dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-14, 14:04 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
Panowie.

Bez wycieczek osobistych.

Szczery1989 napisał(a):
Znalazłem to forum przez czysty przypadek i te wypowiedzi co tutaj są, są żałosne.


Forma Twojej wypowiedzi poziomu niestety nie podnosi.

Co do treści się nie odniosę, bo każdy ma prawo do swojej opinii.

Ale nie ma prawa do narzucania jej innym, próbując przekrzyczeć resztę.

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 15:13 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 23:55
Posty:286
Szczery...chyba ktos Cię kiedys bardzo skrzywdził...
Piszesz o traceniu cnoty w wieku 40 i wiecej lat...ale czy ktos tu napisał , że ma czekac na milość nie wiadomo ile? ->nie, chodziło o to, że w wieku lat 18 istnieje spora szansa , że mozna sie jeszcze z kims związać...I to jest bardziej prawdopodobny scenariusz niz pozostanie samotnym do 40.
P.S śmiać mi sie chce, kiedy widze, że 20-to latek pisze "gówniarzu, chłopczyku" do raptem 3 lata mlodszego osobnika:D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 16:20 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-03-14, 00:16
Posty:18
Po pierwsze gratuluje adminowi który dał mi karne punkty, mam nadzieje, że odwdzięczył sie tym samym koledze który na wstępie mnie bardzo miło nazwał.

Teraz do rzeczy.

Cytuj:
Mając 18 lat nie jest to wiek w którym powinno się myśleć o dziwkach. Mylisz fakty człowieku.


No sory ale jakie fakty? I gdzie jest to napisane, że nie powinno sie myśleć o dziwkach? A w takim razie kiedy powinno sie myśleć??
Tak rozumiem "głodnych".

Cytuj:
masz racje gówno wiem o "dłuższej" samotności. Za to ty z pewnością dużo o niej wiesz mająć 20 lat.


Tak uwierz mi, że jeżeli od np. 3 lat odczówam samotność, potrzebe bliskości, juz nie mówie tu o seksie ale o uczuciu drugiej osoby, to 3 lata samotności są bolesym i dłuuuuuuuuuuuim bardzo dłuuuuuuuuuuuuuuuim okresem czasu. Podczas gdy ty widzisz szczęśliwe młodsze pary w związkach i chciałbyś być na ich miejscu ale nie możesz. Ty tego nie zrozumiesz bo jak to ująłem i trzymam sie tego nadal gówno wiesz o tym, skoro nie jesteś sam. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z minuty na minute samotna osoba co cierpi z tego powodu zaczyna sie coraz bardziej obawiać, że takiej ukochanej osoby nie znajdzie. Bo czas leci a ty nadal sam.

A możesz mi chłopczyku powiedzieć czemu jestem poje*** ?? Bo jakoś wynika z tego, że właśnie traktuje seks jak coś normalnego a nei dobieram sobie jakiejś chorej idelogii. Nie dlatego?? No słucham, wiec 17 letni geniuszu dlaczego?? I od pojeb*** to se wyzywaj swoich kolesi a poje*** jesteś ty. Haha jak to zdanie żałośnie brzmi. Podobne już czytałem na tym forum...

Nie. Nie rozmawiamy o kolesiu co wybrałsie do burdelu żeby zaliczyć. Mnie to najmniej interesuje. Ja tutaj pisze o osobach takich jak ty, co piszą o miłości o tym, że pierwszy raz powinien być z osoba którą sie kocha bla bla bla. I do nich sie właśnie udzielam.


Cytuj:
Nikt nikogo nie obraził. Każdy w normalny sposób wyraził swoją opinię. Od tego jest forum. To Ty się rzucasz i atakujesz.


Mam ci zacytować pierwsze zdanie napisane przez pana Raz?? Owszem atakuje, bo mam powód.

Cytuj:
No nei wiem czy takie żałosne. Może i dla Ciebie. Dla większości normalnych ludzi seks się wiąże z miłością.
Idąc Twoim tokiem myślenia, lepiej rzucić się na pierwszą lepszą osobę i sobie ulżyć. Coś jak uzależnienie :p


Eh czy ty na prawdę uważasz, że o to mi chodzi?? Napisałem wyraźnie, że też uważam, że lepiej robić to z miłości itp. Ale ja w przeciwieństwie do was i waszych pustych rad, biore pod uwagę również fakt, że nie każdemu miłośc jest pisana a tym samym jeżeli by miał robić to tylko z miłości to by nie zasmakował seksu. A nie każdemu odpowiada taki układ.

Cytuj:
Poza tym wiek nie ma tu nic do rzeczy. Niektórzy ludzie dojrzewają szybciej niż Ci się wydaje i niejeden 16-latek zachowuje się jak 30 i na odwrót.


No i następna. 15 latko idz do ksiązek od matematyki bo takich bzdur to czytać sie odechciewa. Jak wiek nie ma nic do rzeczy?
No jak nie ma?? Poza tym o dojrzałosci do seksu ty mówisz?? A czym sie ona objawia?? No czym? Napisz mi jakikolwiek racjonalny argument który pokazuje, że 16 latek, może być do seksu gotowy bardziej niż hahahaha 30 latek.
A wiek nie ma nic do rzeczy?? No dziecko ty sie zastanów co ty za bzdury opowiadasz. Gadasz jak inni, tekst który ci nasuneło społeczeństwo i logika. Fajnie stracić cnote po 70 bo ktoś dojrzał do seksu dopiero w tym wieku. Musi na wiagrze jechać, zapewne seks będzie miał odlotowy, o ile wcześniej nie umrze na zawał, to z "babcią" przeżyje cudowne chwile i będzie podziwiał jej "piękne" "zbrabne" ciało. Na pewno dzieci sie do czeka bo w końcu 70 latki zachodzą w ciąże bez problemu, a no i sie wnuków doczeka też :D
A seks oralny będzie cudowny nie uważasz?? Albo jakikolwiek inny. Zwłaszcza, ze na dopalaczach i z tak "piękną" kobietą. I mi nie truj o miłości teraz. Seks to nie tylko miłość. To również pożądanie drugiej osoby. A jeżeli nie ma urody to rzadko kiedy pożądanie występuje. Więc zastanów sie co ty dziecko za głupoty opowiadasz.


Teraz tak. Ktoś kto nie jest juz "czysty" w wieku 16 lat jest ograniczony tak?? Bo tak wynika z twojej wypowiedzi.
I nie wszystko sie kręci wokół seksu?? Mylisz się. Świat jest przepełniony seksem, jest go wszędzie pełno, aż można dostać mdłości. I coraz młodsi sie biorą za seks. I mimo wszystko nie z byle kim, tylko z osobą do której coś czują.

P.S Jeżeli to ty robisz fotki które są na tym fbl w opisie to gratuluje i przyznaje, że masz talent. Rozwiajaj go bo jestem pod ogromnym wrażeniem. Zwłaszcza, że w tak młodym wieku.

Ciekawa zacznijmy od tego, że gówniarzem nazwałem tego małego szczyla ponieważ na wstępnie obraził mnie. I tylko i wyłącznie dlatego. Obraził jakby nie patrzeć starszego co powrzechnie sie określa takiego kogoś chamskim gówniarzem.
Masz racje sam przyznałem, że ja osobiście nei poszedłbym w wieku 18 lat do dziwek i nie poszedłem. Jednak napisaliście właśnie jak piszsz. Że to sie powinno robić z miłości i czekać na odpowiednią osobe. A nie napisaliście ile można czekać. A nie bierzecie pod uwagę faktu, że można sie nie doczekać. A 40 letni prawiczek też miał kiedyś 18 lat.

Pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 16:56 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 17:21
Posty:120
Lokalizacja: Mazowieckie
Tak jak byś nie widział ja też dostałem ostrzeżenie ;-)
A może powiesz mi że mając 18 lat jest to idealny wiek aby wybrać się na dziwki? W tym wieku to raczej powinieneś jeszcze myśleć o nauce i o tym co dalej ze sobą zrobisz w życiu. trzy lata wcale nie jest "dłuuuuuuuuuuuim bardzo dłuuuuuuuuuuuuuuuim" okresem. Twoje podejście do seksu jest nie tyle dziwne co już tragicznie śmieszne. Nie uważam się za 17 letniego geniusza lecz za osobe która wie z czym się wiąze seks. Nie wpieram tu swoich chorych ideologii starając się "atakować bo mam powód" ;-) Zastanawia mnie fakt po co ciągle piszesz o tej niepisanej miłośi? Wystarczy, że wspomniałeś o tym już chyba z 5 razy w swoich wyzej napisanych postach. A może ty po prostu masz jakieś kompleksy lub zaburzenia emocjonalne? Tym przykładem o 70-letniej "babci" to normalnie pokazałeś swój zerowy poziom inteligencji. Tak, dokładnie nie wszystko kręci się wokół seksu. Uważasz, że świat jest przepełniony seksem, że wszędzie jest go pełno. W takim razie myślisz że oznacza to iż trzeba chodzić do domów publicznych? No bo przeciez świat i tak jest przepełniony seksem no nie?!
"Małego szczyla" :lol: :lol: Boże człowieku weź się ogarnij :lol: Mało jest na świecie przypadków mężczyzn którzy w wieku 40 lat są prawiczkami?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 18:05 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-03-14, 00:16
Posty:18
Cytuj:
A może powiesz mi że mając 18 lat jest to idealny wiek aby wybrać się na dziwki?

A ja wiem jaki jest idealny?? To ty przecież ustalałeś granice. Skoro faktem jest to, że wiek 18 lat to nie wiek, żeby chodzić na dziwki to podaj mi FAKT, który mówi od jakiego wieku staje sie to "dozwolone".
Ja powiem tylko tyle co już powiedziałem. Że powodu dla którego poszedł, nie znasz. A pójście to nie lada odwaga i do tego iść tam żeby przeżyć 1 raz, już w ogóle. Tak więc albo traktuje seks luźno, albo miał ogromny powód.

Cytuj:
trzy lata wcale nie jest "dłuuuuuuuuuuuim bardzo dłuuuuuuuuuuuuuuuim" okresem.


Owszem jest. Fakt samotności, świadomość tego powoduje, że okres sie strasznie dłuży i łapiemy różne deprechy, zaburzenia itp. I nie wypowaidaj sie na temat o którym nie masz pojęcia.

Heh no i jaki byłeś taki jesteś. Nie ma nic do powiedzenia to powie, że to śmieszne, żałosne, głupie, że nie mam inteligencji... Weź to ty lepiej wróć do nauki religii, a psychologie zostaw osobą co wiedzą jak sie do niej zabrać.
Przykłąd 70 latkiem był przykładem abstrakcyjnym, pokazującym jak idiotyczne jest zdanie "wiek nie ma znaczenia" Rozumisz?? Dotarło do tej twojej przepełnionej wielką inteigencją, głowy??

Przepraszam, jakie podejście mam do seksu? Luźne. Nie uważam,że musi wiązać się z miłością. Tylko tyle.

Pisze o tej "niepisanej miłości" żeby podkreślić to jak najbardziej sie da. Bo jeżeli tutaj są osoby tak samo bystre jak ty to będę, powtarzał to i 10 razy.

Cytuj:
Uważasz, że świat jest przepełniony seksem, że wszędzie jest go pełno. W takim razie myślisz że oznacza to iż trzeba chodzić do domów publicznych? No bo przeciez świat i tak jest przepełniony seksem no nie?!

Pokaż mi choć jeden, no chociaż jeden, tyci tyci, tekst który by pokazywał, to że takie coś zasuegerowałem. Świat jest przepełniony seksem. To fakt. Ale, że tym samym oznacza, że trzeba chodzić do burdeli to już sam dopisałeś. To najstarszy zawód świata i zawsze można było do niego chodzić i każdy miał prawo to zrobić kiedy chciał. A że świat stał się przepełniony seksem niewiele zmienił. Jedynie podejście do tego można traktować jako coś bardziej już "normalnego" niż 200 lat temu.

Cytuj:
Mało jest na świecie przypadków mężczyzn którzy w wieku 40 lat są prawiczkami?

No nie wiem czy mało, czy dużo. Tacy są, znam kilka osób którym nie pisana miłość. Paru nie zasmakowało seksu a są po 50. Serdecznie im współczuje bo nawet jak teraz pójdą do burdelu(choć burdeli dla kobiet to nie ma w polsce chyba...) to już nie będzie tej samej przyjemności jaką przeżyliby w wieku 18 lat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 18:31 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Szczery, więc odpowiedz mi na jedno pytanie, jeśli nie chcesz odpowiedzieć na to co napisałam na temat samotności ;)

Czy według Ciebie np. ze mną jest coś nie tak, bo mam 18 lat i jestem dziewicą? tym bardziej że mam kogoś z kim mogłabym to zrobić i nie musiałabym płacić za seks? Odpowiedz mi szczerze na to pytanie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 18:47 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-03-08, 17:21
Posty:120
Lokalizacja: Mazowieckie
Chłopie ale ja wcale nie uznałem żadnej granicy ;-) Stwierdziłem tylko, że moim zdaniem "normalna" osoba w wieku 18 lat raczej nie zajmuje się takimi sprawami tylko stara się do czegoś konkretnego w życiu dojść. A ja Ci napisze jeszcze poraz kolejny, że nie traktuje tego jako odwagę czy cokolwiek innego lecz jako jego głupotę. Do burdelu masz prawo chodzić nikt z nas Ci tego nie zabroni. Tyle, że tu się też liczy zdrowy rozsądek. Prosze bardzo możesz robić co ci się podoba ale zachowaj jakieś granice przyzwoitości. Taaak i znów masz racje jaki byłem taki jestem bo twoje chore i zarazem dziwne wypowiedzi nie mają na mnie żadnego wpływu. Ty właśnie pokazałeś jak to trzeba się zabrać za psychologie ;-) Przykład z 70-latkiem był abstrakcyjny? Chyba śmieszny jesteś. Ciągle pisząc o "niepisanej miłości" wcale tego nie podkreślasz tylko pokazujesz że jednak masz jakieś wewnętrzne problemy emocjonalne. Poza tym chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Rozmawiamy tu o 18-latku który udał się do burdelu bo był "głodny" :lol: a nie o ludziach w ogólnym przedziale wiekowym.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 19:42 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
Cytuj:
Tak uwierz mi, że jeżeli od np. 3 lat odczówam samotność, potrzebe bliskości, juz nie mówie tu o seksie ale o uczuciu drugiej osoby

Czyli jednak chodzi o uczucia, a tego nei zaznasz z pierwszą lepszą osobą. Plątasz się w tym, co mówisz.
Cytuj:
Mam ci zacytować pierwsze zdanie napisane przez pana Raz?? Owszem atakuje, bo mam powód.

Owszem, ale Ty obrażasz go w niemal każdym zdaniu. Nie tylko go. Ale jeśli człowiek w inteligentny sposób nie umie wyrazić swojego zdania no to właśnie się tak zachowuje...
Cytuj:
Eh czy ty na prawdę uważasz, że o to mi chodzi?? Napisałem wyraźnie, że też uważam, że lepiej robić to z miłości itp. Ale ja w przeciwieństwie do was i waszych pustych rad, biore pod uwagę również fakt, że nie każdemu miłośc jest pisana a tym samym jeżeli by miał robić to tylko z miłości to by nie zasmakował seksu. A nie każdemu odpowiada taki układ.

Ale do cholery mówimy o człowieku, który ma 18 lat ! Całe życie przed nim. Wielka tragedia, bo jest prawiczkiem...nic tylko się pociąć.
Cytuj:
No i następna. 15 latko idz do ksiązek od matematyki bo takich bzdur to czytać sie odechciewa

Poprawka - mam 16 lat. Poza tym nie mów do mnie takimi słowami, bo inaczej zaczniemy rozmawiać. To, że mam tyle lat ile mam, nie znaczy, że jestem pusta, nic nie wiem i nie mogę wyrazić swojej opinii.
Cytuj:
No jak nie ma?? Poza tym o dojrzałosci do seksu ty mówisz?? A czym sie ona objawia?? No czym? Napisz mi jakikolwiek racjonalny argument który pokazuje, że 16 latek, może być do seksu gotowy bardziej niż hahahaha 30 latek.

Jesteś taki "dorosły" a czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Wróć jeszcze raz do tego, co napisałam, przeczytaj to 10 razy, przebiegnij się po pokoju, wypij szklankę zimnej wody to może zrozumiesz.
Cytuj:
No dziecko ty sie zastanów co ty za bzdury opowiadasz. Gadasz jak inni, tekst który ci nasuneło społeczeństwo i logika

Nie mów do mnie dziecko, bo nie jestem malutkim dzieciątkiem, które nie wie co się w życiu dzieje i widzi wszystko na różowo. Robisz z siebie w tym momencie wielce doświadczonego człowieka, a tak naprawdę gówno wiesz. Wyobraź sobie, że nawet 16-letnie "dzieci" mają pojęcie o różnych sprawach ! Toż to dopiero odkrycie...i piszę to jeszcze raz,(bo jeśli nie zauważyłeś, to pisałam już to wcześniej) nie powtarzam tekstów innych osób, nikt mi niczego nie wmówił, bo wyobraź sobie, że jestem na tyle rozumną osobą, by wyrobić sobie własne zdanie.
Cytuj:
I mi nie truj o miłości teraz. Seks to nie tylko miłość. To również pożądanie drugiej osoby. A jeżeli nie ma urody to rzadko kiedy pożądanie występuje. Więc zastanów sie co ty dziecko za głupoty opowiadasz.

No pewnie. Lepiej mieć żonę/męża którego się kocha, a nie pożąda i jednocześnie dziwkę. Kto tu głupoty opowiada dziecko drogie ? ;)
Cytuj:
I nie wszystko sie kręci wokół seksu?? Mylisz się. Świat jest przepełniony seksem, jest go wszędzie pełno, aż można dostać mdłości. I coraz młodsi sie biorą za seks. I mimo wszystko nie z byle kim, tylko z osobą do której coś czują.

Mylisz się. Wychodzi na to, że to Ty wszędzie widzisz seks. To się leczy ;)
Cytuj:
P.S Jeżeli to ty robisz fotki które są na tym fbl w opisie to gratuluje i przyznaje, że masz talent. Rozwiajaj go bo jestem pod ogromnym wrażeniem. Zwłaszcza, że w tak młodym wieku.

Tak, ja je robię i dziękuję, miło, że się podobają.

I tak dla jasności. Kłócić się nie chcę. Jeśli Cię obraziłam, to przepraszam. Wyraziłam tylko swoje zdanie. To tyle.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-14, 20:32 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-19, 20:29
Posty:980
Lokalizacja: Kuj.-Pom./Wlkp.
Szczery1989 napisał(a):
Tak uwierz mi, że jeżeli od np. 3 lat odczówam samotność, potrzebe bliskości, juz nie mówie tu o seksie ale o uczuciu drugiej osoby, to 3 lata samotności są bolesym i dłuuuuuuuuuuuim bardzo dłuuuuuuuuuuuuuuuim okresem czasu. Podczas gdy ty widzisz szczęśliwe młodsze pary w związkach i chciałbyś być na ich miejscu ale nie możesz. Ty tego nie zrozumiesz bo jak to ująłem i trzymam sie tego nadal gówno wiesz o tym, skoro nie jesteś sam. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z minuty na minute samotna osoba co cierpi z tego powodu zaczyna sie coraz bardziej obawiać, że takiej ukochanej osoby nie znajdzie. Bo czas leci a ty nadal sam.


No sorry, ale 3 lata, to naprawdę nie jest długo. Zobacz ile lat ludzie czekają, aby w końcu znaleźć tą jedyną/tego jedynego !
Wydaje mi się, że masz za sobą złe wspomnienia, o których nie możesz zapomnieć, dlatego wkurza Cie fakt bycia samemu, i co gorsza, myślisz, że z roku na rok masz coraz mniejsze szanse na odnalezienie miłości.

Szczery1989 napisał(a):
Ciekawa zacznijmy od tego, że gówniarzem nazwałem tego małego szczyla ponieważ na wstępnie obraził mnie. I tylko i wyłącznie dlatego. Obraził jakby nie patrzeć starszego co powrzechnie sie określa takiego kogoś chamskim gówniarzem.


Obraził Ciebie na początku jak sam to zaznaczyłeś, a Ty go obrażasz w każdym poście i to wielokrotnie, cytuję.....

Cytuj:
I od pojeb*** to se wyzywaj swoich kolesi a poje*** jesteś ty.


więc..... kto kogo obraża tak naprawde ?;>

I w ogóle mówisz, że nie każdy może zaznać miłości. Miłość można spotkać w każdym wieku, bo to piękne uczucie, każdy ma do tego prawo.

A najbardziej śmieszy mnie fakt, że oceniasz ludzi po tym w jakim są wieku, którzy się tu udzielają, a są niewiele młodsi od Ciebie. I to wygląda tak, że Ty możesz obrażać każdego za wszystko, a inni mają być w stosunku do Ciebie "fair".
To tyle mojego wywodu na ten czas 8-)

_________________
' Droga- rządzi nami, raz wiedzie raz zwodzi
Diabelskie widły rozgałęzia się
I drzewo niewiedzy, gdzie dobre w złe przechodzi
Nieludzkie prawo, nieubłagane lewo..'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-15, 00:57 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Szczery1989, czy jeśli ja napisałabym, że wolałabym poczekać z pierwszym razem na swoją miłośc też nazwał byś mnie gówniarą, która nic nie wie?

:)


Tylko pytam teoretycznie..

Swój pierwszy raz może i nie miałam z miłości ...

ale z biegiem czasu żałuję, że jednak nie czekałam na Tą moją miłość...



Moje zdanie :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO