dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-09-14, 23:49 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-09-13, 23:27
Posty:21
Niedawno wyczytałem, że Świadkowie przewidywali koniec świata na 1975 rok i kiedy do tego nie doszło wielu ludzi ich opuściło. Słyszeliście o tym?

_________________
Bim bom


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-09-17, 15:39 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-09-17, 15:01
Posty:19
Lokalizacja: KONIN
Po pierwsze to nie żaden koniec świata, bo przynajmniej ja o tym nie słyszałem. Chodziło o to że w publikacjach Świadków Jehowy ukazała się informacja że w tym roku zakończy się 6000 lat od stworzenia człowieka przez Boga.
Wielu z samych Świadków Jehowy oczekiwało że może nadejdzie biblijny armagedon lub stanie się coś nadzwyczajnego, choć sam Jezus powiedział że "nawet on nie zna dnia ani godziny tylko sam Bóg".
Oczywiście, była to ludzka nadgorliwość, z chęci spełnienia się biblijnych proroctw, na której niektórzy się zawiedli.
Zaufali własnym poglądom, a nie temu co pisze Biblia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-09-17, 15:45 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-09-17, 15:01
Posty:19
Lokalizacja: KONIN
Julek 47 napisał(a):
Pismo Święte przeczy nauce świadków Jehowy!II Tym.4,3-4Przyjdzie bowiem chwila,kiedy zdrowej nauki nie będą znosili,ale według własnych pożądań-ponieważ ich uszy świerzbią-będą sobie mnożyli nauczycieli.Będą się odwracali od słuchania prawdy,a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.


Julek 47 napisał(a):
Gal.1,6-9 Nadziwić się nie mogę,że od Tego,który was łaską Chrystusa powołał,tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.Innej jednak nie ma:są tylko jacyś ludzie,którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej,którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!Już to przedtem powiedzieliśmy,a teraz jeszcze mówię:Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej,którą otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


Może raczej Pismo Święte przeczy nauce Kościoła Katolickiego, gdyż opiera on swe poglądy na pogańskich dogmatach zapożyczonych przez wieki od tych religii i ich tradycji, a nie na Biblii.
Więc są to słowa które tyczą się raczej Kościoła niż samych Świadków Jehowy, którzy swe nauki opierają tylko i wyłącznie na Piśmie Świętym - Biblii.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-09-21, 17:35 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
ramonescojones napisał(a):
Niedawno wyczytałem, że Świadkowie przewidywali koniec świata na 1975 rok i kiedy do tego nie doszło wielu ludzi ich opuściło. Słyszeliście o tym?



Tak "słyszeliśmy". A czy wy słyszeliscie o pedofilach i homoseksualistach w sutannach i , że z tego powodu wielu katolików przestało chodzić do kościoła ? A papież nawet się nie czrewieni, choć wspólczuje ofiarom - to bardzo pokrzepiające.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-10-27, 09:15 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-09-22, 11:00
Posty:35
Witajcie!
Ja też jestem Świadkiem Jehowy. Zostałem ochrzczony 23.10.2010 czyli w tę sobotę.
Również chciałbym się dołączyć do dyskusji jako odpowiadający na pytania :-)
Widzę też, że temat od miesiąca nie odwiedzany.
Pytajcie nas! Z chęcią odpowiemy!
Jakby co uws możesz mnie jakoś zweryfikować jeśli mi nie uwierzysz ;-)

_________________
panele poznań, płytki caesar, płytki poznań, pergo poznań


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-10-27, 15:34 
Ja kilka razy odwiedziłem


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-10-27, 21:13 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-02-28, 09:05
Posty:95
Dlaczego ŚJ całkowicie odrzucają tradycję apostolską?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-10-29, 22:32 
Nie wiem


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-10-30, 02:20 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-09-17, 15:01
Posty:19
Lokalizacja: KONIN
transfer napisał(a):
Dlaczego ŚJ całkowicie odrzucają tradycję apostolską?


A czy Jezus pochwalał tradycję ?

(Mt 15:3|)
"On, odpowiadając, rzekł do nich: „A czemu wy naruszacie przykazanie Boże ze względu na waszą tradycję?"

(Mk 7:13)
"... i tak unieważniacie słowo Boże swoją tradycją, którą przekazaliście. Czynicie też wiele tym podobnych rzeczy"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tradycja_Apostolska

Cytuj:
W katolicyzmie i prawosławiu Tradycja Apostolska (lub po prostu Tradycja) – część depozytu wiary niezapisana w Biblii, (...) przekazywana początkowo ustnie przez Kościół. Traktowana jest za źródło wiary równorzędne Biblii lub Biblię określa się jako spisaną część Tradycji. Protestantyzm odrzuca tradycję apostolską w myśl reformacyjnej zasady Sola scriptura.

Tradycja jest więc pojęciem szerszym od Biblii i z tego powodu w Kościele katolickim uznaje się Tradycję Apostolską jako w pewnym sensie nadrzędną wobec Pisma Świętego, zgodnie z przekonaniem, że Słowo spisane jest wtórne wobec Słowa Bożego.


(Objawienie Jana 22:18,19)
"Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju; a jeżeli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg odejmie jego dział w drzewach życia i w mieście świętym — rzeczach opisanych w tym zwoju."


Po za tym tak zwaną "tradycję apostolską" nie zatwierdził Jezus czy apostołowie, lecz XIX Sobór Powszechny - Sobór Trydencki z 1547 roku. Z biblią nie ma on więc nic wspólnego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PYTANIA DO ŚWIADKÓW JEHOWY
PostNapisane: 2010-10-30, 22:54 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-01-08, 00:36
Posty:97
Z tą krwią u świadków to bzdura - bo dopuszczają przeszczepy, a transfuzja krwi jest właśnie przeszczepem komórek krwi. Przeszczepiona krew nie jest metabolizowana w wątrobie!!! Nie jest więc spożywaniem krwi. I podawanie przykładu, że transfuzja krwi wygląda jak wstrzykiwanie wódki przez żyłę, to zwykła nieznajomość medycyny! Wódka, lekarstwa itp. podawane przez krew są metabolizowane przez wątrobę, a podana przez transfuzję krew nie! Bo to w sumie przeszczep!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO