dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-11-21, 13:55 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Jeśli chodzi o pierwszą część twojej wypowiedzi, to myślę, że nie jesteś ateistą w dokładnym znaczeniu tego słowa. Ateista w skrócie mówiąc twierdzi i stara się udowadniac wszem i wobec, że nie ma Boga.
Ty zdaje sie, nie chcesz go wielbić we wspólnocie u której zauważasz obłudę, zakłamanie itp. A to nie ma żadnego powiązania z faktem czy Bóg jest czy Go nie ma. Przecież starożytni Żydzi jedynie wielbiący wówczas Boga Biblii zabili Chrystusa na którego niby czekali. To co- nie nie istniał Bóg który go posłał ?
Twoją postawę określił bym mianem " bezbożność " :). Nie chodzi mi o twoją moralność tylko raczej właśnie o niechęć do wielbienia Boga razem z takimi gogusiami - i myślę , że masz dużo racji.

Liczenie wiernych w kościele ? Myślę , że chcą wiedzieć jaki mają wpływ na społeczeństwo tzn po imieniu władzę. Po drugie chcą wiedzieć jaka kasa spłynie z nabożeństw - bo prZecież wydatki trzeba planować ::))

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-11-21, 16:32 
.


Ostatnio edytowano 2010-12-19, 15:26 przez Karlito, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-11-28, 19:38 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-11-14, 15:32
Posty:104
Przypomnijmy historię Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego-dzisiejszej Organizacji Świadków Jehowy,której założycielem był Karol Russell.Rodzice byli wyznania prezbiteriańskiego,sam do 18 roku życia trzykrotnie zmieniał wyznanie-w póżniejszych latach przechodzi do adwentystów.W r.1879 odłączył się od nich tworząc nową religię,ogłaszając,że Bóg powołał go do jedynie prawdziwego wykładu Pisma św.Objeżdża USA,Japonię,Chiny,Indie,Palestynę,Austrię i Polskę.Bardzo dużo pisze broszur,książek(niewygodne wersety Pisma św.wykreśla)treścią których w większości było wpajanie nienawiści do innych wyznań a w szczególności do Kościoła Katolickiego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-11-29, 16:43 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
justus napisał(a):
Przypomnijmy historię Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego-dzisiejszej Organizacji Świadków Jehowy,której założycielem był Karol Russell.Rodzice byli wyznania prezbiteriańskiego,sam do 18 roku życia trzykrotnie zmieniał wyznanie-w póżniejszych latach przechodzi do adwentystów.W r.1879 odłączył się od nich tworząc nową religię,ogłaszając,że Bóg powołał go do jedynie prawdziwego wykładu Pisma św.Objeżdża USA,Japonię,Chiny,Indie,Palestynę,Austrię i Polskę.Bardzo dużo pisze broszur,książek(niewygodne wersety Pisma św.wykreśla)treścią których w większości było wpajanie nienawiści do innych wyznań a w szczególności do Kościoła Katolickiego.


Haha. Ale gość ma we łbie poukładane. Karol Rusell ? Na pewno ? A ja gdzieś słyszałem , że to był Charles Taze Russell .
Ale nie oto mi chodzi, ciekawsze jest to, że obecny papierz Benedykt brał udział w II wojence światowej - tak stosował naukę Chrystusa o miłosci bliżniego , nieprzyjaciół i wkładaniu miecza do pochwy. Czy ktoś z Was pamięta jego wizytę w Oświęcimiu ? Tak pomiatał, że jego goryle nie mogli za nim nadążyć. Ale biedny musiał być , że go tu zmusili przyjechać. I to jest dopiero paranoja - najpierw Niemcy zamordowali Kolbego , pózniej został świętym a teraz niemiecki papierz musi się do niego modlić. Jest za co kochać KK.
To , w porównaniu z Rusellem , to pryszcz.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-11-30, 19:27 
.


Ostatnio edytowano 2010-12-19, 15:28 przez Karlito, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-12-01, 20:13 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Nic niestety nie chcę udowodnić. Ale możemy jeszcze porozmawiać jak inni gorliwi pomordowali Indian obu Ameryk. Zdaje się też mieli Biblię w rekach. Walczyli o ich dusze ?

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-12-02, 13:32 
.


Ostatnio edytowano 2010-12-19, 15:29 przez Karlito, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-12-02, 17:22 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Wyższą ?
Od czego ?
Ostatnio czytałem, że fakt iż podstawowe oddziaływania we wszechświecie są tak dokładnie wobec
siebie nawzajem dobrane, naleŻy przypisywać - cytuję : " jakiejś egzotycznej sile "

Niektórym słowo " Bóg " więżnie w gardle.
Ktoś skomentował wysublimowane wywody naukowe, wypocone tylko po to by wyszło, że Boga niet - w taki sposób : " Lepsza logika niż nic, ale lepsze nic niż Bóg " .

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-12-05, 21:15 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-11-14, 15:32
Posty:104
Ciekaw jestem dlaczego założyciel Karol(który nie znał alfabetu ani języka greckiego)wykreśla następujące wersety z Biblii:Mk 16.9-20,Łk 23.34,J 21.25,IP2.5.IIP 1.16,Apok 5.3-13,Apok 20.5 przecież w ciągu długich wieków nikt a nawet wielcy heretycy nie ośmielili się na ten krok.Jaki cel miało ogłaszanie końca świata na rok 1874 a póżniej przez jego następcę niby prezydenta Judge Franklina Rutherforda na rok 1925.Albowiem jeśli ktoś mniema,że jest czymś,gdy niczym jest,sam siebie zwodzi(Gal.6.3)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-12-21, 19:46 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-01-15, 17:44
Posty:19
Lokalizacja: Gdańsk
justus napisał(a):
Ciekaw jestem dlaczego założyciel Karol(który nie znał alfabetu ani języka greckiego)wykreśla następujące wersety z Biblii:Mk 16.9-20,Łk 23.34,J 21.25,IP2.5.IIP 1.16,Apok 5.3-13,Apok 20.5 przecież w ciągu długich wieków nikt a nawet wielcy heretycy nie ośmielili się na ten krok.Jaki cel miało ogłaszanie końca świata na rok 1874 a póżniej przez jego następcę niby prezydenta Judge Franklina Rutherforda na rok 1925.Albowiem jeśli ktoś mniema,że jest czymś,gdy niczym jest,sam siebie zwodzi(Gal.6.3)

Pierwsza sprawa-nie wiem dlaczego twierdzisz, że te wersety zostały wykreślone, korzystam z Biblii w Przekładzie Nowego Świata i zapewniam, że wszystkie wersety, które wymieniłeś są na swoim miejscu.
Po drugie-na jakiej podstawie twierdzisz, że któryś z wymienionych przez ciebie panów zapowiadał jakiś koniec świata w 1874, a później w 1925 roku? To bzdura wymyślona przez tych, którzy zniesławiają Świadków Jehowy. Jakoś nie raz już zauważyłem, że jakimś cudem wszyscy inni wiedzą o Świadkach Jehowy więcej niż oni sami o sobie :ohno:
A na trzecim miejscu, chciałbym zaznaczyć, że zgadzam się z cytatem z Biblii, który zawarłeś. Nawiązując do niego, oznajmiam, że żaden z w/w panów nie uważał się za kogoś szczególnie wyjątkowego, to byli zwykli ludzie, którzy szczerze i gorliwie badali Biblie. Zycie dostosowywali sukcesywnie do zdobywanej wiedzy. Z drugiej strony, żaden Świadek Jehowy nie uważa w/w panów, za jakichś "guru", to ludzie jak każdy z nas, więc tym bardziej nie rozumiem, po co o nich piszesz, i to w ten sposób. Nasuwa mi się jeden wniosek-byle oczernić, znaleźć coś na Świadków, których, jak sądzę nie cierpisz :bored:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO