dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-03-08, 13:52 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-11-18, 00:30
Posty:187
No niby tak,ale wydaje mi się,że to dotyczy tylko bardzo małych albo bardzo dużych psów, w innych przypadkach nie powinno mieć to większego znaczenia. Ja swojemu kupuje na krakvet.pl Acanę i myślę,że to świetna karma-przynajmniej mój pies nie narzeka :)

_________________
kajas


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-30, 22:48 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-10-19, 19:27
Posty:45
Przeczytaj sobie ten artykuł: http://www.e-karma.pl/news.php?id=1242646144 może to ci trochę rozjaśni w kwestii wyboru dobrej karmy. Generalnie dopasowuje się ją do wieku zwierzaka i jego preferencji, dlatego dobrze jest załatwić próbki i sprawdzić co mu smakuje. Mój je taste of the wild, zamawiam przez internet na e-karma.pl, bo mają worki różnych rozmiarów, można wziąć więcej a od 7 dych się nie płaci za dostarczenie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-04-01, 13:15 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Royal Canin nie jest dobrą karmą tylko karmą dobrze reklamowaną, to zasadnicza różnica :)
jak karma opierająca się na soi, kukurydzy, i ryżu, a także bez podanej konkretnej wartości mięsa może być dobrą karmą?
no chyba, że przez "dobrą" rozumiemy "smaczną" to i owszem, bo krokiety obtaczane są w tłuszczu roślinnym.

zdecydowanie lepsze i tańsze karmy to np Acana, Orijen (ogólnie, najlepsza kanadyjska karma - zresztą, zobaczcie ile ma kwasów tłuszczowych, glukozaminy i hondroityny, a także to, że w ~ 70% składa się z mięsa, resztę zaś stanowią zioła i owoce które w naturalny sposob wpływają na zdrowie zwierzaka, a nie zboża, kukurydza itp) Eukanuba (choć ta jest mniej chętnie jedzona bo nie zawiera zadnych aromatów, natomiast jest najlepiej zbilansowana i podaje się jej najmniej ze wszystkich karm, wlasnie ze względu na łatwą przyswajalnosc i niską zawartosc "zapychaczy" - ostatnio wzbogacona w prebiotyki), hm, ogólnie jest bardzo wiele karm dobrych, dlatego wpierw musimy zadecydowac ile pieniedzy jestesmy gotowi przeznaczyc na zywienie psa, a następnie wybrać najlepszą karmę z dostępnych w tej cenie :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-05-31, 21:53 
Z suchej karmu polecam Purine. Chappi, frolic, i jakie pedegree nie polecam!!!! a od czasu do czasu (3 razy w tyg mozna cos piekowi ugotowac, ryz z kurczakiem, makaron z jajkiem, marchewki)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-06-08, 09:52 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-05-31, 10:45
Posty:26
Ja proponuje wejść sobie na krakvet.pl - tam maja fajnie opisane karmy, dla jakiego psa, z jaką waga itp. Co do samej karmy to tez polecam Royal Canin - tak zawsze karmione były psy u mnie w domu i wszystko było jak najbardziej ok.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-06-29, 13:03 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-11-18, 00:30
Posty:187
Jeśli już naprawdę ma się wątpliwości to lepiej poradzić się weterynarza, na pewno doradzi coś sensownego. ja jednak będę się upierać,że Royal Canin jest dobrą karmą. Moja siostra( weterynarz in spe) opowiadała mi,że co jakiś czas przeprowadzają badania składu wszystkich karm dostępnych w Polsce i Royal jako jedna z nielicznych spełniała dopuszczalne normy. A co do obecności soi-jest obecna w każdej karmie, tak samo jak w szynkach i parówkach( a mało kiedy widnieje to na etykiecie)

_________________
kajas


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-07-01, 14:46 
ja też kupuję w necie zwykle, moje osiedlowe sklepiki z karmą i akcesoriami są okropnie drogie:/ A do większego marketu mam spory kawałek drogi, także zamiawiam zwykle w necie, na e-karmie często. A jakiej karmy uzywacie najczesciej...? ja cały czas zamawiam taste of the wild,ale zastanawiam sie nad zmiana....czesto urozmaicacie w ten sposob psom diete, czy dajcie caly czas te sama karme...?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-07-08, 14:55 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 22:16
Posty:80
Ja ciągle wałkuję z moim psiakiem Royal Canin, ale zawsze staram się dokupowac mu jakies smakołyki, żeby bądź co bądź jego dieta była urozmaicona.
Ale w tym miesiącu chyba się pokusimy o zmiane, w końcu w krakvet.pl jest tak duzy wybór karm, że nie ma najmniejszego sensu katować psiaka jednym rodzajem.

Co sadzicie o karmach firmy Calibra?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-08-03, 14:17 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-07-05, 11:56
Posty:29
Ja mojemu kotu gotuję sama: wątróbkę, kurczaka i inne rodzaje mięs, tak, żeby miał urozmaicenie. Za to z karmę suchą i inne smakołyki kupuję na e-karma.pl. Szczególnie mój kot lubi Nutra Nuggets, więc zamawiam to w większych ilościach, żeby mieć spokój.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Karma dla psów - pytanie.
PostNapisane: 2010-08-22, 15:34 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-06-15, 12:00
Posty:9
Jeżeli chodzi o suchą karmę to polecam Purinę Pro Plan moje psy ją jedzą i są zadowolone. Poza tym dobrą karmą jest też Acana i Orijen, gdyż jest dosyć wysoko oceniana w zagranicznych rankingach.

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne... ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO