dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Kościół.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-16, 18:33 
jaki jest wasz stosunek do tej instytucji? Co o niej myślicie?
Co sądzicie o naukach kościoła?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-17, 20:28 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Ja osobiście jestem wierząca... kościół... grzechem by było napisanie tego... ale no cóż... człowiek to grzeszna dusza. No więc uwarzam, zze troche głupie jest to, że co tydzień jest tak samo... może czytania pozmieniane... ale ewangelie... niektóre to już chyba na pamięć powinnam znać... =/ Myślę, że czczenie Jezusa jest ok, ale no wiecie tak co tydzień?? To ile w końcu można dziękować Mu za wyzwolenie?? To chyba lekka przesada, albo zbytnie przywiązywanie uwagi do swoich czynów =/ to mnie zawsze bulwersowało. Kościół naucza rzeczy, które tak naprawdę nie wiem po co nam. Najważniejsze rzeczy i tak znam... a zresztą ja tu nic do gadania nie mam :roll: to kosciół za bardzo siebie wielbi a przy okazji Jezusa... wybaczcie, że to pisze... Ale i tak bede zawsze wierzaca.

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 07:53 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ja już pisałam na ten temat w temacie o wierze.
Według mnie Kościół to instytucja wymyślona przez ludzi, po to żeby łatwiej można było kierować ciemnym ludem. Tak było już od dawnych czasów - ksiądz powiedział "jesteś grzesznikiem, za karę masz oddać cały swój majątek, bo jak nie będziesz się smażył w piekle!" a człowiek szedł i to robił, bo się bał. Teraz już nie mają takich dużych możliwości, bo ludzie są caraz bystrzejsi, zaczynają się buntować. Ale czy Kościół nie próbuje dalej ingerować w nasze życie? Tego nie czytaj bo będziesz przeklęty, tego nie oglądaj bo zgnijesz w piekle, na tego głosuju w wyborach (!) bo to jedyny sprawiedliwy... :-/

Dodatkowo te wszystkie obrzędy - nie mogę zrozumieć dlaczego Bóg dał nam życie i stworzył taki piękny świat skoro my nie mamy prawa się nim cieszyć. Powinniśmy całe życie pościć, umartwiać się, chodzić w workach pokutnych i wtedy będzie ok.

Trzecia sprawa - modlitwy. Czy nie lepiej byłoby modlić się własnymi słowami? Taka modlitwa płynąca z serca jest według mnie dużowięcej warta niż bezmyslne wyklepanie formułki... Ale niestety, nie wszyscy się ze mną zgazdają :-?
Czytaliście kiedyś katechizm do bierzmowania? Przecież to zwykłe pranie mózgu - formułki które trzeba wkuć na pamięć, ale których nikt nie rozumie...

I powtórzę jeszcze raz to, co już kiedyś pisałam: Jestem wierząca, ale wierzę w Boga nie w Kościół...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 10:56 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
ja napisze krotko bo moja opienie na ten temat w sumie znacie...Kosciol sucks! :mrgreen: :-P

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 16:38 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-18, 16:00
Posty:24
g7odny napisał(a):
Kosciol sucks!

Krótko i zwięźle 8-)

Ja osobiście nie uczęszczam do kościoła, a także na zajęcia z religii w mojej szkole. Jak napisała ema, kościół i księża manipulują wiernymi, którzy zamiast kierować się rozumem i zdrowym rozsądkiem, słuchają i wykonują polecanie jak zagubione owce. Zagłosuj na tego, bo tamten jest zły. Tak samo jest z wizytą duszpasterską. W jakim celu księża chodzą po domach ?! W celu zwinięcia białej koperty z bardziej lub mnie zadawalającą zawartością :] Po za tym cała ta wizyta nie przypomina wizyty, a raczej przelotne spotkanie ze swoimi parafianami.

_________________
ex oriente lux ot co !


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 16:48 
g7odny napisał(a):
ja napisze krotko bo moja opienie na ten temat w sumie znacie...Kosciol sucks! :mrgreen: :-P


toś się wysilił :)

Olu, kult Jezusa i podkreslanie go na kazdym kroku jest uzasadnione bo to idea Chrzescijanstwa;) - Bóg jest miloscią a Jezus z tej miłości odkupił nasze winy cierpiąc za nas. no i Jezus wyroznia nas z innych religii ;)

Mnie wkurza w kościele jego obłuda i hipokryzja.
Zastanawialiście się ilu księży wierzy tak w 1OO% w to co mówi?!
Czy gdyby wierzyli to w ich gronie byliby ludzie tacy jak Pec {dla przypomnienia: - molestował chłopców} czy Wielgus?
Czy nie jest tak, że chodzi tylko o kase? a księża są jak politycy? Zyc jak najlepiej i jak najdostatniej? :) nie dasz na tace a ksiądz już krzywo popatrzy i powie "a bierzmowanie chciałoby się mieć?"
Kościół jest jak lis :) wielce przebiegły :)
potępia zwiążki partnerskie bez ślubu i nazywa grzechem bo przez to mniej pieniędzy wpływa. Wymyśla grzechy pierworodne i zabrania antykoncepcji by zarobić na chrztach i podbijać mocno fałszywe statystyki "ludzi wierzących" bo ochrzczonych :) z tego tytułu roszczy sobie różne przywileje.
Nauki kościola są nie życiowe i zacofane tak jak wspomniany wyzej problem antykoncepcji czy masturbacji bądź związków partnerskich.
Podobnie jak fakt, że książa nie mogą mieć partnerek czy dzieci :) Rodzi to niezdrowe dewiacje ale sluzy temu by majątek księży po ich śmierci nie odpływał z kościoła.
Kościół mało już ma wspólnego z zakonnicami które opiekują się chorymi dziećmi itp, widziałam w metrze zakonnice opiekujące się niewidomymi dziećmi, wierzcie, nie były to zakonnice kościoła rzymsko-katolickiego bo ten coraz mniej robi dla ludzi. Wmojej parafii są bardzo niemili księża i opryskliwi, gdy przychodza po kolędzie cięzko im przetłumaczyć, że "nie, dziękuję", w dodatku wydaje mi się, że Ci wszyscy ludzie którzy tam chodzą tak naprawde nie wierzą, nie słuchają kazania i ewangelii, patrzą na zegarki, ziewają, wiercą nogą w podłodze ze znudzeniem przestępując z prawej na lewą. Ubierają się wręcz galowo {na wsiach to widać najbardziej} by pokazać się sąsiadom. zakłamaniee.
poza tym kościół i wiara powinna być wolna od polityki a jawne sympatyzowanie kaczyńskich przez radio maryja itp jest moim zdaniem nieetyczne.

Chociaż nie można uogólniać. Chorwacja, Ljubacz koło Zadaru. (2OO osób liczy ów wioska):)
Starszy Chorwat który jest księdzem siedzi w restauracji i patrzy jak mężczyźni grają w karty - na pieniądze. Nie przyłancza się ale dyskutuje z mężczyznami. Nie mówi im, że to co robią jest złe, rozmawiają jak znajomi. Na kościele wisi tablica z obręczą do gry w kosza, zaraz obok sznur przymocowany do dzwonu. Rozmawiamy z mieszkańcem wsi, pytamy się jak często chodzi do kościoła, odpowiada, że raz, na Boże narodzenie pomijając pogrzeby, chrzciny i msze za bliskich, odpowiada, że do kościoła chodzą głównie kobiety by spotkać się i porozmawiać. Mówi, że na tace daje 50 kun {25zł} właśnie w okresie Bożo Narodzeniowym - 50kun rocznie po czym dodaje, że ksiądz bardzo mu pomógł po śmierci ojca. :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 16:54 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-16, 18:16
Posty:878
Lokalizacja: ja sie wzialem:D
a Ty nabazgralas tyle ze czytac mi sie niechce:P Oooo, stresc to troche:P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 18:07 
streszczając nie lubie kocscioła ;P


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 19:02 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
yeti napisał(a):
a Ty nabazgralas tyle ze czytac mi sie niechce:P Oooo, stresc to troche:P
hahaha pomyslalem to samo...:D

Cytuj:
streszczając nie lubie kocscioła ;P
nie mozna bylo tak odrazu? :D

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-01-18, 19:21 
w gimnazjum przywykłam do rozprawek, w liceum mi ich brakuje wiec zeby nie wyjsc z formy... :P


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO