie instytucją nie mającą wiele wspólnego z wiarą - odpuści sobie na jakiś czas. Tyle.

_________________
W walce pomiędzy tobą a światem - sekunduj światu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-07, 00:42 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
Geri napisał(a):
Poza tym, co to w ogóle ma znaczyć, ta Twoja odpowiedź??
Tu jest temat 'Kościół'. Przykład z historią podałam


wiec podawaj przyklady na temat

quote="Karla_3331"]To księżą robią wodę z mózgu mówiąc[/quote]to nie daj sobie robić wody z mózgu
w wypadku kościoła rzymsko katolickiego -ksiądz i kościół (budynek) to cześć integralna wiary
odrzucasz to? równoznaczne z odrzuceniem wiary z zaprzeczeniem CREDO

[ Dodano: 2008-02-06, 23:47 ]
Cytuj:
Jeżeli komuś przeszkadza to że istnieje kościół


to niech go ignoruje a nie walczy z nim

[ Dodano: 2008-02-06, 23:55 ]
Cytuj:
Tu akurat jedyne, co udowodniłeś, to że jesteś wredny, że sprawiało Ci przyjemność utrudnianie życia historykowi.


a ty kolejny raz udowodniłaś ze wszystko można wyrwać z kontekstu i pozbawić domyślnego znaczeni (wybiorcze myślenie

Geri napisał(a):
Żebyś mógł zrozumieć, jak ja widzę chodzenie do kościoła, gdy nic się z tego nie wynosi.
)

to po co chodzisz ? ja to miejsce czuje jak elektromagnes jak koncentrator -nie widzę tak dewot i maniaków -tylko ludzi -proszących - dziękujących - i skarżących sie itd

czy to istotne ,czy zostaną wysłuchani ?...chyba nie ...istotne ze mają gdzie to z siebie wyrzucic

[ Dodano: 2008-02-08, 23:55 ]
Cytuj:
kościół miał przejąć w tym całym chrześcijaństwie rolę matki. Wystarczy Bóg.



a tobie wystarczy samo ciało ? albo sama dusza ?
jeśli Bóg jest dusza wiary , to kościół jego ciałem
a ty co 100% akceptacji
Mr perfect
wewnętrznie nie czujesz ze masz , jakiś mały konflikt
to samo kościół-to tylko ciało wiary

_________________
nudy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-23, 21:40 
Wpiszcie do wyszukiwarki - Jasenovic , to zobaczycie jakie to sługi boże


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-24, 15:29 
O sory - Jasenowac - katolicki Oświęcim


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-16, 22:35 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 17:21
Posty:120
Lokalizacja: Mazowieckie
Tak czy siak w Bibli znajduje się wiele nie ścisłości. Nie które z materiałów czy nawet fragmentów zostało ukryte przed światłem dziennym. Po części to już się wydaje manipulacją ludźmi, w pewnym stopniu oczywiście. Moim zdaniem chodzenie do kościoła na "pokaz" jest dla mnie sprawą chorą poniekąd tak samo jak uczęszczanie na lekcje religi. Bo jaki to ma sens? Skoro robimy to tylko ze względu na presję otoczenia, rodziców, nauczycieli. Uważam, że każden powinien mieć wypracowane swoje zdanie. Naprawdę doceniam to i szanuje jak ktoś chodzi do kościoła z własnej woli, dla własnej satysfakcji. Po to bo głęboko wierzy... A kiedy zadasz pytanie "pozornie" wierzącemu katolikowi w stylu "wyjaśnij mi logicznie dlaczego chodzisz do kościoła, dlaczego uczęszczasz na religie oraz dlaczego wierzysz w Boga. Poprzyj swoją wypowiedź jakimiś faktami które cię do tego skłaniają" Są to tylko moje przypuszczenia ale pewnie ze 50% naszych polskich wiernych katolików na takie pytanie albo niewiedziałaby co powiedzieć lub powiedziałaby wam same bzdury... :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-16, 23:11 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Ja nie jestem jakiś super pobożny (nie uczęszczam na żadne nabożeństwa itp) ale co niedziele chodzę do kościoła. Wierzę w Boga bo mnie uczono od dziecka że On istnieje. Nie ma jednoznacznych dowodów że Bóg istnieje, ale nie ma też że nie istnieje. Nie zgadzam się z niektórymi rzeczami które narzuca/naucza kościół i nie ma możliwości wyjaśnienia tego logicznie, ale mam w kim położyć nadzieję, no i poza tym tak jak stwierdził Pascal w swoim "rachunku Pascala ;P) że nawet jeśli Bóg by nie istniał to bardziej opłaca się wierzyć ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-16, 23:31 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 17:21
Posty:120
Lokalizacja: Mazowieckie
No nawet jeśli Bóg nie istnieje to dlaczego mam wierzyć w to tak na "zapas"? Jeśli nie jestem do czegoś przekonany, pewny to po co mam w to wierzyć? Żeby robić sobie złudną nadzieję, że może... on jednak istnieje. Szostol weź pod uwagę za przykład swoją własną osobę. Wierzysz w Boga bo Cię tego uczono od dziecka. Moim zdaniem jest to właśnie presja. Robie to bo tak mnie uczyli,wychowali i tego ode mnie wymagają mimo, że mogę w to nie wierzyć lub posiadać zupełnie inne zdanie ( bez urazy :P nie wiem jak jest dokładnie w twoim przypadku, a to był tylko przykład :D ). No nie ukrywam że sama nadzieja i głęboka wiara ( w coś...? ) jest pewnym "motorem" dla nas wszystkich. :-?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-16, 23:36 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Ja mam normalną rodzinę i pewnie mógłbym po prostu powiedzieć, ze to jakieś brednie i że nie będę w to wierzył, ale nie mam takiego zamiaru. Jak napisałeś jest to dla mnie pewien "motor". Masz z pewnością rację że wszystko zaczyna się od pewnej presji, ale jakoś nie żałuję. Może gdyby wszystko zaczęło się inaczej miał bym inne poglądy, ale jest jak jest i nie mam zamiaru tego zmieniać. Ja również nie mam żadnych uprzedzeń do ateistów, wyznawców innej wiary i na pewno nie będę nikogo przekonywał że Bóg istnieje. To jest prywatna sprawa każdego z nas czy wierzy i jeśli tak to w co, tak samo ja np.k tak strasznie negowany przez kościół homoseksualizm...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO