dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-07-05, 18:36 
nie da się zdefiniować punków. Obecnie punk znaczy co innego niż kiedyś- w Polsce były to lata 70., 80., walka z systemem, uciskiem przez państwo, uciskiem przez policję, punk to alternatywa i chęć wolności.
Miałam faceta punka, dzięki niemu poznałam dużo ludzi z tego kręgu- od osiemnastolatków po czterdziestolatków. Są i łysi, i z crustem , i z irokiem i z dreadami. Niektórzy noszą oldschoolowe blluzy adidasa , niektórzy kratę, płeć piękna często motywy w panterkę, czy zebrę. Ale generalnie jak już kilka osób pisało- zwisa im co myślą inni o wyglądzie. Są strasznie w porządku i nie ma w nich tej hipokryzji i zakłamania, a zabawa jest przednia:)
Nie lubię, gdy ktoś twierdzi, ze punki mają wszystko w dupie- słyszeliście np. o akcjach Jedzenie Zamiast Bomb? Zapraszam na stronę poznańskiego skłotu- Rozbratu ( www.rozbrat.org ) , działa dość prężenie, organizowane są różne manifestacje itp.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-07-06, 08:59 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
O właśnie, u nas też skłotersi robią takie różne manifestacje pokojowe albo gotują zupę i rozdają bezdomnym na dworcu :)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-29, 22:51 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-26, 22:26
Posty:119
Lokalizacja: z Piekła rodem
mój komentarz: Punk is not dead!
naprawdę spoko ludzie ;-)

_________________
[center]Obrazek[/center]


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-04, 13:25 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-04-04, 12:07
Posty:19
Punki? Moim zdaniem punk w Polsce już jako jakaś kultura nie istnieje.
Punki to te dzieci w trampkach na koncercie Happysad? A może nalewkowicze mieszkający na skłotach zebrzacy na ulicy o pieniądze?

Gdy wybuchła ta fala punków w Polsce miała ona sens. Walka z systemem, sprzeciwianie się rządowi, który mocno dawał ludziom w dupę.
Teraz czemu można się sprzeciwiac? Bycie przeciwko sieci McDonalds? Śmieszne, bo ich rodzice walczyli o to by dzieci mogły sobie pozwolic na takie przyjemnosci.

Punki, punkow w Polsce nie ma, a i punkrock polski teraz jest nedzny.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Punki
PostNapisane: 2010-07-20, 09:18 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-07-20, 09:04
Posty:1
Punki są nadal, chociaż nie często można ich rozpoznać na ulicy gdyż wiele punków teraz ubiera się normalnie lecz nadal są nimi w środku. "Punki to te dzieci w trampkach na koncercie Happysad?(...)'' - to jest bardziej opis kinderpunka, dziecka ubranego w kolorowe ciuszki niemającego nic wspólnego z poglądami punkowców (tak jak ferrari z silnikiem fiata). Nie trzeba wybiegać na ulicę z transparentami albo ubierać sie w stare łachy aby być punkiem, nim się jest w środku. Gdyby każdy był w 100%-centach sobą, każdy byłby punkiem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Punki
PostNapisane: 2010-07-28, 23:07 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-07-07, 23:52
Posty:34
Dokładnie. Punkiem jest się do końca życia. A to że jest się bardziej przystosowanym do społeczeństwa nie oznacza że tym punkiem przestało się być.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Punki
PostNapisane: 2010-08-05, 18:35 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-07-07, 14:47
Posty:15
Heh właściwie dopiero co wróciłem z Woodstocku, uwierzcie prawdziwych Punków jest jeszcze wielu.
Oni nie wyginą nigdy :)

_________________
Kamery i Kamerki Online
O mnie i nie tylko


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Punki
PostNapisane: 2011-02-10, 16:59 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-02-10, 00:58
Posty:13
jak bylem niedorostkiem 7-8lat w moim miescie byli niedobitki pankow.
kiedys moim miastem rzadzili panki i jedno wiem na pewno, nikt ich nie lubil, brak kultury, atakowanie po pjaku(masowo) na przechodnie, werbowanie na sile.
pare ludzi sie zebralo i zaczeli po kolei kazdej grupce "przemawiac" do rozumu.
kiedy zaczolem pojmowac znaczenia panki to brat i jego koledzy mi wyjasnili ze panki reprezentuja "anarchie" czyli rzad bez panstwa, bez wladz, chaos.
ja wiem jedno, ze panki to ludzie ktorzy pochodza wygladem od hipisow (ubarwieni w kolorach) i ideą hitlerowska czyli od skinow.
hitler by zostac glowa panstwa obalil rzad uprzednio wzniecajac anarchie w niemczech, ugrupowanie hitlerowskie (licho wie ktore) w czasach hipistowskich byli wstanie stworzyc wlasne ugrupowanie, po hipisach ich ugrupowanie pozostalo a ze byli odludkami i "dziwnie" wygladali to nazwano ich pankami jak ktos juz na poczatku opisal to okreslenie czyli nazwano ich "smiecmi" (wiem ze smieci po angielsku to trush), jesli chodzi o irokezy to polecam spytac sie indian bo od nich zaczerpnietopomysl.

mam nadzieje ze nikogo nie urazilem.
pozdrawiam

_________________
jestem dysgrafem i dysortografem i cos tam jeszcze wiec prosze o wybaczenie za me bledy itp.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Punki
PostNapisane: 2011-09-20, 11:02 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-09-20, 10:58
Posty:5
hehhe mnie trochę wkurzają bo się nie myją i żulą kasę. Chociaż jak byłam młosdsza to mi nie przeszkadzali, ale strasznie mnie urytują żule!!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Punki
PostNapisane: 2011-09-22, 11:46 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-09-07, 08:09
Posty:30
Jakoś szczególnie za punkami nie przepadam, mam wśród nich pary znajomych, ale jakoś tak jest w nich coś co mi się w nich nie podoba :p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO