dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-16, 23:37 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Raz' napisał(a):
No nawet jeśli Bóg nie istnieje to dlaczego mam wierzyć w to tak na "zapas"? Jeśli nie jestem do czegoś przekonany, pewny to po co mam w to wierzyć?


bo wierząc nic sie nie traci a nie wierząc mozna stracic wszystko [zycie wieczne] - to zaklad Pascala.

Cytuj:
Wierzysz w Boga bo Cię tego uczono od dziecka. Moim zdaniem jest to właśnie presja. Robie to bo tak mnie uczyli,wychowali i tego ode mnie wymagają mimo, że mogę w to nie wierzyć lub posiadać zupełnie inne zdanie


no, zaszlosci kulturowe... ciężko jest nie wierzyć w coś co było wpajane od dziecinstwa, czym przesiąknelismy na wskros. ale przeciez to samo dzieje sie na kazdej plaszczyznie zycia :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-16, 23:51 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 17:21
Posty:120
Lokalizacja: Mazowieckie
Szostoll ja też mam zupełnie normalną rodzinę ( chyba :lol: ) i tak samo jak ty zostałem wychowany w tej wierze. Nie mówie, że to są brednie bo w zasadzie pewności co do prawdy i autentyczności no niby nie ma :P Co do ateistów to już zupełnie chyba z innej "beczki". Podobnie jak ty nie potępiam ateistów ale uważam, że są dziwni. Poza tym wydaje mi się iż prawdziwego ateiste trudno napotkać :-P
dream, masz racje stwierdzeniem że to samo dzieje się na każdej płaszczyźnie życia. Tylko po co mam wierzyć na "zapas"? Bo wierząc nic nie strace, a nie wierząc moge stracić wszystko... Ale po co mamy żyć w złudzeniu " albo się uda albo nie"? Skoro mamy wybór to po co na siłe? :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-16, 23:58 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
nie wiem :) mnie akurat nie pytaj bo ja nie wierze i po prostu inne postrzeganie swiata 'w glowie mi sie nie miesci' bo jestem typową materialistką.

Zresztą, wizja zycia wiecznego, niesmiertelnej duszy, jakoś mnie nie pociąga, wiec to zadna 'wygrana'.

w ostatecznym koncu jest cos upajającego i pięknego :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-21, 18:54 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
w ostatecznym koncu jest cos upajającego i pięknego :


Słowa , słowa. Jakoś wszyscy walcza o zdrowie , życie swoje i rodziny. I światopogląd nie ma tu nic do rzeczy .

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO