dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-12, 10:26 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Natty napisał(a):
ema ale przyznasz ze jest różnica miedzy np lista dlubiacych w nosie a lista Żydow, zwlaszcza jesli jest ona na stronie Redwatch gdzie jeszcze sa inne bzdury o polskim narodzie i o np walce bialej rasy.


No jasne - to tak jakby ta lista była spisem tych których trzeba nienawidzić/zniszczyć :roll:
Tym bardziej, że chyba większość ludzi z tej listy Żydami nie jest


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 10:29 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
nie wiem, mi to wszystko jedno czy Żyd czy Palestyńczyk czy Chińczyk :-) Nawet jeśli sa to bardzo dobrze, napewno są z tego dumni :)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 13:21 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
ema napisał(a):
A rób sobie nawet listę ludzi dłubiących w nosie - ale jeśli zamieścisz ją w internecie pogwałcisz ich prywatność!

? Na tej liście są osoby publicznie znane. Jeżeli myśleć takimi kategoriami, to wszystkie gazety typu "Życie na gorąco" musiałby splajtować.

Oczywiście, nie da się przeoczyć elementu antysemickiego. Oni nie robią tych list po to, by rozdawać tym ludziom kwiaty. Z drugiej strony nie jest to zabronione prawnie.

To trochę tak jakby w Irlandii ktoś robił spis wszystkich Polaków. Nie jest to zabronione, bo niby dlaczego? Z drugiej jednak strony można kogoś podejrzewać o złe zamiary.

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 16:36 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Dishman na jakim Ty świecie żyjesz? :roll: Można podejrzewać o złe zamiary? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że na tego typu stronach są treści szkalujące Żydów i Obcokrajowców...

Czyli według Ciebie te brukowce są w porządku wobec ludzi których obsmarowują? I nie ma nic złego w publikowaniu np. fotki aktorki która drapała się za przeproszeniem po tyłku?
Pozostawię to bez komentarza :-|


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 18:32 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
ema napisał(a):
Dishman na jakim Ty świecie żyjesz? :roll: Można podejrzewać o złe zamiary? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że na tego typu stronach są treści szkalujące Żydów i Obcokrajowców...

?! Co Ty pleciesz? Wyjmujesz zdanie z kontekstu? O kim to pisałem i przy jakim przykładzie tak napisałem? Weź się zastanów dziesięć razy zanim zaczniesz coś pisać.
Dishman napisał(a):
To trochę tak jakby w Irlandii ktoś robił spis wszystkich Polaków. Nie jest to zabronione, bo niby dlaczego? Z drugiej jednak strony można kogoś podejrzewać o złe zamiary.

To dla przypomnienia. Czytaj to co piszę uważnie i nie doszukuj się ukrytych znaczeń. Z góry wielkie dzięki.
ema napisał(a):
Czyli według Ciebie te brukowce są w porządku wobec ludzi których obsmarowują? I nie ma nic złego w publikowaniu np. fotki aktorki która drapała się za przeproszeniem po tyłku?

Osoba rozpoznawalna i taka która na łamach gazety wypowiada się o swoich sprawach bardzo prywatnych i intymnych sama pozbawia się prywatności. Zresztą gwiazdy show-biznesu z tego żyją.
Oczywiście np. moralnie naganne są zdjęcia w prywatnym domu znanych ludzi. Każdy ma prawo do odrobiny prywatności. Robienie jednak zdjęć w miejscach publicznych jest naganne?

Zresztą prawo, a moralność to dwie różne sprawy. Robienie listy Polaków w Irlandii bez podawania adresów zamieszkania nie jest zdaje się łamaniem prawa.

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 19:48 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Dishman napisał(a):
Zresztą prawo, a moralność to dwie różne sprawy. Robienie listy Polaków w Irlandii bez podawania adresów zamieszkania nie jest zdaje się łamaniem prawa.

tak ale obozy zagłady były głównie dla Żydów i to w stosunku do nich neofaszyści kierują teraz swoją nienawiść, Twoje wypowiedzi wskazują na to że oni nie robią nic złego w tym że publikują taką listę - to co muszą np zabić kogoś z tej listy żebyś stwierdził że jest to niepotrzebne, bezsensowne i złe? Nie ma sensu porównywać Polaków w Irlandii do tej listy, bo to zupełnie dwie odmienne sytuacje o równie odmiennych korzeniach.
Tu np niektóre epitety przy nazwiskach: polonofob, komuch, dywersant, wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodległego Państwa Polskiego, polakożerca,

Dishamn może i nie łamią prawa ale czy robią dobrze ?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 20:26 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Dishman napisał(a):
?! Co Ty pleciesz? Wyjmujesz zdanie z kontekstu? O kim to pisałem i przy jakim przykładzie tak napisałem? Weź się zastanów dziesięć razy zanim zaczniesz coś pisać.
To dla przypomnienia. Czytaj to co piszę uważnie i nie doszukuj się ukrytych znaczeń. Z góry wielkie dzięki.


Nie chce mi się już wyjaśniać bo i tak nie zrozumiesz, nawiąże się tylko taka sama gadka jak w temacie o tolerancji :roll: Jeżeli przykład nie odnosi się do tego co mówisz, to po co go wymieniasz?

Cytuj:
To trochę tak jakby w Irlandii ktoś robił spis wszystkich Polaków. Nie jest to zabronione, bo niby dlaczego? Z drugiej jednak strony można kogoś podejrzewać o złe zamiary.

Przeczytaj jeszcze raz, potem jeszcze raz, może załapiesz o co mi chodziło.

WYPRASZAM SOBIE TAKIE ATAKI - wiem, że nikt nie jest tak inteligentny jak ty, ale weź trzymaj te swoje emocje na wodzy! To, że napisałam coś z czym się nie zgadzasz, nie daje Ci prawa do tekstów w stylu 'Weź się zastanów dziesięć razy zanim zaczniesz coś pisać.' To dowodzi tylko twojej niebywałej kÓltury :roll:

'Nie doszukuj się ukrytych znaczeń' heh i kto to mówi...

dishman napisał(a):
Zresztą prawo, a moralność to dwie różne sprawy. Robienie listy Polaków w Irlandii bez podawania adresów zamieszkania nie jest zdaje się łamaniem prawa.


Czy ktoś choć raz napisał że to łamanie prawa? Jakoś sobie nie przypominam. Ale nie wszystko co zgodne z prawem jest w porządku :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 21:40 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2007-07-17, 00:50
Posty:163
ema napisał(a):
Nie chce mi się już wyjaśniać bo i tak nie zrozumiesz, nawiąże się tylko taka sama gadka jak w temacie o tolerancji :roll: Jeżeli przykład nie odnosi się do tego co mówisz, to po co go wymieniasz?

Czy zawsze na określony temat muszę mieć wyrobione zdanie? Przeczytaj uważnie to co napisałem, a zauważysz, że przedstawiam tylko punkty widzenia. Z jednej strony nie można nikomu nic zarzucić, z drugiej daje to podstawy do poczucia zagrożenia.
ema napisał(a):
WYPRASZAM SOBIE TAKIE ATAKI - wiem, że nikt nie jest tak inteligentny jak ty, ale weź trzymaj te swoje emocje na wodzy! To, że napisałam coś z czym się nie zgadzasz, nie daje Ci prawa do tekstów w stylu 'Weź się zastanów dziesięć razy zanim zaczniesz coś pisać.' To dowodzi tylko twojej niebywałej kÓltury

"kóltury" to dowodzisz tym, że wyjmujesz zdania z kontekstu. Nie patrzysz na kontekst wypowiedzi tylko dawaj, coś gdzie można się przyczepić i zaraz będzie twierdzenie, że Dishman to antysemita (no cóż pewnie by się ładnie komponowało). Tylko to na takiej zasadzie, że czegoś nie zrozumiesz, coś sobie dośpiewasz i zaczniesz się wypowiadać.

Merytorycznie:
Dishman napisał(a):
Oczywiście, nie da się przeoczyć elementu antysemickiego. Oni nie robią tych list po to, by rozdawać tym ludziom kwiaty. Z drugiej strony nie jest to zabronione prawnie.

To trochę tak jakby w Irlandii ktoś robił spis wszystkich Polaków. Nie jest to zabronione, bo niby dlaczego? Z drugiej jednak strony można kogoś podejrzewać o złe zamiary.

ema napisał(a):
Dishman na jakim Ty świecie żyjesz? :roll: Można podejrzewać o złe zamiary? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że na tego typu stronach są treści szkalujące Żydów i Obcokrajowców...

W pierwszym akapicie piszę wyraźnie o antysemityzmie o tym, że listy te są tworzone w jednym celu. W drugim akapicie staram się to porównać do przypuszczalnego przypadku, że ktoś w Irlandii robi listę Polaków. Robię to dlatego, że w Irlandii gorzej traktuje się naszych rodaków, wielu Irlandczyków twierdzi, że zabieramy im pracę i traktuje Polaków gorzej właśnie dlatego, że są Polakami. Nie jesteśmy uznawani tam za wrogów, ale z pewnością w niektórych kręgach nie jesteśmy lubiani, stąd też może narodzić się pomysł o prześladowaniu Polaków. Ty zaś moją wypowiedź odnośnie hipotetycznego przypadku antypolskości w Irlandii odniosłaś bezpośrednio do postaw antysemickich.

ema napisał(a):
Można podejrzewać o złe zamiary? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że na tego typu stronach są treści szkalujące Żydów i Obcokrajowców...

Można podejrzewać o złe zamiary Irlandczyków robiących takie listy w Irlandii (póki co nic mi nie wiadomo o takich przypadkach), a nie neonazistów, czy antysemitów tworzących listy Żydów w Polsce.

W moim odczuciu to jest nic innego jak wyrwanie zdania z kontekstu, wypaczenie jego znaczenia co skutkuje bardzo negatywnym odbiorem całej mojej wypowiedzi. Stąd też moja wypowiedź o dokładnie czytanie postów.

Mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać, że byłaś w błędzie.

_________________
ema jest najgorszym administratorem jakiego spotkałem w sieci.
Stronnicza i nerwowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-12, 21:44 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Nie, nie udało ci się - i proszę skończmy temat, bo schodzimy z właściwego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-15, 13:14 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-08-15, 12:44
Posty:291
Lokalizacja: z magistra
a nie oburza Was jak idzie taki pastuch po ulicy w koszulce z sierpem i mlotem. Idioci antyfaszyści bardzo lubia symbole związane z komuną i komunizmem. A komunizm pochłonał wiecej o wiele ofiar niz faszyzm. Zesłania na syberie, wielka czystka, przesiedlenia w bydlencych wagonach, katownie NKWD, tortuty, eksperymenty medyczne o ktorych nikt nie wie.

_________________
Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO