dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: tanie ogrzewanie domu
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-10-06, 17:38 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-05-04, 11:30
Posty:111
Kochani, tak piszecie o tanich metodach na ogrzewanie, ale przecież to nie wszystko jeśli nie zadbacie o odpowiednią izolację budynku. Wtedy całe ciepło będzie po prostu uciekać na zewnątrz i nie wiem jak bardzo się nie namęczycie nad tanimi metodami, to i tak nic nie zaoszczędzicie. Dlatego na wstępie ocieplamy dom, grunt by porządnym systemem np. longlife od Caparola (brat mówił, że jest naprawdę dobry i stosunkowo niedrogi jak na tak dobre właściwości izolacyjne). I dopiero kiedy to zrobimy możemy myśleć o doborze metody grzewczej, bo wtedy mamy pewność że energia nie będzie uciekać nam za darmo na dwór


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2017-10-08, 15:12 
Ja pokusiłam się i zastosowałam u siebie panele na podczerwień. Proste, szybkie i łatwe położenie instalacji, komfortowe ciepło w domu, możliwość ustawienia dowolnej temperatury w każdym pomieszczeniu jaki prostota obsługi całości. Instalację wykonywał mi Eco Partner z Rokietnicy, który sam produkuje panele dlatego też mam gwarancję ich dobrej jakości z polskich materiałów. Jestem bardzo zadowolona, a wysokość rachunków w sezonie grzewczym to żadna tajemnica i można je podejrzeć w każdej chwili na stronie producenta.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2017-10-25, 18:54 
pompa ciepła to jest tanie rozwiązanie jeśli chodzi o ogrzewanie. Warto zgłębić ten temat aby się przekonać.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2018-05-17, 12:53 
Ja generalnie na waszym miejscu zrobiłabym jeszcze dodatkowo instalacje np. fotowoltaikę albo solary mam na myśli: http://www.oze-biomar.pl/kolektory-sloneczne to na przykład, to daje dużo no i to jest spora oszczędność.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2019-01-04, 21:25 
Adept
Offline

Dołączył(a):2018-08-05, 19:56
Posty:33
My długo się zastanawialiśmy nad tym, co wybrać. W końcu zdecydowaliśmy się na grzanie prądem. Cenowo nie wychodzi nas źle a planujemy jeszcze instalację ogniw fotowoltaicznych więc bilans się poprawi. Jedyne co, to dla bezpieczeństwa, już na samym początku kupiliśmy sobie agregat z kruzera- w razie dłuższej awarii- a takie się już zdarzyły, jesteśmy zabezpieczeni.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2019-01-21, 10:15 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2013-03-15, 20:14
Posty:350
Agregat to dobry pomysł, ale chyba musieliście jakiś taki mocniejszy kupić?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2019-01-28, 14:28 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2017-06-16, 18:39
Posty:66
Olkka napisał(a):
My długo się zastanawialiśmy nad tym, co wybrać. W końcu zdecydowaliśmy się na grzanie prądem. Cenowo nie wychodzi nas źle a planujemy jeszcze instalację ogniw fotowoltaicznych więc bilans się poprawi. Jedyne co, to dla bezpieczeństwa, już na samym początku kupiliśmy sobie agregat z kruzera- w razie dłuższej awarii- a takie się już zdarzyły, jesteśmy zabezpieczeni.


U nas sytuacja podobna- również grzejemy prądem i na stanie mamy agregat kruzera- tak od wszelkiego wypadku;) Co ciekawe jak na razie ratował nas latem, gdy podczas burzy zdarzyła się awaria prądu;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2019-01-29, 11:10 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2019-01-21, 11:18
Posty:5
jeżeli ktoś wybiera pompę lub tym bardziej ogrzewanie elektryczne to wydaje mi się, ze powinien pomyśleć o takiej instalacji jak te: http://pvprojekt.com/realizacje/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2019-03-06, 16:08 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2018-10-11, 15:30
Posty:3
pompa + PV - to jest wg mnie dobre rozwiązanie. Od fotowoltaiki znam PV Projekt, ale nie mam jeszcze nikogo od pompy...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: tanie ogrzewanie domu
PostNapisane: 2019-03-13, 15:10 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2017-05-17, 20:14
Posty:106
My również grzejemy prądem. Jeśli dom jest dobrze do tego przystosowany to cenowo wychodzi całkiem korzystnie;) Z tym, że faktycznie jedynym minusem są ewentualne awarie. Ale tak jak pisali wcześniej, jeśli się ma na stanie agregat ( a my mamy kruzera) to nie ma problemu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO